Hatem Berrezouga

Myslím, tedy divit se nestačím!

11. 06. 2017 9:22:17
Co může spojovat jednu organizaci, která ve jménu lásky nazývá xenofobem každého, kdo s ní nesouhlasí, s jinou pseudo-organizací, která ze stejného důvodu ocejchuje oponenty odpadlictvím?

Co může spojovat jednu lidskoprávní organizaci, která chce přetvořit většinovou společnost podle menšinových vzorů s jednou alternativní jazykovou školou, jejíž původní země a původní islámské legislativy takové vzorky potrestají smrtí?

Co může spojovat plýtvání státních zdrojů za projekty, které jsou nejen ukázkou nefunkčnosti, ba dokonce vyvolávají úplně opačnou reakci v původně zdravé společnosti, s jednou kanceláří původně fungující jako anti-kulturní modlitebna, a teď se v novém kabátu prezentující jako kolébka kulturního sbližování a integrace?

Co může spojovat petro-dolarské státy se středověkým pojetím práva, s mezinárodními organizacemi typu OSN, aby vedli Radu pro lidská práva?

Co může spojovat státy, které se prezentují jako Maják svobody, se státy, jejichž pojem svobody vyznání je hlubší než propast Macochy?

Asi ne nadarmo se francouzsky říká „les opposés (les extrêmes) s ́attirent“, čili „protiklady či extrémy se přitahují“. Je-li to pravda, pak otázka, která se nabízí: Proč tedy bojujeme kvůli odlišnostem?

Tolik otázek, ale odpovědi určitě nenajdete v podobných kýčovitých klipech.

video //www.youtube.com/embed/U49nOBFv508

Běžný muslim by hned konstatoval a hlásal, jak je Hatem závistivý a zahořkle se snaží snížit a zničit práci lidí dobré vůle..., ale i cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly.

Opak je pravdou. Spíš tyhle růžové představy a žití v negaci samozřejmého a do nebe volajícího zřejmého, vede muslimy pomalu a jistě k vlastní porážce. Ale jakmile se tohle, na světovém měřítku stane, pak nastane ten skutečný střet s islámem a pak Alláh, Bůh či Zeus s námi všemi, až se nám podaří vzbudit dlouhé staletí spícího Draka.

Musíme přestat utíkat před pravdou. Čím víc čtu o islámské legislativě, tím jsem přesvědčenější, že je primárně zodpovědná za formování extrémistů mezi muslimy a slouží zároveň k větší radikalizaci nemuslimů jako protireakce. Nemluvě o tom, že jsou v mnoha případech takové texty v úplném rozporu s Koránem.

Muslimové musí primárně začínat proti tomu nahlas bojovat. Jelikož v té středověké legislativě, v těch nesmírně rasistických výrocích a manipulacích s koránským textem, se skrývá skutečný problém. Každý muslim musí začínat myslet sám pro sebe, vnitřně odmítat se nechat vést jakoukoliv autoritou či jakoukoliv organizací, obzvlášť v Evropě, mající středovýchodní či africký původ. Jediné vedení, které má muslim následovat, je vlastní racionální uvažování, intuici, sebereflexi a lidskou empatii. Ale v žádném případě nemá slepě následovat výroky typu, někdo slyšel, že někdo vyprávěl, že Mohamed řekl... anebo v Koránu je takový verš, který říká... bez důkladné znalosti arabštiny a historického kontextu.

Tím se zlo převléká do krásných jarních šatů a bere podobu dobra.

Sám vůbec nevěřím, že ty samé státy, které stojí za radikalizací muslimů, a které zároveň tvrdí, že proti tomu bojují, je budou jakkoliv integrovat do evropského společenství. Ba naopak a jediné možné řešení, netkví ve spolupráci, ale v úplné odluce mezi muslimy v Evropě a muslimy v arabských a afrických státech.

Nejen naše mentality a kultury jsou odlišné, ale i základní pojmy jako svoboda myšlení, svoboda vyznání a rovnoprávnost, jsou v praxi diametrálně odlišné. Musíme si to všichni konečně říct, přestat se vymlouvat a přiznat to sobě i ostatním. Tím se muslim neponižuje a nebude to ani projev patolízalství, ale vlastní osvobození od domácí půdy a od domácích problémů, které si každý muslim v sobě nese od dětství, vláčí s sebou dál a předává svým dětem. Tím zabrání jak sobě, i jim žít v souladu sami se sebou i s ostatními.

Ano, každý rozvod je bolestivý, ale jedině rozvodem je člověk znovu svobodný a teprve pak může začínat nový vztah a nový příběh. Muslim, který chce založit svou domácnost na pevných základech v Evropě, nemůže mít evropskou manželku a zároveň arabskou milenku. Jedna mu bude neustálé vyčítat, že ji podvádí a nechová se k ní loajálně a druhá, že už pro ni není dost dobrým muslimem, a že s ní žije v mizerném utajení a navíc v naprosto cizím prostředí, daleko od své široké rodiny.

Nakonec, spokojená nebude ani jedna a škody budou na obou stranách.

Politici mezi Evropany, na druhé straně, kterým prachy nesmrdí, a kteří se nechali zaprodat, si musí uvědomit obrovský rozdíl v následcích - mezi zbohatnutím státními zakázkami a zaprodáním budoucnosti vlastní země a budoucích generací.

A na závěr, kdybych chtěl špatně citovat Nový Zákon, jak to nedávno udělal jeden z mnoha fiktivních islámských náčelníků v ČR, který vzbudil údiv, že opačně vystihl podstatu ukamenování, řekl bych: „Znovu vám říkám: Spíš projde velbloud uchem jehly, než se muslim integruje pod vedením arabských a neschopných lidskoprávních organizací do Božího království zamořeného zkorumpovanými a krátkozrakými politiky."

Zvyšte článku karmu!
Autor: Hatem Berrezouga | | karma: 42.34 | přečteno: 4696 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 35 příspěvků.
Poslední z 12. 6. 2017, 20:46

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz