Jsem muslim a v těchto časech bych volil Zemana

20. 01. 2018 16:11:58
Nikdy jsem si nemyslel, že napíšu takový blog, ale ta myšlenka mi nedá spát. Havel byl pro mě vždy modelem, ale byly to jiné časy.

Nebyly to časy, kdy se provádí systematická destabilizace celé země a celých regionů.

Nebyly to časy, kdy se provádí umělý a systemický přesun nekvalifikovaných ekonomických migrantů a skuteční uprchlíci mezi nimi představují jen kapku.

Nebyly to časy, kdy se islám stal ideologií a hrou v rukou tajných služeb a různých spolků, a místo duchovního učení jen anti civilizační, anti kulturní, segregační a destabilizační nástroj. Je pravda, že je spousta muslimů zmanipulovaná, a hlavně mladíci mezi nimi, ale existence zbraní ještě není důvod pro jejich použití. Vždy ten, který je používá, ať je pod jakýmikoliv vlivy, jedná koneckonců z vlastní vůle, že započal cestu, která ho dovedla až k extrémům, páchání atentátů na evropské půdě nebo zúčastnění se válek v cizích zemích.

Nebyly to časy, kdy se vyskytovala tak velká politická korektnost, že už se vlády bojí pojmenovat problémy pravými jmény, natož aby je vůbec řešily. Byl jsem párkrát pozván na odborné konference ohledně bezpečnosti a soužití v Evropě. Několik odborníků se k tomu snažilo přiblížit, ale co mě šokovalo, byla ta přílišná opatrnost a reakce politiků žijících spíše ve virtuálním světě. Jestli mne tato setkání o něčem přesvědčila, tak ve mně zbořila i ty mé občasné sklony ke konspiračním teoriím, a místo toho jsem viděl jen totální neschopnost a bezradnost.

Lhal bych sám sobě, kdybych řekl, že se ti příchozí budou integrovat, nebudou, a to ze dvou důvodů. Pokud to jsou Afričané bez vzdělání, nemají šanci, jelikož ta civilizační propast je tak velká, že většina z nich skončí v kriminálu. A pokud to jsou muslimové, kteří budou dodržovat základní principy šáríi a výroky sunny, tak je tam bezpočet výroků, které jim doslova zakazují jakoukoliv integraci do neislámského prostředí. Jelikož vlády neví, co s nimi v terénu, v nejlepším případě budou dlouho trčet v detenčních centrech, kde budou frustrovaní, anebo se přestěhují do dalších zemích, kde je čeká stejný osud. Jejich dlouhodobá frustrace povede k větší radikalizaci a jejich integrace bude čím dál tím těžší. Mluvím o všeobecném trendu příchozích a ne o výjimkách. I ty integrované, kteří proti tomu ani nemluví, čeká stejný osud. Když dojde na lámání chleba, lidé nebudou rozlišovat, kdo je kdo.

Navštívil jsem evropské státy, které podporují tuto nezdravou formu multikulturalismu, naposledy jsem byl s rodinou ve Štrasburku a nemusím vám lhát, první dojem, který jsem měl, byl, že už nejsme v Evropě a hodně mi to připomínalo naše africké prostředí. Viděl jsem Francouze, kteří to takto nevnímají a berou to jako součást svých životů, a to také z historických důvodů, kdy jsme bývaly jejich kolonie a zvykli si na nás. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem se cítil svůj. Když jsme se vrátili do Čech, svěřil jsem se své ženě, že teprve tady se cítím jako v Evropě.

Nepochopte to špatně, není to rasový problém, sám pocházím z Afriky, ale celá ta kultura není homogenní, není integrovaná, jsou to jen odlišné entity, které žijí vedle sebe a nic je nespojuje.

Vyčítám prezidentu Zemanovi, že svým způsobem rozdělil českou společnost, vyčítám mu přehlížení demokratického systému, jeho spojení s podnikatelem v právním státě a střet zájmů, ale nemůžu jako muslim říci, že jeho názory ohledně dnešního islámu, jsou naprosté lži. Opak je pravdou a v mnoha věcech má pravdu, jenom má odvahu to říct nevybraně a způsobem, na který sám nejsem zvyklý, jelikož skoro celý život žiji v Praze a pohybuji se v kulturních kruzích s vybranějším chováním. Bohužel začínám být svědkem toho, že kultura začíná znamenat, že jen debil a buran volí Zemana, což není pravda. Navíc možná, že pana prezidenta zlobí zdraví, ale za prvé, to je cesta všech a za druhé, neznamená to, že mu zlobí rozum, politická soudnost a hlavně zkušenost mezi žraloky.

Stačí, aby začal promlouvat do duší všech.

Přál bych si, aby tato volba nebyla tak těžká, ale Praha mě naučila, že není všechno zlato, co se třpytí.

Myslím si, že by lidé občas měli naslouchat své intuici, ať tak či onak a rozhodně nedémonizovali druhou stranu za svou volbu. Kvóty jsou pro mě Pandořina skříňka. Lepší neotvírat, ale kdyby se otevřela, tak to řešte společně a ne odděleně.

Autor: Hatem Berrezouga | sobota 20.1.2018 16:11 | karma článku: 48.85 | přečteno: 29040x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

O Vánocích, aneb když je někdo přejedený, ale stále má místo pro Berrezougu.

Šéf Al-Firdausu mi vyhrožoval odpadlictvím, Lhoťan mě obvinil, že jsem vůdce radikálních muslimů v ČR a dvojitý agent IS a teď jistý pán Burkert aka „dekonšpirátor“ si vzal na sebe úkol odhalit jednoho „mohamedána“.

27.12.2018 v 11:04 | Karma článku: 20.15 | Přečteno: 689 |

Hatem Berrezouga

Opravdu islám evropské civilizaci nic nepřinesl?A co když Evropa sama rozšiřuje terorismus

Chtěl jsem psát sérii blogů o přínosech islámské civilizace do různých oblastí života, ale záhy jsem si uvědomil, že bych psal v minulém čase. Správná otázka by spíše zněla:Co přináší islám v současné době lidské civilizaci?

2.12.2018 v 22:08 | Karma článku: 41.28 | Přečteno: 5081 |

Hatem Berrezouga

Proč jsem stále muslimem?

To je otázka, kterou jsem dostal téměř po každém blogu kritizujícím některé islámské praktiky či chování muslimů a je to otázka, kterou si také sám sobě často kladu a budu se snažit na ni odpovídat.

18.11.2018 v 13:53 | Karma článku: 35.58 | Přečteno: 1531 |

Hatem Berrezouga

Aby se demokracie nezměnila v morální bahno

Když jsem psal „Jsem muslim a v těchto časech bych volil Zemana“, byly to jiné časy, kdy celá Evropa byla zaslepená svým destruktivním humanismem a bojem za „dobro“, ale věci se mění a moudrý vladař by je měl vnímat.

17.11.2018 v 15:13 | Karma článku: 16.88 | Přečteno: 875 |

Další články z rubriky Společnost

Štěpánka Bergerová

„Zlatej socík ..."

„Nechceš něco nakoupit k jídlu?“ pípla zpráva, rozťala svým zvukem nemocniční ticho a vyrušila mě z hypnotizování kapačky.

22.2.2019 v 19:23 | Karma článku: 11.55 | Přečteno: 460 | Diskuse

Markéta Kabourková

Jak se tvoří krize

A tebe opravdu zajímají názory tohoto člověka či rádoby dalších „specialistů“ a „ekonomů“? To je otázka, kterou jsem položila svému kamarádovi, který je vlastníkem střední firmy.

22.2.2019 v 19:19 | Karma článku: 14.00 | Přečteno: 218 | Diskuse

Jan Dvořák

Každý týden touto dobou vám může přijít pošta. Jindy ne

Česká pošta racionalizuje. Nemůže si už dovolit takovou rozmařilost, jakou je na konci druhé dekády jedenadvacátého století roznášet po domech zásilky každý den, jak to bývalo za rakouského mocnářství.

22.2.2019 v 18:36 | Karma článku: 14.07 | Přečteno: 217 | Diskuse

Mária Tvrdoňová

Ex-moslim hovorí o islamofóbii versus slobodofóbii.

Keď Rachid opustil islam a konvertoval na kresťanstvo, musel utiecť z Maroka. Nemôže ísť do žiadnej moslimskej krajiny, lebo mu tam hrozí smrť. Avšak v “slobodných“ západných krajinách používajú iný nástroj na to, aby ho umlčali.

22.2.2019 v 16:19 | Karma článku: 20.50 | Přečteno: 391 | Diskuse

Libor Chrášťanský

Dobrovolně v hanbě – a co pak?

Pokud je stát řízený principy rozumu, potom bída a mizérie jsou hanbou společnosti. Ale pokud principy rozumu řízený není, pak jsou hanbou společnosti bohatí, v moci postavení, médii vyzdvihovaní, rádoby celebrity, ...

22.2.2019 v 15:07 | Karma článku: 16.68 | Přečteno: 334 | Diskuse
Počet článků 96 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 8645

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.cz

Najdete na iDNES.cz