Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete něco kritizovat? Podpalte synagogu !

14. 01. 2017 22:02:02
K útokům fanatických muslimů na posvátná místa příbuzných učení se přidali i jejich opilci. Nebyli asi jediní smyslu zbavení, neboť zřejmě i soudce v té chvíli trpěl dočasnou ztrátou paměti

a zapomněl, že ochrana svobody vyznání je zaručená Ústavou.

Souhlasí Korán s takovým jednáním? Rozhodně ne.

„Ti proti nimž je vedena válka, mají dovoleno bránit se, neboť se jim děje křivda a nespravedlnost- a Alláh je věru jejich Nejmocnějším pomocníkem. Jsou to ti, kdož byli bezprávně vyhnáni ze svých domovů, a jedinou příčinou bylo, že říkali „Našim Stvořitelem je Alláh“. Kdyby Alláh nenastolil mezi lidmi vzájemné soupeření a protiváhu (tdéfu ́), věru by byly bývaly zničeny kláštery, kostely, synagogy[1] a místa klanění (mešity), v nichž hojně je vzpomínáno Jeho jméno.[2] (Korán 22: 39-40)

„Kdyby Stvořitel Tvůj nenastolil mezi lidmi vzájemné soupeření a protiváhu (tdéfu ́), věru by země dospěla ke zkáze.“ (Korán 2:251)

Podle Koránu moudrost soupeření mezi národy je vytváření rovnováhy moci, aby nedošlo k naprosté dominanci jedněch nad všemi ostatními. Jakmile by k tomu došlo, taková cesta by vedla k rozšíření zkázy a nespravedlnosti na zemi. Korupce a nespravedlnost páchané v běžném světském životě jsou napravitelné, jelikož se budou vždycky vyskytovat bezúhonní, spravedliví a duchovně založení lidé, kteří se snaží o nápravu. A výše citovaný koránský text nerozlišuje mezi jejich přesvědčením v otázkách etiky vzhledem ke společnému původu všech učení a k vrozené schopnosti člověka rozeznávat, co je správné a co není, samozřejmě pokud v sobě nezničí vnitřní vnímání pácháním nespravedlností.

Zkáza na zemi bude větší, jakmile začnou lidé ničit i duchovní místa, určená k jejich niterní regeneraci, a která představují nejsilnější pouto mezi Stvořitelem a Jeho lidmi. Místa, kde je vzýván různými jmény.[3]

Izraelsko-palestinský konflikt je politickým konfliktem a ne náboženským a mělo by se to ujasnit ze strany všech autorit, jelikož člověk nemůže být muslimem, pokud neuznává všechny proroky včetně těch izraelských, nedrží je v úctě a nechrání jejich místa určená k uctívání jednoho Stvořitele.

"Uvěřili jsme ve Stvořitele a v to, co seslal nám, i v to, co seslal Abrahamovi, Ismaelovi, Izákovi, Jakubovi a al-Asbát, i v to, co bylo dáno Mojžíšovi, Ježíšovi, a v to, co bylo dáno prorokům od Pána jejich. My nečiníme rozdíl mezi nimi a jsme muslimové." (Korán 2:136)

Tyto místa jsou nedotknutelná a útoky na ně představují velký hřích i z islámského právnického hlediska.

Jsou jiné politické nástroje k dosažení spravedlivého řešení dlouhotrvajícího konflitku, ale určitě ne znesvěcení ve stavu opilosti.[4]

[1] Tafsír al-Qurtubí

[2] O pravidlech válčení v islámu píšu celou rubriku. Hrbek chybně přeložil výše zmíněný koránský verš, jako kdyby válčení bylo podle libosti, což úplně změní význam verše v absenci jeho historického kontextu, který dovolil muslimům se po dlouhých letech pronásledování bránit. Slova (sawám ́a we salawát) znamenají v arabštině spíše kláštery a synagogy než poustevny a modlitebny: „A těm, kdož chtějí, je dovoleno, aby bojovali kvůli tomu, že jim bylo ukřivděno. A Bůh věru je schopen poskytnout jim pomoc, těm, kdož byli bezprávně vyhnáni ze svých domovů jedině proto, že říkali: "Pánem naším je Bůh!" A kdyby byl Bůh nezahnal jedny lidi druhými, věru by byly bývaly zničeny poustevny, kostely, modlitebny a místa klanění, v nichž hojně je vzpomínáno jména Božího”

[3] Chwátir aš-Šaráwí - vysvětlení významu verše (Korán22:39-40 / 2:251)

[4] https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/426453-podpaleni-synagogy-byla-primerena-kritika-izraelske-politiky-rozhodl-nemecky-soud.html

Autor: Hatem Berrezouga | sobota 14.1.2017 22:02 | karma článku: 34.06 | přečteno: 2296x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

An Open Letter to Al-Jazeera from a Muslim living in Prague.

The Crazy and Shameful Reality of Islam and Muslim Leaders in the Czech Republic. Dear Al-Jazeera, Dear Mr. Heijmans, As a Muslim, I am outraged by the lies and the bias both Muslim community leaders, Raed Shaikh and Vladimir Sanka

22.11.2017 v 21:21 | Karma článku: 28.15 | Přečteno: 1467 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Muslimská obec borgů (MOB).

Ani utajené odstoupení předsedy MOP, ani přeměna náboženské obce na „korporaci mladých konvertitů“, a ani součet jejich kolektivního vědomí nezabránily hanobení českého národa jako nejrasističtějšího vůči menšinám včetně Židů!

20.11.2017 v 13:11 | Karma článku: 33.51 | Přečteno: 1560 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Reakce (bývalého) předsedy MOP na můj otevřený dopis.

Očekával jsem seriózní odpovědi, ale dostal jsem dopis, který je plný polopravd a lží ze strany předsedy, který v tichosti odešel z funkce, aniž by o tom dal vědět veřejnosti s tvrzením, že je to teď korporace s mladými Čechy!

16.11.2017 v 8:43 | Karma článku: 18.01 | Přečteno: 859 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Druhý otevřený dopis předsedovi Muslimské obce Praha, proč jsem dostal ban místo odpovědi?

Velmi podivuhodná a neuspokojující byla reakce na vaší oficiální FB stránce ohledně šíření textů, které v jejich celkovém kontextu a nezkrácené v arabštině otevřeně schvalují domácí násilí, bití žen za odmítání sexuálního

14.11.2017 v 14:22 | Karma článku: 29.16 | Přečteno: 1200 |

Další články z rubriky Společnost

Jitka Zámečníková

VAŠE AUTO NENÍ TREZOR

Tak tenhle nápis máme vrytý do naší paměťové stopy asi všichni. Nechávat cenné předměty na sedadle automobilu může jen blázen... a já...

24.11.2017 v 17:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 21 | Diskuse

Karol Wild

Mám problém

Tím problémem je stručné hodnocení politiků i politických stran a hnutí. Slova létají vzduchem a každý použije to, co se mu hodí.

24.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Jan Ziegler

Maršál Koněv se podílel na komunistickém teroru

Velký spor nyní vyřešilo zastupitelstvo Městské části Prahy 6, které i přes odpor komunistů rozhodlo, že u sochy maršála Koněva v Bubenči bude doplňková tabulka, jež připomene i kontroverzní činy tohoto vojevůdce.

24.11.2017 v 16:14 | Karma článku: 19.39 | Přečteno: 316 | Diskuse

Jana Slaninová

I povstaly nové Šárky a zapíchly Ctirady

"Muži, ta sexistická a zlá stvoření, jsou hodni vyhubení!" vzala si slovo šéfka všech žen, takto Svatá Číča. "A je jedno, jestli jsme jim to my ženy dovolily, či nikoli. Musí trpět, jako jsme po staletí trpěly my!"

24.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 21.58 | Přečteno: 518 | Diskuse

Přemysl Čech

Rusko a doping: - my nic, jinde hledejte viníky

Podle ruského vicepremiéra a bývalého ministra sportu Vitalije Mutka nenese vinu za skandál kolem dopingu ruských biatlonistů a biatlonistek v souvislosti se ZOH v Soči v roce 2014 Rusko, ale naopak MOV a WADA. A kdyby jen to!

24.11.2017 v 13:15 | Karma článku: 9.90 | Přečteno: 206 | Diskuse
Počet článků 77 Celková karma 30.56 Průměrná čtenost 9521

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.