Diskuse

Západ a jeho pokřivený altruismus

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P20e26t31r 46K69l46á46s25e65k

23. 7. 2017

Pane Hatteme Berrezougo,píšete:

"Jiní mi psali, že jsme sekulární stát a každý si může nosit, co chce! Osobně si nemyslím, že tohle tvrzení má něco společného se sekularismem, pak jaký má tedy smysl mít vůbec nějaká pravidla v bazénech, když se mohou libovolně porušovat pod záminkou módních trendů? A pokud mi paměť pořád slouží a rozum správně pochopil principy sekularismu, tak leží v separaci mezi institucí státu a církve a ne ve vystavování náboženských symbolů ve veřejných prostorech. Opravdu myslíte vážně, když píšete, že jsou burkini módní trend? Je to náboženský symbol od A do Z, tak koho tím chcete oblbnout? Sami sebe, ostatní?"

Připadá i, že ten sekularismus chápete nějak po Francouzsku.Takže jako buddhista nemůžu v sekulárním státě nosit malu?Křesťané nemůžou nosit křížek? A proč? Aby se nedotkli cítění svých nevěřících sousedů? Jestli někomu tak vadí náboženské symboly věřících, ať vyhledá odbornou pomoc. Sekulární stát je o tom, že každý může věřit čemu chce a praktikovat co chce, pokud to neodporuje zákonu, a taky o tom, že žádný náboženský nebo antináboženský systém nevládne ostatním. Co s tím mají symboly? A když jsme u toho, co s tím mají plavky? Řekněte si pomalu a nahlas - plavky jsou náboženský symbol. To jako fakt? Sám píšete, že se Korán o oblečení nijak nešíří, nanejvýš obecně. Takže když někdo chce dodržet ducha Koránu a oblékat se cudně, a zároveň se chce vykoupat, no tak si holt obleče delší plavky s čepicí, a bude ignorovat tuto část šaríi, která koneckonců není Koránem, ale jen jeho právní interpretací. Kterou nemusí dodržovat, právě proto, že se nachází na území státu, kde ji dodržovat nemusí.

A vy by jste jim hned napálil, že chtějí někoho oblbovat. Pro Boha, co když se chtějí prostě jen vykoupat? Píšete, že odněkud utekli před něčím, a teď to tady praktikují. Tam někde by třeba nějaké symboly nosit museli, aby zapadli. Tady je nosit můžou, a ještě riskují debilní poznámky natvrdlejší části české společnosti, nebo rovnou fyzické napadení.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P29e88t33r 64K60l97á98s52e65k

23. 7. 2017

Pane Hatteme Berrezougo

Píšete, že:

A v tom leží ten skutečný problém, a kdo chce skutečně pomáhat muslimům, neměl by užírat z vlastního systému, ale měl by jim narovinu říct, napravte ten chaotický a schizofrenní systém, co máte, a to tam, na místě. A pokud nemůžou, a kvůli němu z těch zemí emigrují, tak jen blázen by povolil, aby prosazovali to, z čeho zrovna utekli.

(Zdroj: http://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=613542)

Předem píšu, že vaše arabské jazykově-religionistické analýzy jsou v českém prostředí naprosto unikátní a plánuju si je vytisknout, položit k posteli a číst před spaním, sobě i dětem.

Ale ta vaše výše uvedená interpretace záležitosti s plavkama nemá hlavu ani patu.

Jasně že by se muslimům lépe žilo, kdyby udělali, co jim radíte. A jak prosím vás to asi mají teď hned udělat? A proč tam, na místě? Opravte mne prosím, jestli se pletu, ale copak jsou pro muslima vyhlášení té nebo oné právnické školy závazné? Copak musí následovat to, jak nějaký učenec interpretuje Korán? A proč ne to jak ho interpretuje jiný učenec? Nebo jak ho interpretuju já? To opravdu má takový význam, jestli si nějaká ženská obleče trochu delší plavky a vleze si s nima do bazénu? Rozum mi nebere, kolik se kvůli takové ptákovině zaplnilo datové kapacity na discích serverů.

Ano, chápu že se v tom vrtají čeští náckové a náckyně. Oni prostě musí najít ZLO i v tom, jak si muslimka odkašle když ji škrábe v krku. Ale jsou to plavky, pro Boha! Jsou z plavkového materiálu, určené k plavání, mají čepici a jsou to plavky. Jediný důvod, proč by to mělo majiteli bazénu vadit je srocení čumilů s foťákama. Pokud to odporuje Šaríi, nedělají náhodou ty ženské intuitivně přesně to, co po nich chcete? Totiž že napravují schizofrenní systém,a to i bez požehnání teologické autority? A kde by to měly dělat líp, než v sekulárním státě?

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

D84a73n81i16e82l 44Ř40e46h37á89k

17. 7. 2017

Jen opravdový idiot si může myslet, že zákazem prodeje nožů, kyseliny a zbraní zabrání konání teroristických činů. A ejhle, přesně takový návrh padl v britském parlamentu. Zdá se, že k rozhodování se ve většině států dostávají ti, co postihují následek místo příčiny a omezují tím svobody a práva vlastních občanů.

Podporou multikulturní agendy užiteční idioti, neschopní rozlišit náboženství od ideologie, vnucují ztrátu zdravého rozumu ostatním, formou zastrašování, dehonestací a masivním vymýváním mozků prostřednictvím médií.

4 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M43i60c76h37a97l 35S97v34o40b62o31d69a

14. 7. 2017

Vy jste tu diskuzi svým minulým článkem pěkně rozsekl. Pak už je diskuze o tom jestli na koupák s burkinou,či nikoli nepodstatná.

Mě jenom spíš zaráží to bezcharakterní pokrytectví některých nekuřáků,kteří veřejně napsali,že je kouř "obtěžuje" a pohled na burku už nikoli. Jednomu provozovateli právo nastavit pravidla odepřeli a druhému nikoli.A v druhém případě do jaké míry by nechali právo nastavit pravidla?Co kdyby provozovatel povolil nudismus? To by někteří ortodoxní muslimové salafisti nejspíš bazén odpálili.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J65i51r59i 50C18e18e

13. 7. 2017

Vtipný na celý kauze to, že v ateistickém Česku se najdou zástupy povrchních bezmozků, kteří z nějakého důvodu hájí iracionální (a domnělé) nároky následovníků Proroka.

Vážení, jste na úrovni bigotních svíčkovejch bab, ovšem s tím, že u vás jde pouze o pózu a kverulastntví, které nemá se spiritualitou ani duchovnem nic společného, a dále o další příležitost ukazovat "morální nadřazenost" nad "xenofobními Čecháčky, kteří v životě neviděli muslima".

Osoba lezoucí v hadrech do bazénu porušuje minimálně provozní řád bazénu.

Vtipný na tom je, že podle fotek nejde o žádné halal plavky, ale o normální úbor pro běžné nošení.

Co není normální, je přístup provozovatele, který ad hoc mění pravidla, prý z důvodu "svobody vyznání".

Vážení, svoboda vyznání opravdu není o tom, jestli obtěžujete okolí formálními znaky nějakého kultu. Protože vaše svoboda končí tam, kde začíná ta moje.

Opravdu netoužím po tom, být v 5 ráno buzen muezzinem, protože "svoboda vyznání"...

Opravdu netoužím po tom, aby v závodce bylo zakázáno vepřové, protože "svoboda vyznání"...

A opravdu netoužím sdílet společný prostor v bazénu s někým, kdo je oděn v uváleným overalu, protože "svoboda vyznání"...

6 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P29a89v67e56l 10T53a53j59č

13. 7. 2017

Naprostý souhlas. Západní svět zdestabilizoval arabský svět a jak se říká "buď jsou tak blbí anebo to dělají schválně" - já říkám, že to dělají schválně, záměrně a vědomě. Proč? O tom se může diskutovat. Že to ale dělají - o tom diskutovat nelze - je to vidět, je to tady, přímo před námi. Nejprve napadli Irák po FALEŠNOU záminkou zbraní hromadného ničení, které se nenašly. Oni věděli dobře, že tam nejsou, protože inspektor OSN Hans Blix to uvedl ve své zprávě. Ani za 8 let se jim nepodařilo z Iráku udělat stabilní stát. Nechali ho v občanské válce a otevřeli dveře vzniku islámskému státu. Přesto pak odstranili Kadáfího, pokusili se svrhnout Assada a našlápnuto měli na Írán. Kdyby se jim to všechno podařilo, všude by dnes operoval IS. Takže já říkám - ne - nejsou tak blbí, ale dělají to záměrně. Vytvořili IS a terorismus a invazi migrantů - pak předstírají, že se to tak nějak stalo samo, oni za to nemohou, a předstírají jak strašně a usilovně se to snaží vyřešit, jaký je to obrovský problém, jak jsou bezmocní a neumí to vyřešit (nechtějí!!!) = DIVADLO pro hlupáky, kteří jim na to skočí. Bohužel se jim daří rekrutovat a zneužívat naivní dobré lidi, kteří chtějí pomáhat druhým a nechápou, že jsou jen nástrojem elit k dosažení jejich cílů. Říká se jim sluníčkáří. Myslí to dobře - jen nepochopili, že jsou jen součástí hry a nepochopili, jaká hra se hraje, kdo ji hraje a proč. A klobouk dolů před Sorošem a dalšími, kteří to financují. Využít DOBRÉ lidi k vlastním destruktivním cílům pod záminkou pomoci a humanity - geniální.

3 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Reklama

L35u38b19o48m12i39r 10M18a35c31h68o

18. 7. 2017

a hlavným dôvodom je spomaliť Európu, a zbrániť akémukoľvek spojenectvu Ruska s krajinami EU.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J22a95n 66S34m98e74j22k13a62l

13. 7. 2017

Pane Hateme, ja spis nechapu jak tolik lidi dokáže nasledovat a věřit slovum negramotneho pasacka vepřů ktery se dal na loupeže a pedofilii.

Opravdu , jak tomu můžete věřit?

0 3
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M14i25l64a32n 92S31t37e18h10l75í13k

13. 7. 2017

Myslíte, že je to nutné ? Opravdu vám nestačí zdravé názory pana Hatema ? :-/

2 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

H75a82t54e75m 71B94e30r23r29e40z65o42u34g28a

13. 7. 2017

Pane Smejkale, ja neverim, ale mozna jen vim spoustu jinych věci ze starych textu, o kterych nevite. Není to otázka viry, ale vědění. A v souladu s tim se i názor člověka vyvine. Ale je to jine téma...

4 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A22l54e25n18a 17K71u10l34h55a64v45á

15. 7. 2017

Doporučuji Hatemovy články "Dialog s nevěřícím psem". Studovala jsem starou hebrejštinu, nejsem ortodoxní v žádném náboženství, ale naprosto rozumím tomu, že lidé následují hluboké moudrosti blízkého východu. Je pravda, že řada věcí patří do historického kontextu a to by bylo třeba zrevidovat.

1 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

K22a21r57e37l 78W90á88g42n72e59r

13. 7. 2017

"Ten problém se nachází v islámském systému samotném, který je středověký a neodpovídá způsobu života v moderní době." R^

6 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A31l97e74n81a 41K84u76l42h56a50v51á

15. 7. 2017

R^ Ano a bylo by super o tom co nejvíce komunikovat s ministerstvem kultury, aby tuto otázku začalo aktivně řešit. Zatím na moje apely nereagují. Můžete začít aktivity i Vy i vy.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L14u78d50ě82k 74T97o21n32d92r

13. 7. 2017

Existuje "globálně operující ZLO", které prosperuje z válek, ze vzájemné nevraživosti, zabíjení, teroru a ovládání obyvatel pomocí strachu, ideologických a náboženských doktrín nebo obyčejné korupce lidí konzumem, bohatstvím a práznými radovánkami. Z toho "globálně operující organizace, instituce a osobnosti vytvářející ZLO" žijí, to potřebují ke svému přežití a udržení své moci, a proto svět udržují v takovém stavu v jakém je.

1 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A42l98e72n84a 59K19u21l84h29a56v49á

15. 7. 2017

Zlo není jen nějací Rokefeleři a Ilumínáti. Je to téma nás všech:

http://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=613799

http://kulhava.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=611973

http://kulhava.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=613903

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L59u63b57o62š 33C26h43l35u40m24s56k22ý

12. 7. 2017

Onehdá jsem slyšel tenhle:

Pane, u brány jsou uprchlíci.

A před čím prchají?

Před islámem.

A co nám přináší.

Islám.

25 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A11l96e80n75a 65K57u37l92h11a53v25á

15. 7. 2017

;-D R^ zajímavé téma - a Hatem zajímavě na křižovatce světa: Fundamentální historický islám je přežitek a hluboká moudra Mohameda jsou budoucností stejně jako moudra Budhy, Krista..

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Reklama

F91r29a51n80t76i96š61e27k 51K60š76í64r

12. 7. 2017

Pokud stát neinvestuje do strachu lidí z lidí, brzo ho lidé přestanou poslouchat, protože by zjistili, že ho vlastně nepotřebují.

Strach je nejlepší státní investicí.

3 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J47i14n16d42ř60i33c68h 42C17h95m43e27l42a37ř

12. 7. 2017

Děkuji pane Hateme za hlas rozumu.R^

15 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M59i48r90o63s79l11a68v 62K62u93l75h73a19v53ý

12. 7. 2017

R^ Ano, pane Hateme, trefil jste dva velké hřebíky na hlavičku: debilizace doma a zločinné vměšování se na Středním východě, hlavně USA!

Už si nedělám velké naděje (po obchodech Ruska a USA s SA), bez krve se to v Evropě nevyřeší; jestli vůbec.

8 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L52u15d70ě56k 50M29a25z37u61r51e93k

12. 7. 2017

Velmi hezky napsáno a s většinou nemám žádný problém souhlasit.

Ano, chováme se opravdu jako blázni, pokud muslimům povolujeme a umožňujeme , aby v Evropě prosazovali to, "z čeho zrovna utekli".

(To poslední jsem ovšem musel dát do uvozovek, protože si vůbec nejsem jistý, kolik % imigrantů je skutečně takových, že do Evropy "utekli před islámem", aby se "mohli nadechnout svobody". Možná to bude vědět pan Berrezouga, soudě sám podle sebe ....)

Už dávno jsem, pane Berrezougo, napsal svůj vlastní blog o tom, že nelze před něčím utíkat a zároveň si to brát s sebou! Rv

Mám-li učinit nějaké srovnání, pak naši lidé svého času neprchali na Západ před komunismem s tím, že by ho chtěli na Západě jakkoli prosazovat a šířit. Naopak - nejprve se všichni beze zbytku integrovali do tehdejší svobodné západní společnosti a mnozí se pak dál angažovali v tom, aby došlo k pádu komunismu v zemích, odkud před ním utekli. V žádném případě naopak, že by chtěli komunismus, před kterým utekli, po svém příchodu na Západě jakkoli prosazovat a rozšiřovat.

Jenže Vy, jakožto muslim, chcete zřejmě praktikovat jakýsi pro nás (no offense) dost záhadný a nečitelný "svobodný islám" a nám nevěřícím vlastně dáváte za vinu to, jaký je ten islám, který k nám expanduje a to, že takový není. Píšete přímo, že Západ "má usilovat o to, aby islám prošel nějakou smysluplnou reformou". To přece nemůžete myslet vážně!8-o

Můžete, prosím Vás, naznačit nějakou Vaši představu, jakým způsobem by tak měl Západ učinit? Má snad zřídit nějakou "Islámskou Svobodnou Evropu"?! To by byl pokus o kvadraturu kruhu a chovali bychom se jako snad ještě větší blázni, než je tomu doposud.Rv

8 3
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L42u77d84ě82k 83T33o17n63d44r

12. 7. 2017

Promiňte, že zas odpovídám já :-). Ale islám nejde reformovat v samotných islámských zemích, protože tam bude jakýkolik "reformátor" označen za odpadlíka od víry a bude na něj vyhlášena "fatva" a pokud nebude zabit prvním ortodoxním muslimem, tak bude muset uprchnout k nám. Takže pomoci reformovat islám jde opravdu jen v Evropě a z Evropy zpět do muslimských zemí. A to je jedno jak. Třeba zřízením vysílání "Islámská Svobodná Evropa" A proč ne! Vždyť je to dobrý nápad!

5 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L68u11d78ě60k 95M95a62z77u51r53e47k

12. 7. 2017

Jen malá poznámka - dobře víte, že cílem vysílání Svobodné Evropy nebyla snaha o reformování komunismu a ani něco takového nebylo vůbec možné ani myslitelné. :-)

2 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A83l58e58n87a 63K90u72l70h90a18v43á

15. 7. 2017

R^ Sám Hatem říká, abychom sem moc muslimů nevpouštěli...při příliš velkém počtu mohou snadněji zradikalizovat a neukočírujeme to. Jsou teď prostě ve fázi bolavého hledání a to hned tak neskončí. Jediné, co můžeme udělat je hájit naše zákony a chtít, aby platily i v islámu, kteří zde chtějí lidé žít. Zatím je to tak, že ministerstvo kultury bohužel povolilo muslimské obce před tuším v roce 2004 i s tím, že v některých článcích mají napsáné, že Šaria má navrch před naším právem. A tam je problém. Zatím na to Herman neslyší, prý se s tím nedá nic dělat...jenže to je fatální omyl, který doufám další ministr kultury prozře.

2 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

H20a38t22e84m 68B90e76r78r19e51z65o55u18g82a

12. 7. 2017

Pane Mazurku, vidim, ze si v tom nejen libujete, ale uz se stalo zvykem, ze soustavne pisete pod mymi blogy Vasi pokrivenou interpretaci mych textu a vlozite do ni vas úzkoprsý pohled na svet, jelikož ocividne fungujete podle hesla, podle sebe, soudim tebe. Vy nehledate komunikaci, vy hledate vinika a nehodlam Vas prevedcit o opaku toho, o cem uz jste apriori presvedcen. Argumentovat s vericim clovekem, který za kazdou cenu chce prokazat svou virtualni pravdu, je ztracene usili a "no offense", kdybyste se narodil v islamskem svete, byste byl jeden z nejhorlivějších a nejfanatictejsich salafistu a wahhabistu, a proto pisu o podstatách. Vzhled, jazyk a místo jsou irelevantni. Jestli jsem prchal před necim, tak před lidmi s Vasim mindsetem, ale jste dukaz toho, ze jsou všude a prchat před s nimi se neda, i kdyby psali cinsky....Nezlobte se, reagovat na Vas uz nebudu, kdo chce chapat, bude, a kdo nechce, nebude. Preji hezky den a vse dobre v zivote. H

14 1
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L13u91d94ě53k 32M62a58z20u97r55e57k

12. 7. 2017

Pane Berrezougo, ke komunikaci je třeba nejméně dvou. Pokud komunikovat nechcete, já Vás k tomu v žádném případě nijak nenutím. Ovšem, pokud napíšete blog a otevřete pod ním možnost vyjádření, pak předpokládám, že psát pod Vašimi blogy nejenže umožňuje, ale i očekáváte, a to včetně názorů, které nemusejí vždy nutně korespondovat s těmi Vašimi.

V každém případě Vaše texty neinterpretuji, ale reaguji na ně po svém, a to věcně. To je velký rozdíl. Jste to prokazatelně Vy, kdo namísto jakékoli věcné reakce či odpovědi (a to ani náznakem - nic!) opět jen na mě zcela zbytečně osobně útočíte, a to navíc jakýmisi ubohými ničím nepodloženými a skutečně hloupými až urážlivými odsudky (úzkoprsý pohled na svět, mindset ?) a dohady (kdybyste se narodil ....atd.). Čím jsem si to vysloužil? Jiným názorem?

A jak jste na to, prosím Vás přišel, že hledám nějakého viníka? Jakého? Viníka čeho? Já jsem spíš z Vašeho článku nabyl dojmu, že naopak Vy "a priori" obviňujete Západ prakticky ze všeho, včetně tolerance k projevům islámu, který Vy považujete za nesprávný a falešný. Podle mě jde z Vaší strany o pokrytectví a falešné přenášení jakési "viny".

Už podruhé jste mně velmi zklamal - považoval jsem Vás za jiného. Mýlil jsem se. Už se tak nestane a lituji toho. Rv

Beru to tak, že slušné odpovědi ani argumentaci zřejmě bohužel žádné nemáte, jakoukoli slušnou diskuzi odmítáte a tomu co píši buď nerozumíte nebo nechcete rozumět (to druhé považuji za horší).

A nakonec - já se na Vás absolutně nijak nezlobím, jen jsem Vaším jednáním a reakcemi opravdu zklamán! ;-(

Respektuji Vaše přání a na Vaše blogy už reagovat nebudu.

3 4
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A28l35e93n29a 42K44u91l52h60a66v67á

15. 7. 2017

R^ ;-( Zajímavost a schopnost i v ožehavých tématech udržet věcnost jsou dvě věci. Mám velkou prosbu ke všem - SNAŽME SE O TO MAXIMÁLNĚ !!

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A31l83e20n93a 86K73u73l38h42a92v13á

15. 7. 2017

Pane Mazurku, kvituji Vaši snahu jednat neosobně..Zároveň je ale nutné pečlivě číst a nepodsouvat (i když to není třeba zle míněné) to, co v článku vůbec není, pokud to dělá více lidí, může to naštvat. Hatem vůbec nepíše o tom, z čeho ho kritizujete, ani v jiných článcích. Je těžké reagovat věcně na to, co v článku vůbec není.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

L80i86b80o75r 47R84o80t61r28e23k39l

12. 7. 2017

mne naopak prijde ze pan Hatem je prave podobny nasim emigrantum, jeho blog sleduji uz nekolik let

2 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

Z21d72e51n84ě88k 19B31á63r64t32a

12. 7. 2017

Pokud muslimka koupající se v burkinách neporušuje naše,české zákony,proč by mi to,jako českému občanu mělo vadit?Co je mi do toho,že koupající se muslimka porušuje Korán?Je snad Korán nadřazen nad české zákony a my nemuslimové se jím máme řídit?

1 16
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P45e33t72r 69T22o67m71e46k

12. 7. 2017

Vadí mně to, protože je to pokus o naše podvolení a takových kroků bude stále víc. Nechci aby se Evropa během času stala muslimstánem.

16 1
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

O34n27d25ř35e32j 24N48ý54č

12. 7. 2017

Čím se podvolujeme když oni nic neporušují.

0 11
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J63i26ř15í 75H84e16r13m69á80n81e23k

12. 7. 2017

Způsob života. A v USA to v 50. letech byl velmi významný prohřešek.

3 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A32l88e48n32a 70K49u24l58h51a56v12á

15. 7. 2017

Pokud se ta paní bude koupat v burkinách v rybníce, je to její právo, do řeky patří i topení smrtky apod. Ale pokud jsou na koupališti nějaká pravidla, tak je musí respektovat všichni. Pokud vím, tak všechna koupaliště chtějí, aby se tam člověk koupal v plavkách. Ale článek jde ještě dál: Proč má smysl tak tvrdošíjně žít neexistující pravidlo koupání se v burkinách, když Korán zakazuje společné koupání se vůbec? Buď tedy ortodoxní islám v islámské zemi (ne zde) nebo ortodoxní islám (nekoupání se vůbec) respektující naše pravidla (ale tam je otázka, co děti?) a nebo evropský integrační islám, který žije hluboká moudra islámu a ne formální příkazy (tak, jak žije Hatem a řada dalších muslimů v Čechách).

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

K77a72r22e89l 81R88a21d95a

12. 7. 2017

Jde jen o takovou maličkost, že nám dávají demonstrativně najevo, že nás a naše zvyky nehodlají respektovat. Zkuste se podobně chovat v muslimské zemi a vaše poněkud pomalejší hlavimka skončí na smetišti.

21 1
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

K47a28r69e50l 63R67y46d58l55o

12. 7. 2017

Nemusí Vám to vadit. Jde jen o to si uvědomit, že takové jednání není konzistentní a má zřejmě za cíl postupně eskalovat "oprávněné" požadavky..

6 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P59a27v68l98a 40K85o57z23á45k78o91v63á

12. 7. 2017

Půjde-li někdo do divadla nebo do školy ve spodním prádle, pyžamu nebo plavkách, také neporuší žádný český zákon. Váš argument prostě neobstojí.

5 1
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A81l98e89n13a 17K23u37l13h71a25v31á

15. 7. 2017

8-o A to chcete??? Nevím, jak pevně mají ta která koupaliště stanoveny plavky, ale tam, kam chodím já, tak ano. Přestože může někdo udělat recesi a jít do divadla v pyžamu, proč bychom se měli chovat jak barbaři a rozbíjet si výjimečné (třeba i oblečení do divadla) jen z pozice chaosu? Ve spodním prádle by ho určitě uvaděčka vyhnala a v pyžamu pravděpodobně také...jde o respekt, nejde o formu. O nějaký vnitřně cítěný řád. To začíná chybět i jinde. Na jednu stranu jsou určitá uvolnění dobře (i ve vztahu rodiče - děti) a na druhou stranu jestli s něčím má naše společnost pomalu čím dál větší problém, tak je to bezhraničnost:

http://kulhava.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=613359

1 1
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P79a69v85l75a 13K28o97z68á13k12o64v12á

15. 7. 2017

Proč myslíte, že to chci? Si nejdříve přečtěte, na co reaguji a ušetříte si plno zbytečných písmenek.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M90a38r43t77i41n 36A41m67b53r42o13s

13. 7. 2017

Jistě že je korán nadřazen nad české zákony. Alespoň pro ty, co fanaticky vyznávají islám. Opakovaně to potvrzují různí islámští představitelé i u nás. Viz úplná citace Muhemmeda Abbáse : "Musí muslimové v ČR dodržovat místní zákony? Ano, ale jen pokud nejsou v rozporu s islámem". Nadřazenost nad zákon je zřejmá. Burkiny jsou symbolikou náboženského extremismu a diktátu mužů nad ženami.

8 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

R82u46d70a 59S59l60a33v31í52k

12. 7. 2017

Jak konkrétně žena, která jde do bazénu a nechce přitom všem okolo ukazovat svoje prsa a zadek, ohrožuje naši svobodu?

2 9
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J87a11r46o28s70l98a80v20a 27B80o33ž60í79k43o86v22á

12. 7. 2017

Co je, prosím, na prsou a zadku tak špatného, že by ho někdo nechtěl ukazovat? Jestli žena nechce přitahovat pozornost, určitě to nevyřeší tím, že se navlékne do skafandru.

14 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A77l79e59n70a 45K83u63l36h36a81v92á

15. 7. 2017

R^ Chápu, není to snadný problém. Jsme jiná kultura. Proto se nemají kultury míchat. Problém je ale vyostřenější: Kdyby si vzala plavky a přes to lehké šatečky, pak se šla převléci a na sluníčku byla potom v šatkách, ani by nebudila pozornost a ani by nebyla příliš nahá v bazéně. Nebo si může šaty na plavkách sundat těsně před vkročením do vody. Ve vodě, když bude plavat v plavkách, ji někdo pod vodou nevidí. Prostě kdo chce, ten si řešení najde. A i naše ženy, které se stydí být vysvlečené, prostě na koupaliště nechodí, ale zajdou si k rybníku a nevysvětlují obsluze, že se budou koupat v kostýmu. Ještě horší problém je, že muslimové to dělají skutečně i tak, že kousek po kousku...i ve školách...a to je problém, který vidíme dnes v západní Evropě. Velké problémy u lékařů, ve školách apod.

1 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

M66i56l47a18n 51R78a43d59e13k

12. 7. 2017

Jak ohrozuje svobodu nekdo kdo se produciruje v kosili s hakenkrajcem nebo se srpem a kladivem? Nijak, a pres to jsme na to haklivi. Hlavni vec je co ruzne hadriky zosobnuji

14 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J36o95s58e70f 37K59o57r36e61j79s

12. 7. 2017

Co popisujete se řídí zákony, hákový kříž vadit bude, srp a kladivo nikoliv.

3 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

Š51t27ě82p91á43n 26B87i52c69e42r25a

12. 7. 2017

vadí - li svastika, měly by vadit i hábity

8 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A18l10e10n37a 19K51u82l10h98a17v33á

15. 7. 2017

A přitom svatiky je vyloženě škoda...nacisti ji využili..je to starý velmi posvátný indický znak pro štěstí, prosperitu, požehnání...ale bohužel, je zneužita a tak jen v některém soukromějším indickém kontextu lze v původním smyslu použít.

1 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Načíst starší