Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zákaz islámu v dnešním globalizovaném světě?

8. 10. 2017 14:33:43
Čtenáři mých blogů interpretují různě, proč píšu proti všem excesům, ať jsou z naší nebo vaší strany, tak řeknu narovinu a bez potřeby jakékoliv interpretace mých slov a postojů, proti čemu bojuji.

Je až alarmující, že si většina lidí neuvědomuje, do čeho jde, jakmile by byl zákaz islámu politicky uskutečněn. Už jednou byla vaše kotlina první jiskrou třicet let trvající náboženské války, která uvrhla Evropu do chaosu. Doufám, že nemáte v úmyslu nastolit další precedent, tentokrát na globální úrovni.

Většina mých blogů pojednávala o identifikaci nekompatibilních prvků v našich kulturách, o nutnosti sebereflexe ze strany muslimů a o nutnosti hledání cesty k nápravě a nalezení efektivnějších integračních procesů. Problém je v tom, že buď je to, co píšu, špatně pochopeno mnohými muslimy, kteří si odmítají přiznat téměř cokoliv bez ochoty k hledání kompromisů, anebo nemuslimské strany zneužívají mé blogy k odůvodnění svých obav a popíraní vlastního podílu viny na celé situaci, vlastních dějin i současnosti.


Podívejte se, existují dvě cesty, buď každý přijímá svůj podíl odpovědnosti za vznik tohoto problému, kterým je emigrační krize. Ze strany západních vlád jej vidím od koloniálních dob, příval migrantů do Evropy k její rekonstrukci, segregace do ghett, špatná či neexistující skutečná integrační politika a neustálé zásahy do islámských zemí. „Běžný“ Čech by řekl: „ale my jsme nikoho nekolonizovali!“ Je to sice pravda, ale teď máte v úmyslu zvolit si někoho, kdo chce zakázat světové náboženství na nejvyšší úrovni vlády, ve státu, jenž je součástí Evropské Unie, ve které je počet muslimu dvakrát vyšší než vaše republika.


Ze strany muslimů zásadní problémy vidím v nerespektování odlišnosti místních kultur a prosazování nekompatibilní tradice, které de facto nemají ani opodstatnění v Koránu. Ano, je pravda, že jestli muslimové chápou i Korán špatně, není to vaše vina. Aspoň muslimové mohli využívat prostor svobody v Evropě, aby pracovali na skutečné reformě, ale oni tuto šanci téměř nevyužívají a ještě do toho zasahuje Saudská Arábie, které vaši politici s prominutím lezou do zadku.

Nicméně snaha jít proti vlastnímu právnímu systému a dělat plošné zákazy, které budou zahrnovat všechny muslimy, kteří jsou nekonfliktní, bude se problém mnohonásobně zhoršovat, a to je to, čemu se snažím zabránit.

Stále máte k dispozici legální nástroje a právní systém, které situaci v Evropě mohou zastavit a vylepšit. Je třeba přísná identifikace konkrétní bodů v náboženské praxi, které jsou nekompatibilní s evropským životem a jejich nulovou toleranci, zastavení zásahů islámských ortodoxních zemí do evropského dění a postavení muslimy před jedinou možnost, a tou je respektování platných zákonů pro všechny, vedoucí ke zdravému soužití. Ještě situace není tak vyhrocená a dá se řešit v rámci zákona.

Nebo se nabízí druhá cesta, a to je plošný zákaz islámu. Pak je potřeba, aby zastánci takového radikálního kroku odpověděli na následující otázky. Co budete dělat s muslimy, “deislamizovat” je? Pronásledovat jejich víru? Zřídíte jim koncentráky? Nebo je všechny vystěhujete? Dobře, předpokládejme, že vystěhujete muslimy z Evropy. Zaručíte pak, že vaše vlády už nikdy nebudou zasahovat do islámských zemí a budeme mít jednou provždy klid? Nikdo kvůli surovinám nebude pokračovat v prosazování systémů, které jsou nekompatibilní s našimi systémy? Budete schopní toto prosazovat? Protože takový politik musí jít proti bankovním a zbrojním kartelům, zvlášť když má v programu zákaz lichvy.


Pokud doopravdy věříte, že takový program je uskutečnitelný, tak se rád vrátím do islámské země a budu pracovat na tamní reformě, jelikož budeme opravdu věřit, že jsme schopní rozhodovat o svých zemích, o svém systému a svých kulturách. Ale bude těžké o tom muslimy přesvědčit, pokud západní vlády budou nadále zasahovat ve jménu jakékoliv šlechetné ideologie, bombardovat vojáky a nazývat naše civilisty vedlejšími ztrátami.

Pokud vnitřně sami víte, že je tohle nesmysl, hlavně když někdo s prominutím pravděpodobně trpí nízkým sebevědomím a neví, jak se má zviditelnit mezi velkými světovými hráči, tak také víte, že by takovým krokem, který by se realizoval na politické úrovni, udělal z České republiky skutečný a reálný cíl mezinárodního terorismu. A možná že je to nakonec to, co se snaží nezodpovědní populisté vyvolávat. Útoky nepřijdou ze zoufalé místní komunity, ale od dobře vycvičených vojáků, kteří už bojovali v pásmu od Afghánistánu do Libye a nebudou čekat na vaše odtržení od EU a uzavření hranic, jelikož ten proces by trval několik let, než by se uskutečnil. Samozřejmě ani populistická kampaň za zbrojní pasy nebude tolik efektivní před vycvičeným zabijákem, pocházejícím z válečného terénu. Jakékoliv srovnání s Izraelem je amatérské a irelevantní, jelikož ta země je šedesát let ve válečném stavu a jejich zkušenosti nezískáte za jeden den. Samozřejmě pak můžete zmlátit či zabít pár místních muslimů jako odvetu, čímž budete pravděpodobně jen zvyšovat počet útoků, a proto velké státy a velmoci jdou v dnešní době směrem prevence terorismu než ozbrojeným bojem proti jeho vzniku, protože se ukázalo, že je to neefektivní. Takhle by se vší pravděpodobností dopadl váš klidný stát, jelikož populisti bez komplexního uvažování zrovna způsobí to, čemu tvrdí, že chtějí zabránit.

Stačí si vzít ponaučení od obdivovaného a ukecaného Nigel Farage, který postavil celou svou kampaň na tom, že příspěvky, které VB dává do EU, budou použity na zdravotní péči. Jak to dopadlo? Sám nečekal, že vyhraje, jelikož netušil, že lid je tak hloupý, hned ráno odmítl, že tohle vůbec řekl, a jestli tohle řekl, tak to lidé špatně pochopili. Podal demisi, odešel ze strany a nechal řešení na skutečně schopné lidi, kteří musí odborně řešit vzniklé problémy, jelikož populisti se nevyznávají ani v administrativě ani v právu. A stejně dopadl i Trump, který za pár týdnů porušil veškeré své nereálné volební sliby.

Stejně jako vy máte předsudky vůči islámu a muslimům, oni také mají předsudky vůči všemu západnímu, ale pořád věříme tvrzením od Američanů a Izraelců, že nebojují proti islámu jako víře a všem muslimům, ale jenom proti malé části zfanatizované muslimské mládeže a jejich ideologům, kteří nepředstavují islám.

A pokud někdo tvrdí, že je pro něj Izrael inspirace, tak by bylo dobré si přečíst výroky izraelského premiéra, který i přes válku, kterou má v regionu, je hodně uvážlivý a nabádá, aby sami Izraelci nemíchali tyhle dva pojmy. Navíc jsou muslimové občani izraelského státu a jsou přítomní i v izraelském státním aparátu, jelikož existuje skutečná spolupráce mezi Židy a muslimy, aby ten konflikt zůstal politický a nevzal náboženský rozměr. To je ten rozdíl mezi skutečným státníkem, který žije ve válečném stavu, a ne že se ho snaží hloupě vyvolávat, a který ani na vteřinu neváhal setřít svého největšího spojence, když mluvil scestně o zákazu vstupu muslimů do USA.

Teď zpět k předvolební situaci v ČR. Až se stane zákaz islámu a zákaz práva muslimů na své vyznání skutečností, a ještě k tomu taková vláda nebude schopna prosazovat nezásah skutečných evropských a západních mocností do islámských zemí, tak z hlediska islámu půjde o právní důvod k vypovězení mírových smluv a vyhlášení globální války, jakmile budete příkladem hodný k následování a další populisté budou prosazovat stejné zákony na západním kontinentu. Píšu o tom, ne abyste měli strach, ale žijeme v době, kdy lidé podceňují skutečná rizika, a kde už skoro nikdo racionálně neuvažuje.

Já sám, jako muslim, bych si tohle nepřál. Jakmile nastane globální válka, po které hodně lidí touží, jako kdyby žili v nějakém akčním filmu nebo ve virtuální bublině IMAXU, rozmazlená konzumní společnost, která sedmdesát let žije v míru a ještě neviděla žádnou válku, jediné, co bude způsobit, je sjednocení muslimů, jejichž státy si čím dál tím více zvykají na život v rozvrácených zemích a ve válečném konfliktu. Ještě k tomu budou mít důvod se vrátit ke skutečnému džihádu a ne k jeho pokřivené formě, praktikované pár vyšinutými lidmi, jejichž praktiky jsou za každou cenu spojovány s islámem a všemi muslimy.

Teď jste v právu, a proto jsem psal svoje blogy. To, co dělají muslimové v Evropě, není správné, ale jakmile bude globální válka proti islámu a všem muslimům bez rozdílu, tak v právu už nebudete a Bůh s námi všemi. A to je ten hlavní důvod, proč píšu. Snažím se zabránit nejhoršímu, ale pokud se nejhorší má stát, a lidi se budou zabíjet vzájemně, možná jim jednou dojde, že ta cesta tudy nevede a jako po každé válce, se udělají nové dohody. Možná budeme teprve mít skutečný post westfálský národní systém, který se obejde bez nacionalistických hnutí, jejichž kulminace byla vždy formou nějakého skutečného FAŠISMU. Možná po velkém krveprolití konečně dospějeme ke vhodnému politickému systému pro fungování už globalizovaného světa. De facto ještě nikdy v dějinách lidstva neexistoval mírový přechod do nového systému, v našem případě mezinárodního. Ale co mi dělá starosti, že globální náboženská válka v době výskytu zbraní hromadného ničení, kdy žádné vzdušné hranice už skutečně nikoho nechrání, nejenže nebude žádný vítěz, ale jestli vůbec bude možné dosáhnout toho mezinárodního systému bez zásadních ztrát a za přítomnosti těch, kteří stále nebudou schopní přijmout mezinárodní realitu, toužící po minulosti, která bude nenávratně pryč... A pokud jste na ni zapomněli, koukejte dolů.

Dnešek se moc od včerejška neliší....

Autor: Hatem Berrezouga | neděle 8.10.2017 14:33 | karma článku: 27.13 | přečteno: 1879x


Další články blogera

Hatem Berrezouga

Muslimští králové a duchovní žádají své souvěrce o nošení jarmulky a kříže ze solidarity.

Takhle reagovali muslimští představitelé, v pozitivním a tolerantním duchu, na výzvy rakouského prezidenta a britského ministra zahraničí o solidaritu s hidžábem. Bohužel je to hoax.

19.2.2018 v 22:27 | Karma článku: 36.95 | Přečteno: 1533 |

Hatem Berrezouga

Salafismus v ČR aneb když integrace vede spíš k dezintegraci.

Přijal jsem pozvání na jednu akci pořádanou OPU v rámci česko-afgánských vztahů. Po promítání dokumentárního filmu, který se zabýval především rekrutováním západních muslimů ze strany IS, jsem ujasnil následující body:

13.2.2018 v 17:24 | Karma článku: 37.30 | Přečteno: 2073 |

Hatem Berrezouga

Ať jste voliči Zemana či Drahoše, nakonec přece jen vyhrálo Česko.

Nemusím Vám lhát, jsem rád za výsledek voleb. Chápu, že spousta lidí touží po změně, ale ne každá změna znamená zlepšení. Podívejte se, jak jsme dopadli my, když nás západní mocnosti přesvědčily,že Arabské jaro je změna k lepšímu.

27.1.2018 v 22:37 | Karma článku: 46.47 | Přečteno: 9490 |

Hatem Berrezouga

Terorismus v ČR aneb až kam sahá králičí nora.

Jaký je to pocit, když jsi sám muslim, byl jsi aktivní v islámských organizacích, znáš ta prostředí, znáš ty lidi, znáš jejich machinace, i přesto na vlastní kůži prožíváš dezinformační kampaň, ale můžu Vás ujistit, že ne z Ruska.

25.1.2018 v 10:25 | Karma článku: 35.61 | Přečteno: 1961 |

Další články z rubriky Společnost

Ivo Panuš

Prodlužování hokejové agónie Jaromíra Jágra je tanec slona v porcelánu a cesta do pekel.

Účelové, dvou sekundové, nastupování do zápasů za Kladno k povinnému získání 15-ti zápasové kvóty, tajemné a mlžící informace pro veřejnost ohledně jeho zdravotního stavu ...protěžování, které není férové vůči jeho "spoluhráčům" .

20.3.2018 v 23:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Johana Kroupová

Trochu i hodně jiní rodiče

Běžné ráno. Nadávky, opakování vět do nekonečna. Únava. Bezmoc. Křik a nadávky pokračující i venku před domem. Nikdo nepochopí proč. Sousedé si myslí bůhvíco. Autismus se věkem nelepší. Ani jeho lehčí forma Aspergerův syndrom.

20.3.2018 v 20:54 | Karma článku: 9.40 | Přečteno: 220 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Pitomost jménem kupé pro ženy!

Někteří si toho možná ani nevšimli, ale před několika lety byla zavedena v některých vlacích Českých drah menší novinka: Kupé, která jsou vyhrazená pouze ženám. Proč? Prý proto, aby se ženy mohly cítit ve vlacích bezpečně.

20.3.2018 v 16:53 | Karma článku: 32.74 | Přečteno: 1129 | Diskuse

Veronika Ďuríčková

Czexit, brexit a referendum

Evropská unie není v poslední době moc oblíbená. Dalo by se spíš říci, že je dost silně neoblíbená. Spousta lidí ví, že by bylo nejlepší ji opustit. Vyplývají tyhle závěry ale skutečně ze znalosti faktů?

20.3.2018 v 16:24 | Karma článku: 13.73 | Přečteno: 352 | Diskuse

David Wiltsch

V zemi nepokrytého bláznovství

Když si naši předkové vybájili posměšné město Kocourkov, zajisté by je ani za mák nenapadlo, že Kocourkov se jednou stane skutečným a jeho mor i osvěta zalijí celou zemi.

20.3.2018 v 13:11 | Karma článku: 18.53 | Přečteno: 679 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 38.81 Průměrná čtenost 8884

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.cz

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.