Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tauhíd, Lukáš Lhoťan, Ježíš Kristus a Islám

11. 02. 2017 18:04:35
Nevím, mám-li považovat za dehonestaci či uznání, že si Hatem Berrezouga konečně vysloužil místo v síni slávy Lukáše Lhoťana; čestné místo vedle satanistů mezi křesťanskými teology či kolaboranty a vlastizrádci

mezi předními českými islamology.

Lukáši, nenapadlo by mě, že máš tak krátkou paměť, abys zaměnil svou minulost, kdy si byl mezi muslimy známý jako extremista, který s neuvěřitelnou vervou překládal salafistické a džihádistické webové stránky, aby pak ve své iluzi pravověrného muslima vyčítal každému, jaký je špatný muslim, za tu mou, která je úplně jiná. Muníb může dosvědčit, že jsem ho varoval a nejen jeho, že jsou konvertiti neřízené střely a je třeba je následovat a vzdělávat, jinak pro nás budou jednou představovat velký problém. Řekli mi, jako vždy, že přeháním a mají vás pod kontrolou i včetně Tebe. Pamatuji si, když jsme spolu párkrát mluvili, jak jsi byl rozhořčený, že muslimové nepraktikují islám. Prokázal jsem pochopení, ale nikdy jsme nebyli blízcí ani kámoši, a proto o mém životě, v Olomouci, v Praze, v Brně a znovu v Praze, víš kulový.

Publikuješ o mně blog s fotkou bojovníka ISIS s kulometem?[1] Nejsem to já, kdo si hrál v brněnské mešitě s konvertity s puškami, pořizoval si fotky, pak je publikoval a použil je proti nim. A pokud jsi zapomněl, jak jsi vypadal v době své konverze a jak jsem vypadal já v té době, tak tady přiložím naše fotky z minulosti. (Nepodařilo se mi fotky nahrát na blog, ale najdete je na mém Facebooku).

Když koukám na Tebe, můžu s naprostou jistotou říct, že jsem nikdy nebyl tak dobrý muslim, jako jsi byl Ty v Brně. Muslim, který tajně nahrával své bratry, fotil důkazy z jejich administrativy a publikoval knížky, ve kterých nešetřil dokonce ani jejich manželky. Navíc Saudové mi kvůli mým názorům nedali stipendium, když jsem chtěl studovat islámskou legistavu a srovnávat ji s tou evropskou, a ani Američani mě neposlali do Ameriky s dalšími konvertity, naopak dali přednost lidem jako jsi Ty. Asi toho teď litují..

Víš Lukáši, bez ohledu na jakoukoliv víru, takové chování si dovolí jen člověk se zrádnou náturou a velmi nízkou úrovní. Ať takoví lidé konvertují k čemukoliv, každá strana je bude jen zneužívat, ale nikdo jim nebude věřit. Respekt si člověk zaslouží díky síle charakteru a ne kvůli příslušnosti k nějakému náboženství ani k mocné většině. I nepřátelé se dokážou mezi sebou respektovat, pokud bojují férově. Pokud máš nahrávku o mých „radikálních“ přednáškách a o mé „radikální“ minulosti, kromě tvých „pochybností“ o mé osobě a mému obviňování, že jsem dokonce dvojitý agent islamistů[2], tak ven s takovým materiálem. Nemám co skrývat a nemám problém si cokoliv přiznat.

Moje přednášky byly vždycky o významu slov, srovnávání náboženství, chápání konceptu monoteismu, znalosti priorit z hlediska legislativy, lidských právech a právech žen v islámu a moje publikace jsou pořád k dostání na rozdíl od tvých webovek, které zmizely, i když je nahradily jiné od jiných autorů, ale obsah je bohužel podobný. A nepamatuji si, že by mi někdo zakázal přednášet, ale odešel jsem sám. Ano, moje přednáška o polyteistických praktikách šiitů způsobila problém jak v Brně, tak i v Praze, ale nevolal jsem pro jejich vyhnání. Jen jsem ujasnil, že jejich kulty jako neomylnost imámů, posvátné kameny, krvavé svátky atd., nemají nic společného s Koránem, a ani po letech se můj názor na tyto praktiky nezměnil. Vyčítali mi to Brně i v Praze, že si nemůžou dovolit je naštvat, jelikož s nimi mají kšefty, což mě štvalo, že takto obchodujeme s vírou. Situace se vymkla kontrole, když jim někdo z brněnské mešity dal mé telefonní číslo a vyhrožovali mi doma tehdy v Olomouci, což byla velká chyba. Ano, jel jsem do Brna, postavil jsem se sám proti většině a jen jeden Alžířan se mě zastal. Nakonec utekli a chtěli na mě zavolat policajty. Je to pravda, hodně lidí, kteří mě znají z minulosti, ví, že jsem rváč, i když jsem pracoval na lodích, mám záznam u plavební správy. Můžu být všechno, Lukáši, ale ne srab. A to samé, když mi naposled nepřímo vyhrožovala banda Saudů a Kuvajťanů, ano, zavolal jsem jim, ale věkem jsem se trošku civilizoval, a tak jsem podal trestní oznámení, jelikož věřím v instituci zákona. Pokud zákon nic neudělá a oni po mně pořád půjdou, pak s nimi budu jednat osobně, i tentokrát.

Já nepíšu proti muslimům, nikdy jsem neútočil na jejich čest ani rodiny, ale konfrontuji je s vlastními tvrzeními a myšlenkami a mají možnost na to vždy věcně reagovat, ale kromě očerňování jsem žádnou odpověď na mé blogy nedostal. Ve skutečnosti, i když jim to pořád nedochází, se jim snažím pomáhat. Ale stále si neuvědomují, že pokud nepřestanou zneužívat ten systém proti jeho lidem, jednou, až půjde do tuhého, tito naštvaní lidé vezmou zákon do ruky a budou na muslimy hodně tvrdí. A moje kritika a psaní pak budou vypadat jako pohlazení. Velká chyba je považovat slušného člověka za slabocha a to je to, co muslimům pořád nedochází. Evropani dokážou být hodně slušní, ale i krutí. Vím, že člověk nemůže zachránit ani změnit kohokoliv, jedině sám sebe. Ale aspoň budu mít klidné svědomí, že jsem se proti tomu, co se nevyhnutelně stane, snažil něco dělat a nemlčel jsem.

Skončil jsem s přednášením na Černém mostě, jakmile jsem přednášel o sexualitě v islámu a chtěl jsem publikovat knihu o tomto tématu. Byla to poslední kapka. Jak můžu mluvit o sexualitě? Tak jsem na ně koukal a řekl jsem, že vím, že všichni koukají na porno, tak na co si sakra hrajeme?! Kritizoval jsem falešná manželství uzavíraná v mešitě, která nemají žádnou právní hodnotu, kritizoval jsem separaci mezi muži a ženami během svátků, kritizoval jsem povrchnost víry konvertitek, které řešily jen vlásky, šátky a nehty, kritizoval jsem islámské vedení za neprůhlednost a hlavně neschopnost a politikaření. Ale nikdy jsem je neobviňoval z extremismu, ale že žijí mimo realitu, a že jsou jejich praktiky hodně ovlivněny tradicemi z ortodoxního světa, což vůbec neumožňuje jakoukoliv integraci ani sebereflexi, a to je fakt a nikdy jsem to neskrýval. Dokonce si pamatuji, jak jsem se s nějakými pozvanými učenci ze Saudské Arábie na Černém mostě dohadoval kvůli tomu, že kritizovali hudbu a povolili jen bubny a mužské chvalozpěvy. Popravdě pro mě skončili, když řekli o mých oblíbených islámských myslitelích jako Ibn al-Arabí, Al-Gazálí, Al-Farábí, Ibn Sína a Ibn Řušd, že jsou nevěřící. Dokonce jsem chtěl spolupracovat s Alfirdausem, když měli imáma z Ruska a jen pár modlicích z Dagistánu a dalších podobných zemí a navrhoval jsem, že se zaměříme na kulturu, umění, hudbu, divadlo atd. Jejich šéf se mi vysmál a přirovnal mě k panu Bahbúhovi a jestli ho náhodou neznám. Nebylo to v té době v kurzu.

Po těch přednáškách a neshodách mě Lazhar nemohl vystát, hlavně když jsem kritizoval, že přivedl imáma z nějakého egyptského zapadákova, který se ani v Káhiře nemůže integrovat, aby integroval muslimy v ČR a navíc v Praze. Sáňka byl příliš slabý, aby se mě zastal. Ale k Tvé otázce, proč jsem ho obhajoval, i když publikoval tu knihu bez mého vědomí a korektury? Sáňku dobře znám a i jeho rodinu. Je slušný Čech a ten projekt jsem skutečně vedl já a jak jsem ti říkal, Lukáši, nejsem srab, abych utekl před zodpovědností.

Co vadilo lidem z islámského vedení nejvíc, bylo, že jsem byl nezávislý, nikdy jsem nebral peníze za to, co jsem dělal, občas mi platili jen dopravu a dělal jsem to, protože jsem v tom věřil. A proto jsem byl nepohodlný, nemohli mě podplácet ani umlčet a stejně jako teď, když píšu blogy, mezi rodinou a prací, jsem za 4 roky napsal 44 blogů a ne 440.. Nikdo mě nefinancuje a nemám z toho zdroj obživy. Vydělávám si učením v jazykových školách, a to se dá jednoduše zjistit.

Upřímně si nemůžu pomoct, abych si nepoložil otázku, proč se zrovna teď snažíš mě dehonestovat, když jsem začal skutečně útočit na intoleranci konkrétních částí islámské legislativy a konkrétních ortodoxních islámských zemí, které takový rasismus a segregaci uznávají a netají se tím ve svých knihách? Útok jsem spíš čekal z jejich strany..

Co jsem dělal, když jsem ukončil své aktivity v islámských centrech? Na všechno jsem se vykašlal a strašně moc mě přitahovala ta druhá strana, chtěl jsem ji chápat. A to mě stálo rozvod a možná jediný počin, kterého lituji ve svém životě, je, že jsem zklamal a ublížil jedinému člověku, který ve mně tenkrát věřil. Za těch zhruba 14 let, o kterých nevíš, jsem zjistil, kdo ve skutečnosti jsem. Nejsem umírněný ani liberální muslim ani reformátor, ale děvkař. A sám jsem tomu nevěřil. Pochopil jsem, že když člověk čte ty duchovní knihy a přednáší o cestách druhých, spadne do velké pasti, jelikož si začíná myslet, že je stejně osvícený jako oni. Občas jsem v sobě cítil aroganci kvůli svému „vyššímu“ poznání a pohrdání ke slabým a hříšníkům, až se objevila jedna žena, která mi ukázala přesný opak toho, co jsem si o sobě myslel a sbalila mě do hodiny. Můj největší šok nebyl, že jsem se s někým vyspal, ale že jsem se vůbec neznal a měl jsem o sobě jen falešné představy. A teprve začala moje cesta k sebepoznání.

Zklamal jsem, a byl jsem zklamán, pracoval jsem na lodích, dělal jsem kapitánské zkoušky, žil mezi námořníky, občas jsem byl tak slabý, že jsem nenáviděl svou slabost. Dělal jsem noční túry s turisty, znám všechny kluby, poznal jsem děvky i striptérky a víš, co jsem pochopil? Že skutečná děvka anebo skutečný děvkař není ten, kterému zaplatíš za službu, je to koneckonců férový obchod, ale skutečná děvka a skutečný děvkař je ten, který hraje na morálního člověka, dáváš mu své srdce a nejcennější, co v sobě máš a on na to šlape. Jinak řečeno, ta léta jsem strávil hledáním toho, kdo ksakru ve skutečnosti jsem a už jsem neměl čas řešit ostatní, jelikož jsem se teprve začal seznamovat sám se sebou.

Víš, Lukáši, seberealizace tkví v tom, že člověk pracuje sám na sobě a ne, že parazituje na existenci druhých.

Dneska se znám trošku líp, znám své slabiny i silné stránky, ale v žádném případě si už nedůvěřuji na 100%, vždycky nechávám okno k pochybnosti. Snažil jsem se napravit své chyby, zachránil jsem, co se dalo s dětmi a s bývalou ženou už mám dobrý vztah. Teď mám novou rodinu, dvouletého syna a současná partnerka mě docela hlídá. :-) Pochopil jsem, že zachovávat svoje hodnoty a hlavně svou rodinu není samozřejmost, ale je to každodenní volba a snažení. Své děti nikam nevedu, ale pomáhám jim, aby šly vlastní cestou, aby se nebály chybovat, učit se z chyb a čelit jim a až to úplně poserou, nebudu je odsuzovat, ale budu pro ně vždycky přítomný jako tatínek. Selhání může vždycky čekat za rohem.

To je všechno o mém životě, Lukáši, teď otázka, kterou mám pro Tebe. Přijímáš pozvání na natáčenou a veřejnou debatu o knize Tauhíd? Ať je výsledek pro či proti mně.

[1] http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=586030 Hatem Berrezouga - z muslimského radikála liberálním muslimem?

[2] http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/31208-je-nejznamejsi-cesky-muslim-hatem-berrezouga-uprimny-nebo-je-to-dvojity-agent-islamistu-.aspx Je nejznámější český muslim Hatem Berrezouga upřímný nebo je to dvojitý agent islamistů?!

Autor: Hatem Berrezouga | sobota 11.2.2017 18:04 | karma článku: 31.42 | přečteno: 2228x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

An Open Letter to Al-Jazeera from a Muslim living in Prague.

The Crazy and Shameful Reality of Islam and Muslim Leaders in the Czech Republic. Dear Al-Jazeera, Dear Mr. Heijmans, As a Muslim, I am outraged by the lies and the bias both Muslim community leaders, Raed Shaikh and Vladimir Sanka

22.11.2017 v 21:21 | Karma článku: 28.15 | Přečteno: 1467 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Muslimská obec borgů (MOB).

Ani utajené odstoupení předsedy MOP, ani přeměna náboženské obce na „korporaci mladých konvertitů“, a ani součet jejich kolektivního vědomí nezabránily hanobení českého národa jako nejrasističtějšího vůči menšinám včetně Židů!

20.11.2017 v 13:11 | Karma článku: 33.51 | Přečteno: 1560 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Reakce (bývalého) předsedy MOP na můj otevřený dopis.

Očekával jsem seriózní odpovědi, ale dostal jsem dopis, který je plný polopravd a lží ze strany předsedy, který v tichosti odešel z funkce, aniž by o tom dal vědět veřejnosti s tvrzením, že je to teď korporace s mladými Čechy!

16.11.2017 v 8:43 | Karma článku: 18.01 | Přečteno: 859 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Druhý otevřený dopis předsedovi Muslimské obce Praha, proč jsem dostal ban místo odpovědi?

Velmi podivuhodná a neuspokojující byla reakce na vaší oficiální FB stránce ohledně šíření textů, které v jejich celkovém kontextu a nezkrácené v arabštině otevřeně schvalují domácí násilí, bití žen za odmítání sexuálního

14.11.2017 v 14:22 | Karma článku: 29.16 | Přečteno: 1200 |

Další články z rubriky Společnost

Jitka Zámečníková

VAŠE AUTO NENÍ TREZOR

Tak tenhle nápis máme vrytý do naší paměťové stopy asi všichni. Nechávat cenné předměty na sedadle automobilu může jen blázen... a já...

24.11.2017 v 17:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 21 | Diskuse

Karol Wild

Mám problém

Tím problémem je stručné hodnocení politiků i politických stran a hnutí. Slova létají vzduchem a každý použije to, co se mu hodí.

24.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Jan Ziegler

Maršál Koněv se podílel na komunistickém teroru

Velký spor nyní vyřešilo zastupitelstvo Městské části Prahy 6, které i přes odpor komunistů rozhodlo, že u sochy maršála Koněva v Bubenči bude doplňková tabulka, jež připomene i kontroverzní činy tohoto vojevůdce.

24.11.2017 v 16:14 | Karma článku: 19.58 | Přečteno: 316 | Diskuse

Jana Slaninová

I povstaly nové Šárky a zapíchly Ctirady

"Muži, ta sexistická a zlá stvoření, jsou hodni vyhubení!" vzala si slovo šéfka všech žen, takto Svatá Číča. "A je jedno, jestli jsme jim to my ženy dovolily, či nikoli. Musí trpět, jako jsme po staletí trpěly my!"

24.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 21.58 | Přečteno: 518 | Diskuse

Přemysl Čech

Rusko a doping: - my nic, jinde hledejte viníky

Podle ruského vicepremiéra a bývalého ministra sportu Vitalije Mutka nenese vinu za skandál kolem dopingu ruských biatlonistů a biatlonistek v souvislosti se ZOH v Soči v roce 2014 Rusko, ale naopak MOV a WADA. A kdyby jen to!

24.11.2017 v 13:15 | Karma článku: 9.90 | Přečteno: 206 | Diskuse
Počet článků 77 Celková karma 30.56 Průměrná čtenost 9521

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.