Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Myslím, tedy divit se nestačím!

11. 06. 2017 9:22:17
Co může spojovat jednu organizaci, která ve jménu lásky nazývá xenofobem každého, kdo s ní nesouhlasí, s jinou pseudo-organizací, která ze stejného důvodu ocejchuje oponenty odpadlictvím?

Co může spojovat jednu lidskoprávní organizaci, která chce přetvořit většinovou společnost podle menšinových vzorů s jednou alternativní jazykovou školou, jejíž původní země a původní islámské legislativy takové vzorky potrestají smrtí?

Co může spojovat plýtvání státních zdrojů za projekty, které jsou nejen ukázkou nefunkčnosti, ba dokonce vyvolávají úplně opačnou reakci v původně zdravé společnosti, s jednou kanceláří původně fungující jako anti-kulturní modlitebna, a teď se v novém kabátu prezentující jako kolébka kulturního sbližování a integrace?

Co může spojovat petro-dolarské státy se středověkým pojetím práva, s mezinárodními organizacemi typu OSN, aby vedli Radu pro lidská práva?

Co může spojovat státy, které se prezentují jako Maják svobody, se státy, jejichž pojem svobody vyznání je hlubší než propast Macochy?

Asi ne nadarmo se francouzsky říká „les opposés (les extrêmes) s ́attirent“, čili „protiklady či extrémy se přitahují“. Je-li to pravda, pak otázka, která se nabízí: Proč tedy bojujeme kvůli odlišnostem?

Tolik otázek, ale odpovědi určitě nenajdete v podobných kýčovitých klipech.

Běžný muslim by hned konstatoval a hlásal, jak je Hatem závistivý a zahořkle se snaží snížit a zničit práci lidí dobré vůle..., ale i cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly.

Opak je pravdou. Spíš tyhle růžové představy a žití v negaci samozřejmého a do nebe volajícího zřejmého, vede muslimy pomalu a jistě k vlastní porážce. Ale jakmile se tohle, na světovém měřítku stane, pak nastane ten skutečný střet s islámem a pak Alláh, Bůh či Zeus s námi všemi, až se nám podaří vzbudit dlouhé staletí spícího Draka.

Musíme přestat utíkat před pravdou. Čím víc čtu o islámské legislativě, tím jsem přesvědčenější, že je primárně zodpovědná za formování extrémistů mezi muslimy a slouží zároveň k větší radikalizaci nemuslimů jako protireakce. Nemluvě o tom, že jsou v mnoha případech takové texty v úplném rozporu s Koránem.

Muslimové musí primárně začínat proti tomu nahlas bojovat. Jelikož v té středověké legislativě, v těch nesmírně rasistických výrocích a manipulacích s koránským textem, se skrývá skutečný problém. Každý muslim musí začínat myslet sám pro sebe, vnitřně odmítat se nechat vést jakoukoliv autoritou či jakoukoliv organizací, obzvlášť v Evropě, mající středovýchodní či africký původ. Jediné vedení, které má muslim následovat, je vlastní racionální uvažování, intuici, sebereflexi a lidskou empatii. Ale v žádném případě nemá slepě následovat výroky typu, někdo slyšel, že někdo vyprávěl, že Mohamed řekl... anebo v Koránu je takový verš, který říká... bez důkladné znalosti arabštiny a historického kontextu.

Tím se zlo převléká do krásných jarních šatů a bere podobu dobra.

Sám vůbec nevěřím, že ty samé státy, které stojí za radikalizací muslimů, a které zároveň tvrdí, že proti tomu bojují, je budou jakkoliv integrovat do evropského společenství. Ba naopak a jediné možné řešení, netkví ve spolupráci, ale v úplné odluce mezi muslimy v Evropě a muslimy v arabských a afrických státech.

Nejen naše mentality a kultury jsou odlišné, ale i základní pojmy jako svoboda myšlení, svoboda vyznání a rovnoprávnost, jsou v praxi diametrálně odlišné. Musíme si to všichni konečně říct, přestat se vymlouvat a přiznat to sobě i ostatním. Tím se muslim neponižuje a nebude to ani projev patolízalství, ale vlastní osvobození od domácí půdy a od domácích problémů, které si každý muslim v sobě nese od dětství, vláčí s sebou dál a předává svým dětem. Tím zabrání jak sobě, i jim žít v souladu sami se sebou i s ostatními.

Ano, každý rozvod je bolestivý, ale jedině rozvodem je člověk znovu svobodný a teprve pak může začínat nový vztah a nový příběh. Muslim, který chce založit svou domácnost na pevných základech v Evropě, nemůže mít evropskou manželku a zároveň arabskou milenku. Jedna mu bude neustálé vyčítat, že ji podvádí a nechová se k ní loajálně a druhá, že už pro ni není dost dobrým muslimem, a že s ní žije v mizerném utajení a navíc v naprosto cizím prostředí, daleko od své široké rodiny.

Nakonec, spokojená nebude ani jedna a škody budou na obou stranách.

Politici mezi Evropany, na druhé straně, kterým prachy nesmrdí, a kteří se nechali zaprodat, si musí uvědomit obrovský rozdíl v následcích - mezi zbohatnutím státními zakázkami a zaprodáním budoucnosti vlastní země a budoucích generací.

A na závěr, kdybych chtěl špatně citovat Nový Zákon, jak to nedávno udělal jeden z mnoha fiktivních islámských náčelníků v ČR, který vzbudil údiv, že opačně vystihl podstatu ukamenování, řekl bych: „Znovu vám říkám: Spíš projde velbloud uchem jehly, než se muslim integruje pod vedením arabských a neschopných lidskoprávních organizací do Božího království zamořeného zkorumpovanými a krátkozrakými politiky."

Autor: Hatem Berrezouga | neděle 11.6.2017 9:22 | karma článku: 42.34 | přečteno: 4696x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

An Open Letter to Al-Jazeera from a Muslim living in Prague.

The Crazy and Shameful Reality of Islam and Muslim Leaders in the Czech Republic. Dear Al-Jazeera, Dear Mr. Heijmans, As a Muslim, I am outraged by the lies and the bias both Muslim community leaders, Raed Shaikh and Vladimir Sanka

22.11.2017 v 21:21 | Karma článku: 28.15 | Přečteno: 1468 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Muslimská obec borgů (MOB).

Ani utajené odstoupení předsedy MOP, ani přeměna náboženské obce na „korporaci mladých konvertitů“, a ani součet jejich kolektivního vědomí nezabránily hanobení českého národa jako nejrasističtějšího vůči menšinám včetně Židů!

20.11.2017 v 13:11 | Karma článku: 33.51 | Přečteno: 1561 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Reakce (bývalého) předsedy MOP na můj otevřený dopis.

Očekával jsem seriózní odpovědi, ale dostal jsem dopis, který je plný polopravd a lží ze strany předsedy, který v tichosti odešel z funkce, aniž by o tom dal vědět veřejnosti s tvrzením, že je to teď korporace s mladými Čechy!

16.11.2017 v 8:43 | Karma článku: 18.01 | Přečteno: 859 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Druhý otevřený dopis předsedovi Muslimské obce Praha, proč jsem dostal ban místo odpovědi?

Velmi podivuhodná a neuspokojující byla reakce na vaší oficiální FB stránce ohledně šíření textů, které v jejich celkovém kontextu a nezkrácené v arabštině otevřeně schvalují domácí násilí, bití žen za odmítání sexuálního

14.11.2017 v 14:22 | Karma článku: 29.16 | Přečteno: 1200 |

Další články z rubriky Společnost

Jitka Zámečníková

VAŠE AUTO NENÍ TREZOR

Tak tenhle nápis máme vrytý do naší paměťové stopy asi všichni. Nechávat cenné předměty na sedadle automobilu může jen blázen... a já...

24.11.2017 v 17:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 21 | Diskuse

Karol Wild

Mám problém

Tím problémem je stručné hodnocení politiků i politických stran a hnutí. Slova létají vzduchem a každý použije to, co se mu hodí.

24.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Jan Ziegler

Maršál Koněv se podílel na komunistickém teroru

Velký spor nyní vyřešilo zastupitelstvo Městské části Prahy 6, které i přes odpor komunistů rozhodlo, že u sochy maršála Koněva v Bubenči bude doplňková tabulka, jež připomene i kontroverzní činy tohoto vojevůdce.

24.11.2017 v 16:14 | Karma článku: 19.39 | Přečteno: 316 | Diskuse

Jana Slaninová

I povstaly nové Šárky a zapíchly Ctirady

"Muži, ta sexistická a zlá stvoření, jsou hodni vyhubení!" vzala si slovo šéfka všech žen, takto Svatá Číča. "A je jedno, jestli jsme jim to my ženy dovolily, či nikoli. Musí trpět, jako jsme po staletí trpěly my!"

24.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 21.58 | Přečteno: 518 | Diskuse

Přemysl Čech

Rusko a doping: - my nic, jinde hledejte viníky

Podle ruského vicepremiéra a bývalého ministra sportu Vitalije Mutka nenese vinu za skandál kolem dopingu ruských biatlonistů a biatlonistek v souvislosti se ZOH v Soči v roce 2014 Rusko, ale naopak MOV a WADA. A kdyby jen to!

24.11.2017 v 13:15 | Karma článku: 9.90 | Přečteno: 206 | Diskuse
Počet článků 77 Celková karma 30.56 Průměrná čtenost 9521

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.