Diskuse

Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

M55a52r46t54i97n 16B68i21t69t48n89e61r

28. 8. 2017

Děkuji za výborný článek a skvělý blog. Mám několik dotazů, nad kterými už nějakou dobu přemýšlím.

1. Myslíte, že je možno islám v Evropě reformovat tak, aby byl v souladu s evropským právem a hodnotami?

2. Je k tomu mezi muslimy vůle? Pokud ano, už na tom někteří pracují? Pokud ne, co je třeba, aby to sami muslimové začali chtít?

3. Je k tomu vůle u nemuslimů - myslím vzdělanci, státy... Existují nějaké snahy nebo podpora v tomto směru?

4. Pokud nebude islám v Evropě dobrovolně a v čas reformován. Jaké jsou podle Vás pravděpodobné scénáře dalšího vývoje?

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L61u48d76ě62k 32T11o32n86d80r

1. 9. 2017

Je možné islám reformovat: https://www.youtube.com/watch?v=H6kWrI0V0LQ

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L77u55d59ě20k 84T34o11n26d42r

10. 8. 2017

"Islámská věrouka je jednoduchá a průhledná, není v ní nic, co by muslimové tajili. Nemá žádné znaky sekt, nevytváří žádnou závislost přívrženců islámu na kterékoliv osobě."

Ústředí muslimských obcí

RNDr. Vladimír Sáňka

(Vyjádření k návrhu zákona o svobodě náboženského vyznání z 25.6.2001)

TŘI LŽI ve dvou větách: !!

- "islámská věrouka je jednoduchá a průhledná"

- "není v ní nic, co by muslimové tajili"

- "nevytváří žádnou závislost na kterékoliv osobě"

Všechna tři tvrzení jsou vědomá lež.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

H60a73t98e27m 66B88e27r64r22e64z75o47u68g85a

9. 8. 2017

Vzkaz pro pana Marcela Burkerta: Musel jsem Vás zablokovat na svém osobním FB i smazat Vaše nekonečné příspěvky pod mým blogem, ve kterých řešíte jen mou osobu. Přitom jsem Vás víc než jednou vyzval buď na veřejnou debatu, pokud spěcháte anebo abyste počkal, až vydám rubriku ohledně válečných verších v Koránu s upřesněním jejich historického a etymologického kontextu. Odmítl jste komentovat a zpochybnit jakýkoliv zdroj, který jsem doposud přiložil pod mými blogy a odmítl jste jakoukoliv debatu. Pokud věříte, že jsem špatný člověk a manipuluji s lidmi, máte právo tomu věřit a nehodlám Vám Vaší víru brát. Pokud máte důkazy, že veškeré středověké zdroje, které jsem uváděl, jsou chybné nebo manipulativní, dokažte to a pod každým blogem, který jedná se specifickým jevem. Nejsem já, kdo se vyhýbá fundované debatě a nemám potřebu očerňovat lidi nebo se nechat donekonečna očerňovat. Děkuji za pochopení a další podobné příspěvky budou smazány . Fanatismus každé strany mě irituje.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L76u84d16ě17k 19T97o36n91d19r

9. 8. 2017

Jen poznámka: až budete psát blog o válečných verších v Koránu, dávám k vašemu zvážení, jestli by nebylo dobré v něm připomenout, že všechna světová náboženství (s výjimkou buddhismu) obsahují takové verše. Ve všech bůh na jedné straně přikazuje nezabíjet a na druhé straně vraždit. A tím bůh vytváří ve věřících těchto náboženství naprosto neřešitelný mravní, morální rozpor.

Příklad: Starý zákon (židovská Tóra) vypráví jak bůh (Jehova, Hospodin) seslal vůdci 12 izraelských kmenů Mojžíšovi "Desatero božích přikázání". A v nich je i "nezabiješ", "neukradneš"...

A vzápětí stejný bůh ! přikáže Izraelitům, aby vyvraždili všechny původní obyvatele "země zaslíbené", do které je chce uvést. A pak na mnoha stranách pokračuje barvité líčení, jak Izraelité vraždí nejen všechny muže, ale i ženy a děti... rozboří jejich města, přivlastní si jejich majetky, krále "nevěřících" usmrtí nabodnutím na kůl... a to vše podle příkazů stejného boha, kterého uznávají všechna tři náboženství - judaismus, křesťanství a islám...

Hluboce věřící člověk (ateista ne) si tento morální rozpor samotného boha musí v hlavě vysvětlit pouze tak, že - je nemorální zabíjet a okrádat příslušníky vlastní skupiny (víry), ale je ospravedlnitelné zabíjet a okrádat "ty druhé".

A proč je to v pořádku? Protože to tak řekl bůh. Protože ti druzí "si to zasloužili" (byli "špatní a zkažení, nevěřící"). Protože věřili v jiného boha. Atd... atd... Proto je možné ve jménu boha vraždit. Takto to měli zdůvodněné středověcí křesťané, zabíjející ve jménu Ježíše Krista, stejně tak to mají zdůvodněné současní fanatičtí muslimové zabíjející ve jménu Alláha milosrdného, slitovného.

A přitom chyba je už v samotném "bohu", dávající příkazy, které umožňují dvojí výklad. (Nebo bůh opravdu chtěl, abychom vraždili "ty druhé" ?)

Omlouvám se, jen mi to připadalo, jako zajímavý podnět, pro váš chystaný bolg.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M62a42r76c96e86l 44B23u81r66k93e37r87t

10. 8. 2017

A môžem dať odkaz aj ja Vám pán Berrezouga, alebo ma opäť radšej umlčíte?

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Reklama

L26u61d44ě80k 86T44o67n87d66r

10. 8. 2017

Promiňte mi, že zas do toho kecám. Opravdu mi promiňte. Četl jsem, to co jste psal, ještě před smazáním příspěvků a soukromě si myslím, že to opravdu působilo v duchu: "Berrezougo ! Přiznej se !" Nezlobte se, ten pocit v tom byl.

Určitě by bylo lepší, kdybyste své názory směroval spíše na oficiální představitele muslimský obcí (Vladimír Sáňka, Muneeb Alrawi, Ahmed Hamdi...). To jsou ti, kteří by měli dát jasné stanovisko na vaše otázky. Pan Berrezouga, nikomu a ničemu nevelí, ani není žádným oficiálním reprezentantem muslimů. Jste na špatné adrese.

Ještě jednou se omlouvám, a teď už fakt budu mlčet a nebudu vám do toho mluvit. Přeji Vám krásný letní večer.

1 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M21a42r18c69e81l 35B78u27r91k27e15r67t

11. 8. 2017

Nehnevám sa. Len slušne diskutujem; ak mám čo povedať. To čo uvádzate, myslím si vyvracia minimálne môj prvý diskusný príspevok k danému článku na FB pána Berrezougu, ktorým som reagoval na iného diskutujúceho, a pánovi Berrezougovi som ho dal iba na vedomie. Tu je jeho znenie:

"Kontext doby... Zjavne aj Korán, s množstvom nenávistnýchčlánkov proti neveriacim, si učenie Ježiša Krista vysvetlil v kontexte doby, ateda jeho výrok: "Milujete svojich nepriateľov", zmenilna: Zabíjate neveriacich kdekoľvek ich nájdete. A jemnožstvo moslimov, ktorí, minimálne na tom, čo je napísané v pôvodnom Koráne,nevidia nič zlé. A k nim patrí aj HatemBerrezouga. Alebo sa mýlim?"

Na to zareagoval pán Berrezouga, pričom mi pripísal viacero vecí, ktoré nie sú pravdivé a z viacerých vyplýval alibizmus. Na to som pomerne podrobne. Miesto reakcie na konkrétne tvrdenia prišlo zmazanie a odkaz pánovi Burkertovi zo strany autora. V ňom sú opäť veci, ku ktorým by som mal čo povedať, spochybniť atď., ale nemôžem, lebo hrozí, že budem opäť vymazaný. Pričom blogujem na 4 blogoch, blogujem od r. 2007, a doposiaľ nikto ma ešte nezablokoval, nevymazal moje príspevky. Čo sa týka mňa, doposiaľ som nikoho nezablokoval.

Ak by oficiálni představitele muslimských obcí tvrdili na blogu to, čo tvrdí pán Berrezouga, že pôvodný Korán je iný, ako ten ktorí poznáme my (nenávistný voči inovercom), dal by som im rovnakú otázku. A keby sa vykrúcali alebo zahmlievali, tak by som zopakoval jej znenie a poukázal na to, že sa vykrúcajú. Či by ma zablokovali, alebo moje "obvinenia" nechali len tak, to povedať neviem.

Aj ja Vám prajem krásne dni.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L63u45d83ě89k 91T40o29n98d82r

11. 8. 2017

Vzdělaní muslimové - kteří četli Nový zákon - samozřejmě znají slova Ježíše Krista: "miluj bližního svého", "modlete se za nepřátele" atd... Ale to ví opravdu jen a pouze ti vzdělaní muslimové.

Běžní, obyčejní muslimové - a pro arabské země to platí úplně - tyto slova Ježíše neznají a nemohou znát, protože v Koranu nejsou. Ježíš tam je, ale jeho slova (známá z Bible), tam nejsou.

Obyčejní muslimové vám horlivě odkývají, že uznávají Ježíše, protože je velmi důležitým prorokem islámu a píše se o něm v Koránu, ale co Ježíš říkal a učil (podle Bible) to neznají a znát nemohou. Takže v tomto případě nejde o "kontext doby" a muslimové ani žádné Ježíšovi výroky nezměnili a změnit nemohli. Oni je prostě v Koránu vůbec nemají!

Stejně tak je to s Mojžíšem, kterému je v Koránu věnováno velká část, ale - Bože (Alláhu) div se ! - "Desatero božích přikázání" tam není! Vzdělaní muslimové, si Desatero přečtou v židovské Tóře. Ale běžní, obyčejní muslimové Desatero neznají a nemohou znát, protože v Koránu není! Mojžíš tam je, ale jeho "Desatero" tam není. Takže opět nejde o "kontext doby", ani muslimové žádné z 10. božích přikázání nezměnili a změnit nemohli. Oni je prostě v Koránu vůbec nemají!

Ale to už je zase na úplně jinou debatu. To už je jiné téma. Tady bysme měli diskutovat o právu Šaríja. ;-)

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M18a53r41c96e60l 32B71u36r31k63e67r13t

11. 8. 2017

Lenže Korán nenapísali obyčajní moslimovia.

A ani Šaríju.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L52u51d10ě68k 36T14o19n43d63r

11. 8. 2017

Ano, Korán nadiktoval Mohamed a Šaríju vytvořili vysoce vzdělaní muslimové, kteří se nemohou vymlouvat na to, že neznají židovskou Tóru nebo křesťanský Nový zákon. Zvláště když tvrdí, že jsou pokračovatelé hebrejců a křesťanů :-)

Jo, je to tak. :-)

Ale Alláh (ústy Mohameda) jim to řekl v Koránu jasně, že židé a křesťané své svaté knihy pozměnili, zašantročili a bůhví (alláhví) co s nimi ti židé a křesťané dělali, takže jsou nedůvěryhodné! Bibli se nedá věřit! To říká sám Alláh v Koránu. To co bylo v Bibli správně, to je zapsáno i v Koránu. Co v Koránu není, je od ďábla.

Takže "milovat své nepřátele" má za povinnost pouze křesťan. Muslim nic takového dělat nemusí, protože to v Koránu není. Zato je tam uveden zákon: "oko za oko, zub za zub, právo na pomstu..."

Jak vidíte, i vysoce vzdělaní muslimové jsou na Alláha krátcí. Jo, máte pravdu pane Burkerte, že diskutovat s muslimy je velmi náročné ;-)

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M74a75r31c29e61l 25B59u90r94k14e47r88t

12. 8. 2017

Veď práve o tom hovorím. A je jedno, či ten, alebo tí, ktorí stoja za vznikom nenávistných článkov Koránu, teda učenia, ktoré je v príkrom rozpore s učením Ježiša, použili ako zámienku na vyslovenie nedôveryhodnosti Ježišovho učenia tzv. historický kontext, alebo niečo iné. Keďže ma nič iné pri tom nenapadlo ani nenapadá, ohľadne toho, že akú inú zámienku mohli použiť, spomenul som (aj) dnes tak veľmi populárny, a dokonca aj Hatemom používaný "argument" na obranu čistoty "svätého písma" - historický kontext.

Inak by ma zaujímalo, čo by na to povedal Hatem. Citujem Vás: "Bibli se nedá věřit! To říká sám Alláh v Koránu. To co bylo v Bibli správně, to je zapsáno i v Koránu. Co v Koránu není, je od ďábla."

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L32u95d93ě55k 42T14o27n50d52r

8. 8. 2017

Na slovenském islámském vebu je článek o tom, jak je v současné době v Tunisku skvělá islámská demokracie: http://www.islamonline.sk/2017/01/od-politickeho-islamu-k-muslimske-demokracii/

Napsal ho nějakej Rachid Ghannouchi, který sám sebe označuje za "islamistu". V roce 2012 jej časopis Foreign Policy označil za jednoho ze 100 nejvlivnějších světových myslitelů. Je držitelem ceny Chatham House za svůj přínos při mírovém politickém přerodu Tuniska z diktatury v demokracii.

Dostal metál, je to "největší myslitel", "islamista", tož to musí být "borec" :-/ Hatem Berrezouga o něm psal v blogu "Ano, je to mým jménem, ale fakt za to nemůžu." ( http://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=605763 )

Mne jen fascinuje, proč si muslimové na Slovensku dávají na svůj web propagandistický chvalozpěv tuniského muslimského politika (politik = člověk prahnoucí po moci, ne po Bohu), který oslavuje sám sebe, jak už je "umírněný a demokratický muslim". Který v článku prohlašuje, že - když už se dostal k moci - tak se vzdává islamismu, protože už islamismus není třeba...

Že by tím chtěl inspirovat Slováky, aby si to na Slovensku také tak zařídili? :-)

2 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Reklama

M45i73r95o80s91l89a14v 79K11u36l70h58a20v42ý

6. 8. 2017

Zdravím pane Hateme, odpadlictví jste popsal dokonale a je přímo ukázkové, jak na Vaše trestní oznámení reagovaly úřady; nechtějí se tím zabývat. Na co čekají? Až se "něco" stane? Pak se zase semkneme?!!

Nejhorší službu islámu dělá SA, která přímo nebo přes dotované Muslimské bratrstvo šíří svůj středověký islám do celého světa (i v poklidné Indonésii staví mešitu a školní komplex se svými hlasateli)

Již vícekrát volám po deklaraci evropských muslimů, kde by byla odstíněna dobová prohlášení a tím nalezen alespoň hrubý soulad s evropským právem. Nikdo to za Evropany - muslimy neudělá. Bez tohoto odlišení chápání islámské víry není rozdílu mezi muslimem v Evropě a třeba v Turecku nebo v Egyptě.

Nelze jinak, než vzít v potaz poslední prohlášení velké ummy v Káhiře r. 1990, kde v posledních dvou bodech je jasně řečeno, že všechna ujednání této deklarace jsou vždy opřeny o právo šária.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

H26a72t17e66m 24B96e76r13r41e39z34o33u95g18a

6. 8. 2017

Zdravím pane Kulhavý, bohužel, v Evropě se všechno vyšetřuje "ex post"... Jinak ta Káhirská Deklarace je spíš deklarace anti-lidských práv...

1 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

H34a59t47e73m 69B11e39r92r91e94z39o63u57g68a

5. 8. 2017

Už jsem četl milé upozornění pana Sedmíka :-) a je to opraveno na "kát se"

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L98u59d17ě41k 42M66a55z68u92r95e48k

5. 8. 2017

Vážený pane Berrezougo, pokud jsem Vás dobře pochopil (pokud ne, tak mně, prosím, opravte), tak tady vlastně píšete o tom, že tím, že Vás někteří souvěrci veřejně označili za "odpadlíka od víry", dali tím vlastně najevo, že vaše "zabití je možné a povolené" a cítíte se proto být důvodně v osobním ohrožení (čemuž jste se mimo jiné bránil i trestním oznámením, což však nemělo šanci uspět, protože u nás zatím takové "ohrožení" vůbec ani není možné a není na základě čeho vůbec ani "detekovat").

Považuji za dost šílené (a pro nás evropany v zásadě již nepochopitelné, protože jsme v tomto mnohem dál a máme hodně za sebou), aby bylo jakkoli "povolené" či vůbec myslitelné ohrožení či dokonce zabití někoho jen pro jeho odlišný názor na cokoli (tedy i na možný výklad nějaké víry). Navíc za situace, kdy něco takového může "lehce prohlásit" někdo, kdo má moc takto veřejně prohlásit, aniž by kdokoli vůbec jakkoli zkoumal, zda současně má v tomto i pravdu.

Pro mě je naprosto děsivou představou, že něco takového bylo doslova infiltrováno a je a může být stále více praktikováno v zemích evropských západních demokracií!

Ovšem za současného stavu, kdy tady jsou již desítky milionů muslimů (a jejich počet i díky současné naprosto nezvládané imigrační krizi stále narůstá), navíc bez jakéhokoli hlubšího povědomí o samotném islámu, takže ho praktikují převážně povrchně a také násilně a v zásadě pouze tak, jak jim řeknou místní imámové, kteří k tomu mají moc, je obrovským problémem najít uspokojivé a nenásilné řešení.

Mám pocit, že v evropských zemích (tam, kde již dnes jsou miliony muslimů) by snad mělo vzniknout a být zavedeno něco, jako oficiální a autoritativní "ministerstvo islámu", které jediné by do jisté míry mohlo tyto otázky profesionálně uvádět na pravou míru a pokusit se zamezit současnému šílenství s nárůstem násilí, nenávisti a vraždění.

Ale obávám se, že něco takového také není možné, protože by se to stejně zvrhlo jen a pouze v boj o moc a výsledek by byl ještě horší.

8 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

H56a95t89e83m 98B83e44r36r83e41z63o59u13g43a

5. 8. 2017

Máte pravdu, pane Mazurku a kromě tohoto problému, který jste uvedl, je stejně důležitý problém podpory zemí jako SA a Turecka evropskými vládami, které je nechají si dělat, co chtějí.. Abychom se vyhnuli násilným řešením, musejí být legislativní a nekompromisní. Já do té mašinérie tolik nevidím, ale aspoň se snažím podloženě upozorňovat, jaké směry tady převládají a vláda by to měla brát zodpovědněji a nenechávat to v rukách neziskovek a amatérských populistických stran. A proto jsem psal o situaci v Tunisku, jelikož zavírat nad tím dlouhodobě oči, vede akorát k občanským nepokojům...

3 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J39a10r41o40s11l78a76v 94K69o80n24á14š

5. 8. 2017

Je dobře, pane autore, že jste přestoupil na křesťanství. Nebo na buddhismus. Pro muslimy jste už stejně mrtvý muž, i když Vy si mylně myslíte, že jim přinášíte osvícení.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

O26n48d78ř76e65j 65Š51k35o22c15h

5. 8. 2017

Citim stale vice a vice ucty pred Vasi odvahou. A vice a vice obavy o Vas. Salafiste nepromijeji n

10 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M49i19c92h21a93l 37S73e36d44m10í13k

4. 8. 2017

Průzkum z 2. prosince 2010, odhalil, že I dnes by “většina muslimů žijících v rozvinutějších zemích uvítala změnu zákonů ve své zemi tak, aby umožňovaly ukamenování pro nevěru, useknutí ruky pro krádež a smrt pro ty, kdo opustili Islám jako svou víru“. Průzkum provedený v Pakistánu v roce 2010 ukázal, že 76% Pákistánců souhlasí s tím, aby byly odpadlíci trestání smrtí. Proti tomu pouze 13% muslimů nesouhlasilo s trestem smrti.

Názory řadových muslimů tedy dobře korespondují s učením, o kterém otevřeně píšete.

.

Jazyková poznámka: Sloveso od "pokání" je "kát se". Mimo náboženskou sféru se dnes prakticky nepoužívá, a tak chápu asi první odchylku ve Vaší jinak výborné češtině, které jsem si všiml.

3 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

K95a56r16e75l 96K17r77p30a34t60a

4. 8. 2017

Velmi zajímavý a zásadní text.

Ukládám si jej pro využití v argumentaci co je ten islám zač.

6 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M31i47l88a83n 48R31a43d45e24k

4. 8. 2017

takze kdyz zabiji ve jmenu Allaha neverici psy, je to v islamu trestne? Pokud ano proc se to netresta? Teda muslimove nijak nevolaji po potrestani, nanejvys je potrestaji nase soudy

1 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

H10a27t46e22m 62B37e73r34r63e61z78o40u49g97a

4. 8. 2017

Podle Koránu ano, kdo zabije člověka, je to, jako kdyby zabil celé lidstvo. Vypráví se, že Mohamed nechal popravit muslima za nemuslima, který ho neoprávněně zabil. Ale časem šaría našla způsob, jak tvrdit, že se muslim nemá zabít za nemuslima - je to stejné jako když nějaký západní voják zabije někoho v Iráku a pak dostane jen pár měsíců, protože nezabil západního člověka a možná by ho propustili ze služby, kdyby to vyšlo najevo. Ale šaría bohužel povoluje zabití muslimů či nemuslimů, kteří urážejí Mohameda, a tím se vysvětluje Charlie Hebdo nebo ten režisér, kterého zabili v Nizozemsku. Je to vážný problém, házet to na osamocené vlky a psychicky narušené jedince, je to obrovská lež a obrovská chyba. Toto chování povoluje ta samá šaría, která je teď rozšířená ortodoxními zeměmi všude na světě. Nevztahuje se to "jen" na vás, ale podle nich i celé Tunisko je zemí odpadlíků, a proto ty útoky na našich plážích a zabíjejí hlavu na hlavu. Jednou provždy se musí identifikovat ten směr, kdo za ním stojí a zakázat ho s nulovou tolerancí.

7 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L53u97d79ě66k 60T47o91n35d77r

6. 8. 2017

"...identifikovat ten směr, kdo za ním stojí a zakázat ho s nulovou tolerancí."

A jde to? Uvádíte konkrétní nebezpečný směr: salafismus (wahabismus) šířený z SA. A co jiné směry? Co verze islámu kterou šířilo Muslimské bratrstvo v Egyptě? (ideolog Sajit Qutub) Co verze islámu šířená Talibanem v Afghanistánu? Co verze islámu prosazovaná ISIL? (i to je islám!)

Jsou to různé samostatné nebezpečné verze islámu? Nebo je to všechno "salafismus"? A dá se opravdu nějak jasně popsat a pojmenovat a definovat, co je tím "zlem"? Co vytváří "zlo" v islámu?

Ale nějak jednoduše, tak aby si to každý obyčejný Čech (Němec, Francouz...) mohl přečíst a věděl "co je co" a "kdo je kdo", aniž by na to musel mít "vysokou školu" nebo teologickou fakultu. Jde to? Jde? (Jinak se utopíme v teologických diskuzích, které nakonec nečtou ani muslimové, ani ateisté. Vlastně je nečte nikdo.)

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

H77a15t91e89m 13B42e32r39r91e71z54o93u49g58a

7. 8. 2017

Dobrý den pane Tondr, to je zrovna to, co se snažím dělat, když jsem psal tento blog a ostatní před ním. Uvádím postoje různých škol k jednotlivým bodům (a ne k celému Koránu či islámu), které nejsou slučitelné s moderní dobou. Po identifikaci začnu pátrat po jejich historickém a lingvistickém původu a vývoji a srovnám tyto jednotlivé jevy s Koránem a dopátrám jejich původní duchovní význam, který "ideologové" přehlíželi či úmyslně rozporovali, aby to sloužilo jejich vlastním zájmům.

Stejně jako vznikla biblická kritika, materialisté a racionalisté původně chtěli zničit náboženství všeobecně, ale nepodařilo se jim to, ale zároveň se jim podařilo ukázat na konkrétní paradoxy, což přispělo k vývoji hermeneutiky, aby text nabyl hlubší význam než ten doslovný. Snahy zničit islám nikam nevedou, jelikož sám jsem muslim a vím, že v islámu existuje hodně duchovního a píšu o tom a ti, kteří chtějí prezentovat všechno islámské jako ďábelské, ho budou jen posílit a končí to pro všechny spatně, když do toho zatáhnou všechny muslimy. Izolovat se, je v dnešním globalizovaném světě jen iluze. V kontaktu už jsme.

A bude to práce, kterou by měli dělat sami muslimové a ve spolupráci s poctivými evropskými vzdělanci, kteří hledají cestu ke kompromisu a nebudou hrát roli ideologa, ale z druhé strany. Snažím se to dělat v menší míře vzhledem ke svým možnostem a myslím, že odezva není zatím úplně špatná...podle mé osobní zkušenosti, lidé radši komunikují s rozumnějším muslimem než s fanatikem či ztraceným konvertitou...

Otázka je, proč evropské vlády a lidskoprávní organizace podporují fanatiky a ortodoxní země jak u nás, tak i u vás. Muslimové, kteří se snaží jít rozumnou cestu jsou naprosto bez podpory a dehonestováni jak v Evropě, tak mimo ní... A nejsem jediný muslim, který se tohle snaží dělat, ale můžu Vás ujistit, že nemají podporu viz Bassam Tibi, který to vzdal, protože ho sama německá vláda nebere vážně..Supermani existují jen ve filmech...

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L44u53d47ě33k 82T24o67n54d29r

7. 8. 2017

Před nedávnem jsem shlédl toto video amerického kritika islámu - Bill Warner: Islamic Reform Is Impossible ( https://www.youtube.com/watch?v=H6kWrI0V0LQ ) a můj vnitřní hlas mi říká, že má pravdu. Že všchny logické, racionální, rozumové, lidské cesty jak islám zbavit "zla" a negativity jsou samotným islámem znemožněny a zataraseny. Islám sám sobě zavřel cestu, jak se toho zbavit. Zní to pravdivé, ale nedává to žádnou naději.

A pak si čtu vaše články, jako třeba ten dnešní. A přestože si myslím to první, tak by mi nevadilo, kdyby se B.Warner mýlil a vy jste měl pravdu. Ale jak na to? Cesta, kterou jste zvolil je zajímavá, ale bohužel málo efektivní. Stojí vás to obrovskou spoustu času a přitom dogmatičtí muslimové jsou stále ve výhodě - jim stačí jen být zticha a čekat, až se unavíte, až to vzdáte, až vás to přestane bavit.

A když vás pár hlupáků z centrum Alfirdaus prohlašuje za odpadlíka, tak tím ani tak nechtějí vaši smrt, jako vaši naprostou izolaci od ostatních muslimů. ONI - pravověrní, vás tím odříznou od ostatních muslimů, kteří se tím pádem budou od vás distancovat, budou se bát se k vám hlásit. To je to, o co jim jde. Jde jim o moc! O to, kdo bude ovládat poslušné, nemyslící, ale o to víc horlivě "věřící" muslimy.

Takže:

1) není težké nad vámi vyhrát. Stačí jen mlčet, být zticha a počkat až to sám vzdáte.

2) není až tak těžké postavit islám v ČR mimo legálně schválené náboženské společnosti a církve. Tedy i celé Ústředí muslimských obcí a sním i pak centrum Alfirdaus a další... Není to tak právně složité udělat, jak by se zdálo.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L81u48d45ě85k 68T64o82n97d31r

7. 8. 2017

3) co je těžší - težší je donutit centrum Alfirdaus a celé vedení Ústředí muslimských obcí ( Muneeb Alrawi, Ahmed Hamdi, Vladimír Sáňka... ) aby osobně a veřejně diskutovali o choulostivých tématech islámu a byli nuceni před celou veřejností, před všemi Čechy prohlásit, "jaký" islám chtějí v ČR prosazovat a "jakého" islámu se veřejně zříkají a prohlašují za chybný, špatný a zakázaný. Aby se už neschovávali v "ilegalitě" a svou vlastní autoritu postavili pro nebo proti - veřejně všem na očích. Žádné schovávání.

A pokud by pánové nevěděli o čem diskutovat na veřejnosti, tady mám pár návrhů:

- Jaké je stanovisko vůdců islámských komunit v ČR k právu Šaríja v ČR. "Jakou" šariju chcete v ČR prosazovat? Jaké konkrétní body práva Šaríja v ČR chcete a proč A které nechcete a zavrhujete a proč.

- jaký byl prorok Muhammad, koho jako muslimové následujete - jasné stanovisko na základě oficiálního životopisu: "Muhammad - život Alláhova Proroka" od Ibn Isháka

- atd...

A pro vás mám jedinou otázku: co můžeme my, ne-muslimové, udělat pro vás osobně. Jak vám pane Berrezougo můžeme pomoci ve vaši práci.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

H73a48t68e16m 69B47e69r91r41e32z86o67u93g13a

8. 8. 2017

Pane Tondr, děkuji za Vaše slova. Je pravda, co říkáte, psaní mě hodně vyčerpává nemluvě o těch útocích a diskuzích. A proto překládám ty choulostivé body z arabštiny, aby po mně zůstalo, čím lze muslimy konfrontovat, a aby odpovídali na všechny problémy, které jsem se snažil prezentovat. Budou se muset, dříve či později, k tomu vyjádřit. A pokud nebudou a kvůli tomu spadnou do ilegality a jejich činnosti budou zakázány, tak budiž, aspoň nebudou představovat žádný destabilizační faktor pro tuto republiku, jelikož je to jediný výsledek jejich činnosti. A důkazy k tomu jsou všude.. I to je pro mě pozitivní výsledek, když se něco nedá napravit, aspoň se dá zastavit.

Jak mi můžete pomáhat? Občas se mi zdá o to, co bych dokázal, kdybych měl dobrý plat a obrovskou knihovnu. :-) Ale bohužel musím pracovat celý den a mezi rodinou a dvěma pracemi, mi zbývá čas na psaní od desíti do dvou do rána :-)

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

H13a48t45e22m 22B24e19r21r19e32z85o20u50g66a

4. 8. 2017

Vážení, poprosím o diskuzi pouze na dané téma a psal jsem to jedině proto, aby se lidé dozvěděli pravdu, a aby už před tím muslimové neutíkali a čelili tomu. Přeji Vám hezký večer.Hatem

16 1
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J45a66r61a 86R44a41n47k

5. 8. 2017

Na hloupou otazku jste odpovedel velice dobre.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Načíst starší