Hatem Berrezouga

Burkiny neburkiny, muslime a muslimko, vyskočte z vody!

11. 07. 2017 13:24:23
Na svém FB jsem vyvrátil jednu zprávu z francouzských médií, že muslimové ve Francii zbili jednu ženu nahoře bez. Po diskuzi pod odkazem mi došlo, že lidé reagují spíše na burkiny v Čestlicích

Lidé řeší, zda-li muslimky mohou nosit burkiny v evropském prostředí, aby mohly dodržovat svá náboženská přikázání.

Jestli Alláh něco kritizoval v Koránu, pak to, že lidé berou pár příkazů a zavírají oči nad ostatními, jako kdyby neexistovaly. Což znamená, že kdo chce praktikovat islám, ať ho praktikuje v celku a v kontextu a ne labužnicky, výběrově.

Pokud přistoupíme k té otázce čistě z islámské legislativy, většina juristů se shodla, že muslimky mají nosit šátek a lišili se v tom, jestli ruce a tvář mají být zakryté či ne.

Co muslimové nechtějí uvádět, je, že ta samá legislativa zakazuje muslimským mužům a ženám, aby se koupali za přítomnosti cizích žen a mužů. To znamená, že i když muslim nosí dlouhé šortky a dlouhé vousy a žena má burkiny, je to pro ně naprosto zakázané, aby plavali ve smíšené společnosti, i kdyby tam byli jen muslimové. Zákaz je o to větší, jestli budou plavat mezi odhalenými nemuslimy.

Z hlediska ortodoxní islámské legislativy, ať muž či žena, nemají co dělat ve smíšené společnosti cizích mužů a žen, ale nenajdete žádnou legislativu, která povoluje muslimům, aby plavali společně s nemuslimy ve společném bazénu, jelikož a nezlobte se na mě, z islámského hlediska, jsou Evropani v bazénech, koupalištích či plážích, považováni za „nahé, ačkoliv oblečené“. Muslimům by mělo dojít, že cituji spolehlivý výrok a podle islámu se má muslim takovým prostředím vyhýbat a taková místa nenavštěvovat.

Za druhé muslimové mají zakázáno Koránem koukat na cizí ženy a mají klopit zrak, i když jsou oblečené, tak podle jaké legislativy a jakého islámu jde muslim, který se snaží za každou cenu praktikovat svou víru ve své čistotě, do Čestlic?

Na co si tady hrajeme a co to je za schizofrenní chování ve jménu Alláha? Tak tedy muslim, který by chtěl dodržovat čistotu nejen své víry, ale i svého zraku, by měl plavat se zavřenýma očima a pak neúmyslně narazit na poprsí a pozadí nemuslimů.. A tím by mohla být osvětlena ta záhada o osahávání!

Proboha, neřešte hygienu, neřešte dvojí metr a neřešte veškerá pravidla, která neislámský svět dělal, aby mohl fungovat a musí je donekonečna revidovat, jelikož se vždycky objeví nějaký člověk s nějakým muslimským užitečným vynálezem pro lidstvo mimo jeho prostor. Stačí ten neologismus burkini, a pokud se nemýlím, tak je to sloučení burky a bikin, jak evropské!

Muslimové by měli řešit jen jednu věc – proč porušují vlastní víru, a proč raději nejedou na dovolenou do islámských zemí, kde můžou být burkini módní záležitostí? A uvidíme, jak se muslimové budou chovat ve vlastních zemích a vlastních bazénech plných burkin a mezi ně se vetřou Evropani v plavkách a nedej bože, v bikinách anebo nahoře bez.

Evropani na druhé straně, jestli se mají na něco muslimů ptát, než cokoliv řešit, tak proč muslimové porušují vlastní víru a ještě navíc otravují?

Jako vždy, přikládám v arabštině stránky z islámské legislativy ohledně té otázky a jako vždy poprosím doslovný překlad k vyvrácení toho, co máme napsáno černé na bílém.

1) Ahkám al-aurát lin-nisá

2) https://islamqa.info/ar/159926

Zvyšte článku karmu!
Autor: Hatem Berrezouga | | karma: 46.91 | přečteno: 16150 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 81 příspěvků.
Poslední z 1. 8. 2017, 18:47

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz