Hatem Berrezouga

Integrace a ne Islamizace

20. 02. 2017 10:55:18
Vzhledem k tomu, že nejsem pochopen skoro všemi stranami, rád bych veřejně publikoval svůj původní návrh na integraci, který jsem už konzultoval s mnohými lidmi. V žádném případě jsem neměl v úmyslu islamizovat vaší zemi.

At si každý uděla vlastní názor.

Centrum integrace a kulturního sbližování

Česko-blízkovýchodní a africké

I. Poznávání české kultury v praxi vedoucí k integraci muslimů:

II. Poznávání islámské kultury v praxi vedoucí k prezentaci rozmanitosti kultur muslimů české veřejnosti:

Když se mluví o islámské kultuře, nemyslí se tím prezentování náboženských úkonů, rituálů či legislativy, ale pozitiva v islámské kultuře, na které samotní muslimové zapomněli a hlavně jsou jí odcizení v evropském prostředí, jelikož většina islámských center v Evropě odsuzuje a zakazuje hudbu a umělecké projevy, přestože v mnoha islámských zemích kulturní dění stále existují a vytvářejí jinou osobnost muslima, než toho ortodoxního v Evropě, který je zde následně odstřihnut od obou kultur, což má obrovský negativní dopad na jeho psychiku.

Člověk se může ptát, a proč mají muslimové vůbec znát vlastní kulturu, když žijí v Česku? Je to z toho důvodu, že ten, který nezná vlastní kulturu, nemá ani co kulturně nabídnout a ten, který nemá co nabídnout, těžko aby ho zajímala cizí kultura. A proto místo aby muslimové prosazovali tu či onou formu islámu, budou spíše nabízet tu či onu formu umění, což vede ke vzájemnému obohacování.

Jsme občany jedné země a platí na nás jen jeden zákon, a to ten místní. Nebude zde žádná snaha o prosazování cizích zákonů, legislativ či zvyklostí, které jdou proti duchu tolerance a koheze většinové společnosti.

Cílem této organizace je napomáhat kulturnímu sblížení, efektivnější integraci muslimů do české společnosti, a zároveň nastavení jasných mantinelů k respektování a zachování zdejší kultury bez snahy proměnit ji k obrazu svému.

Přizpůsobení se, respekt a zachování místní kultury není ztráta identity ani odpadnutí od víry.

Věřím, že taková inciativa najde Vaší podporu, všechny názory a návrhy jsou vítány. Věřím, že se k nám časem připojí více muslimů a budou aktivní v oblasti kultury a vzdělávání svých souvěrců. Organizace bude otevřena všem a těším se na budoucí spolupráci se všemi lidmi, kteří si myslí, že mohou pozitivně přispět k dosažení stanoveného cíle.

Už sám nevěřím, že bych takový projekt dotáhnul do konce, ale myšlenka nemusí přijít vniveč a snad se najdou lidé, kteří jednou něco podobného zrealizují.

Zvyšte článku karmu!
Autor: Hatem Berrezouga | | karma: 31.27 | přečteno: 2283 ×
Facebook Twitter Google Plus
Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz