Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Druhý otevřený dopis předsedovi Muslimské obce Praha, proč jsem dostal ban místo odpovědi?

14. 11. 2017 14:22:09
Velmi podivuhodná a neuspokojující byla reakce na vaší oficiální FB stránce ohledně šíření textů, které v jejich celkovém kontextu a nezkrácené v arabštině otevřeně schvalují domácí násilí, bití žen za odmítání sexuálního

styku a uvěznění ženy doma, ze kterých váš anonymní admin citoval, aby vysvětlil problematický koránský verš níže:

„A ty, jejichž neposlušnosti (povyšování) se obáváte, varujte a nesdílejte s nimi postel a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody!“ Korán 4:34

Nejuznávanější islámské texty a komentáře Koránu v arabštině, ze kterých cituje váš admin ve své odpovědi ohledně dotazu o bití žen, neschvalují "jen" bití pomocí dřívka na čištění zubů, ale větší násilí, jehož hlavním důvodem je ukáznění manželky kvůli odmítnutí sexuálního styku. Tyhle texty v arabštině dále povolují bití bičem a holí a uvěznění ženy doma. Texty dále uvádí, že podle šaríi muž nebude ani tázán, proč bije svou ženu a nepodléhá ani pravomoci soudu a i přítomnost svědků je bezvýznamná, jelikož Alláh svěřil muži ukáznit svou ženu. Dokonce texty povolují, aby se svou ženou měl sex bez jejího souhlasu, opětované lásky ze strany manželky a bez možnosti smíření a komunikace. Nemluvě o uvedených příkladech o doslovném mlácení včetně příběhu dcery Mohamedových přátel a ne o "plácnutí", jak argumentuje váš anonymní admin. Dále texty At-Tabarího a Ibn-Kathíra, ze kterých cituje váš admin v argumentaci, vyzdvihují vlastnosti násilných mužů podle spolehlivých výroků, že Mohamed sám chválil muže, kteří s sebou neustále nosí hůl anebo bič, aby ukáznili své rodiny.

Kvůli těmto textům máme tak extrémně rozšířené domácí násilí v ortodoxních zemích, které dokonce váš admin chválil ve svých odpovědích, jelikož zřejmě uznává důležitost jen třech států, a to Saudské Arábie, Kataru a Kuvajtu, a to jsou státy, ve kterých domácí násilí a otroctví jsou nejrozšířenější, jelikož jim to povoluje samotná šaría a váš admin se ani netají tím, že argumentuje podle islámské legislativy.

Komentář Ibn-Kathíra dále představuje další problém, který máme v islámské společnosti, a to je otevřená nerovnost mezi muži a ženami, netají se tím, že ženy jsou nerovné a méně inteligentní, navíc podporuje jejich nepřítomnost v jakékoliv vůdčí a politické funkci.

Nejnebezpečnější je, že tyhle texty kolují a platí v islámském světě do dnešní doby a jsou podporované veškerými islámskými směry. Jedině diktátorské režimy, které zvolily sekulární systém, potlačily jejich platnost, a i přesto nemohly do značné míry potlačit domácí násilí, jelikož jim tyhle texty dávají "posvátné" oprávnění. Z destabilizace islámských regionů a v rozkvětu fanatických forem islámu, se aplikace těchto textů vrací ve velké síle. A stačí se podívat na Youtube nebo číst v arabštině, jak dnešní imámové bez obalu obhajují bití žen za odmítnutí sexuálního styku, což je velice nebezpečné.

Nemluvě o tom, že váš admin, zřejmě Čech, neskrývá ve své diskuzi, že není hostem v této zemi, ale Česko je mu vlastní. Co tím chtěl říct?

Níže přikládám současná videa o schvalování násilí na ženách ve všech jeho formách, ať psychické či fyzické. Poté stanovisko české legislativy k domácímu násilí, pod které spadá psychické, fyzické a sexuální násilí. Pod tím najdete diskuzi, která proběhla na vašich oficiálních FB stránkách, odstranění mých příspěvků a ban, který jsem dostal místo odpovědi. Nakonec přikládám původní texty v arabštině, ze kterých váš admin vycházel ve své argumentaci, podle šaríi, a které schvalují veškeré formy násilí na ženách, zakázané v této zemi.

Pane předsedo, žádám o odpověď na svůj první a druhý dopis a o vysvětlení, jak tohle můžete dopustit v oficiální registrované náboženské organizaci, ať je to z nedbalosti či z neznalosti, a jestli schvalujete tuto islámskou legislativu v její celistvosti, ze které váš admin argumentuje.

I jako muslim jsem velmi znepokojen vašimi prohřešky, že sem přinášíte učení, které jsou primárně zodpovědné za zničení našich původních společností. Čím dál tím více je tato situace nebezpečná jak pro muslimy, tak pro hostitele v takové napjaté atmosféře. Pokud se k tomu nebudete oficiálně vyjadřovat a nevysvětlíte, jestli se zde islám vymyká z ruky, a kdo za tyhle anonymní vzkazy zodpovídá, budu uvažovat o podání trestního oznámení. Takové chování je už za hranicí tolerance.

S pozdravem,

Hatem Berrezouga

V Praze, dne 14.11.2017.

Přílohy:

Znaky domácího násilí:

  1. Opakování a dlouhodobost - z jednoho útoku jakéhokoli charakteru ještě nelze určit, zda jde o domácí násilí. Může to však být jeho začátek.
  2. Eskalace - domácí násilí se stupňuje od útoku proti lidské důstojnosti k fyzickým útokům až k závažným trestným činům ohrožujícím zdraví a život.
  3. Jasné a nezpochybnitelné rozdělení rolí na ohroženou osobu a násilnou osobu - domácím násilím nejsou vzájemná napadání, hádky, rvačky, spory, kde je rovné nebo střídavé postavení stran incidentu.
  4. Neveřejnost - domácí násilí probíhá zpravidla za zavřenými dveřmi bytu či domu, stranou společenské kontroly.

Proč je domácí násilí nebezpečné?

  • Je skryté před zraky veřejnosti i státních orgánů.
  • Narůstá pozvolna, ohrožená osoba obtížně pozná okamžik, kdy již vztah není bezpečný.
  • Lze se před ním těžko bránit, protože ohrožená osoba s násilníkem sdílí řadu společného, a to včetně obydlí, ze kterého nemá kam odejít.
  • Má dopad na děti přítomné při násilí, které získávají negativní vzory a považují je za normální.
  • Má vzrůstající tendenci - zpočátku se jedná o útoky proti lidské důstojnosti (urážky, vydírání, ponižování), následují útoky proti zdraví (facky, bití, škrcení) a může vyústit a až v útoky proti životu.

Diskuze na vašich FB stránkách:

Lživá reakce na vašich FB stránkách:

Moje reakce:

Odstranění mé reakce a zablokování mé osoby:

Islámské podklady:

1. Abú Dža’far Muḥammad ibn Džarír al-Tabarí, persky (839- 923, Bagdád) byl perský muslimský historik a právník. Napsal rozsáhlé Dějiny panovníků a králů (Taʾrīkh al-Rusūl wa al-Mulūk) a také ceněný komentář ke Koránu Tafsir al-Tabari

2. Imám Abu 'Abdullah Al-Qurtubi anebo Abu 'Abdullah Muhammad ibn Ahmad ibn Abu Bakr al-Ansari al-Qurtubi (1214-1273), jeden z nejznámějších komentátorů Koránu, vypravěč Mohamedovy tradice, právník ze španělské Kordóby (málikovská škola). Jeho nejznámější dílo je komentář ke Koránu, Tafsir al-Qurtubi.

3. Ismail ibn Kathir (1300 -1373) jeden z nejvlivnějších sunnitských komentátorů Koránu, historik a právník šafiovské školy během vlády Mamluků v Sýrii.

Autor: Hatem Berrezouga | úterý 14.11.2017 14:22 | karma článku: 29.16 | přečteno: 1200x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

An Open Letter to Al-Jazeera from a Muslim living in Prague.

The Crazy and Shameful Reality of Islam and Muslim Leaders in the Czech Republic. Dear Al-Jazeera, Dear Mr. Heijmans, As a Muslim, I am outraged by the lies and the bias both Muslim community leaders, Raed Shaikh and Vladimir Sanka

22.11.2017 v 21:21 | Karma článku: 28.15 | Přečteno: 1467 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Muslimská obec borgů (MOB).

Ani utajené odstoupení předsedy MOP, ani přeměna náboženské obce na „korporaci mladých konvertitů“, a ani součet jejich kolektivního vědomí nezabránily hanobení českého národa jako nejrasističtějšího vůči menšinám včetně Židů!

20.11.2017 v 13:11 | Karma článku: 33.51 | Přečteno: 1560 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Reakce (bývalého) předsedy MOP na můj otevřený dopis.

Očekával jsem seriózní odpovědi, ale dostal jsem dopis, který je plný polopravd a lží ze strany předsedy, který v tichosti odešel z funkce, aniž by o tom dal vědět veřejnosti s tvrzením, že je to teď korporace s mladými Čechy!

16.11.2017 v 8:43 | Karma článku: 18.01 | Přečteno: 859 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jitka Zámečníková

VAŠE AUTO NENÍ TREZOR

Tak tenhle nápis máme vrytý do naší paměťové stopy asi všichni. Nechávat cenné předměty na sedadle automobilu může jen blázen... a já...

24.11.2017 v 17:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 21 | Diskuse

Karol Wild

Mám problém

Tím problémem je stručné hodnocení politiků i politických stran a hnutí. Slova létají vzduchem a každý použije to, co se mu hodí.

24.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Jan Ziegler

Maršál Koněv se podílel na komunistickém teroru

Velký spor nyní vyřešilo zastupitelstvo Městské části Prahy 6, které i přes odpor komunistů rozhodlo, že u sochy maršála Koněva v Bubenči bude doplňková tabulka, jež připomene i kontroverzní činy tohoto vojevůdce.

24.11.2017 v 16:14 | Karma článku: 18.39 | Přečteno: 316 | Diskuse

Jana Slaninová

I povstaly nové Šárky a zapíchly Ctirady

"Muži, ta sexistická a zlá stvoření, jsou hodni vyhubení!" vzala si slovo šéfka všech žen, takto Svatá Číča. "A je jedno, jestli jsme jim to my ženy dovolily, či nikoli. Musí trpět, jako jsme po staletí trpěly my!"

24.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 21.58 | Přečteno: 518 | Diskuse

Přemysl Čech

Rusko a doping: - my nic, jinde hledejte viníky

Podle ruského vicepremiéra a bývalého ministra sportu Vitalije Mutka nenese vinu za skandál kolem dopingu ruských biatlonistů a biatlonistek v souvislosti se ZOH v Soči v roce 2014 Rusko, ale naopak MOV a WADA. A kdyby jen to!

24.11.2017 v 13:15 | Karma článku: 9.52 | Přečteno: 206 | Diskuse
Počet článků 77 Celková karma 30.56 Průměrná čtenost 9521

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.