Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

# Ano! Je to mým jménem

15. 11. 2015 22:05:10
Nemám slov, která vyjadřují lítost nad obětmi terorismu, ať jsou v Paříži, v Libanonu nebo v kterémkoliv koutku světa. Cítím jen hluboký smutek a velký hněv za to, že to co se děje, je ve jménu islámu a bohužel, # Ano, mým jménem.

Kolik nevinných lidi musí ještě zemřít, abychom dál ignorovali a odmítali realitu, která se odehrává každý den před našima očima? Kolik životů musíme ještě oplakávat, abychom konečně uznali, že současná forma islámu, která je podporovaná a hlavně financovaná ortodoxními zeměmi a ropnými magnáty na Blízkém východě a v určitých částech Afriky, je nebezpečná nejen pro Evropany, ale i pro samotné muslimy, kteří si přejí žít v klidu a v míru?

Tolik bych si přál říct a psát taková prázdná slova a prázdná hesla, jako # Ne mým jménem, anebo Terorismus nemá náboženství, ale bohužel, hluboko v sobě vím, že je to lež a musíme konečně najít odvahu si to přiznat, nejdříve sobě a poté těm, kteří nás jednou přijali a které ohrožujeme, protože žijeme buď ve stavu sebeklamu, anebo hrajeme roli užitečných idiotů.

Dnešní terorismus má náboženství, a je jím bohužel islám. A všechno co se děje, se děje ve jménu nás všech muslimů.

Není čas na obhajoby, hledání výmluv, či nesmyslná obviňování třetích stran, prostě tato forma islámu nemá místo v evropském prostředí, stejně jako v Evropě nemá místo blízkovýchodní mentalita, která je v mnohých aspektech nekompatibilní a nelze ji integrovat.

Jestli my, jako muslimové, chceme dál žít v Evropě, musíme jednoznačně nejen odmítnout veškeré agresivní a regresivní směry pocházející z Blízkého východu a Afriky, včetně jejich patriarchálních tradic a zpátečnického myšlení, ale každý muslim, který chce žít v Evropě, musí především prokázat loajalitu vůči evropským zemím tím, že musí najít svou vlastní identitu v pojmu občanství a společných evropských hodnotách a ne v jeho vlastní náboženské příslušnosti, která může mít tisíce podob a kdo se v tom má vyznat...?!

Islám v Evropě musí mít jen osobní charakter, a co má spojovat evropské občany s muslimy, jsou hodnoty, které se vytvářely v Evropě, a které odlišné směry a proudy v islámu než ty ortodoxní nevylučují na jedné straně a na straně druhé veškeré džihadistické myšlení omezené na válčení a agresi vůči civilistům či hostitelským zemím musí být v Evropě naprosto zakázané a veškeré koránské verše mluvící o válčení musí být umístěny do jejich historického kontextu a v žádném případě nemají dostat univerzální a nadčasovou platnost, jak se tomu děje právě u těch radikálních skupin.

Jedna čtenářka se mě na mém FB profilu zeptala, jak toho chci dosáhnout, když máme v Evropě miliony muslimů? Moje odpověď je:

  1. Uzavření veškerých islámských organizací, které jsou napojeny na ortodoxní režimy a sami brání muslimům v integraci buď prosazováním nekompatibilních tradic či mentality, anebo prostě kvůli jejich neschopnosti konat své povinnosti, reagovat na dnešní výzvy, absenci nabízet jakákoliv řešení a uzavírání se do sebe jako hnízdo a kolébka pro stagnaci.
  2. Zákaz jakýchkoliv zásahů ortodoxních zemí do evropského kontinentu a zákaz veškerých forem ovlivňování muslimských obyvatel tohoto kontinentu či financování jejich aktivit.
  3. Vypracování jednotné interpretace Koránu v Evropě odmítající veškeré formy násilí a naprostý zákaz džihadistického myšlení omezeného na válčení a jakéhokoliv prosazování cizí legislativy či její části na tomto kontinentu.
  4. Důraz na občanství a loajalitu vůči evropským zemím a ne na náboženskou příslušnost.
  5. Prosazování silných integračních zákonů.
  6. Odebrání občanství kterémukoliv muslimovi hlásající násilí nebo prosazování jiných hodnot nekompatibilních s evropskou kulturou.
  7. Okamžitá deportace a ne zbytečné a drahé sledování tajnými službami.

Dovolím si citovat další čtenářku: „Já bych měla návod pro muslimy v Čechách. Nenechte se reprezentovat podobnými pokrytci, jako je Alrawi a spol. Ti, co něco jiného říkají na veřejnosti a něco jiného v mešitě, jsou nejhorší zbraní proti muslimům tady. Celý muslimský svět nezměníte, vaše generace na to zkrátka nemá, ale začněte alespoň tam, kde na to máte kapacity. Přestaňte se vymlouvat a zbavte se sami toho negativního. Tu práci za vás nikdo neudělá. Přestaňte brečet, že vám svět křivdí, je to jen ve vašich rukách.“

Vážení čtenáři, nemyslete si, že nechápu a necítím Vaši frustraci a věřte, že jsem také frustrovaný a nemyslete si, že mně jako muslimovi dělá radost, že byli zavražděni lidé v Paříži ve jménu islámu. Pochopte, že se stejně ve jménu islámu zabijí také stovky a tisíce muslimů v Libanonu, Sýrii, v Iráku, v Egyptě, v Tunisku a skoro všude na světě. Cítím hněv kdykoliv a kdekoliv umírají nevinní lidé, ale vím, že jestli se mu poddám, vyhráli oni a prohráli jsme my všichni. Musíme tyto elementy izolovat a ne proti sobě bojovat a volat po zbraních a násilí. Násilí plodí jen násilí a zbraně v dějinách nikdy nic nevyřešily, a proto jakákoliv válka musela skončit mírovou dohodou i s tím poraženým. To je ta společnost, kterou nechceme mít, vůči násilí musíme prosazovat silné zákony a zachránit hodnoty, za které zrovna bojujeme. A proto prosím Vás, pochopte, že ukázkami zbraní a výhružkami nikoho nevyděsíte, leda běžného a bezradného muslima, kterého reprezentuje neschopné a pokrytecké vedení, ale v žádném případě tím nevyděsíte teroristu, který se rozhodl zemřít. Faktem, že ti teroristi ve Francii neměli masky a nezakryli si tvář je velmi nebezpečný precedent a bod zlomu v nove válce, proti lidem, kteří úplně ztratili smysl žít a jdou na smrt, jako kdyby oslavovali život.

Musíme se začít ptát na správné otázky a najít pro ně správné odpovědi. Jak se vyrábí terorista? Kdo za ním stojí? A jak ho zneškodnit a zneškodnit jeho ideologii bez toho, abychom s ním tahali všechny ostatní? Tohle je válka myšlenek a ideologií, a jak jste si sami všimli, zbraně proti nim dosud nebyly efektivní a ani efektivní nebudou. Poslat další vojáky do Sýrie nebo se snažit postavit světové náboženství jako celek mimo zákon je nemoudré, a stejně nemoudré je jednat s 1.5 mld. muslimů jako s teroristy kvůli tisícům, kterých se můžeme společně zbavit. Extremismus v jakékoliv podobě nebude řešení a není odpověď.

Již po sté apeluji na českou vládu, konejte a zaveďte jednoznačné imigrační zákony a jednoznačné zákony ohledně ortodoxních forem islámu a spolupracujte s těmi, kteří se snaží žít v klidu, a není jich málo.

Rovněž apeluji na islámské vedení jak na Alrawiho, tak i na virtuálního šéfa muslimů Abbase, odejděte v klidu a v míru. Váš čas vypršel, nikdo Vám nevěří ani slovo a nejste hodni kohokoliv reprezentovat. Děláte muslimům víc škody, než si myslíte.

Apeluji na muslimy, musíme přestat mlčet a sami začínejme nabízet konkrétní řešení pocházející od nás samotných a ne hledání nesmyslných spojenectví, obhajování neobhajitelného a následně stavění se do role obětí!

Tohle je zodpovědnost každého jednotlivého muslima. Jinak běžný člověk nebude věřit, že islám není agresivní, když se zrovna zabíjí v jeho jménu s výkřiky Alláhu Akbar!

Judaismus a křesťanství dávno překonaly takové období a muslimové v Evropě mají šanci, dokud ještě žijí svobodně, aby takovou náboženskou reformu udělali, jelikož u nás, kde převládá diktatura, tradice a teď navíc chaos, taková iniciativa nemá šanci uspět.

Jestli muslim chce přispět v Evropě, tak ať je jeho snažení vnímáno pozitivně a hlavně ať ho lidé považují za přidanou kulturní a ekonomickou hodnotu a ne za zátěž a hrozbu.

Teprve až muslim ukáže pochopení a respekt, tak mu respekt a pochopení bude opětováno.

Na paměť všem obětem teroristických útoků a na paměť dvou tuniských sester Sáadi[1], které šly oslovovat narozky v Paříži a nevrátily se k rodičům, protože je zabil vlastní souvěrec ve jménu jejich víry...

[1] http://kapitalis.com/tunisie/2015/11/14/deux-tunisiennes-parmi-les-victimes-des-attaques-de-paris/

Autor: Hatem Berrezouga | neděle 15.11.2015 22:05 | karma článku: 48.40 | přečteno: 33240x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Reakce (bývalého) předsedy MOP na můj otevřený dopis.

Očekával jsem seriózní odpovědi, ale dostal jsem dopis, který je plný polopravd a lží ze strany předsedy, který v tichosti odešel z funkce, aniž by o tom dal vědět veřejnosti s tvrzením, že je to teď korporace s mladými Čechy!

16.11.2017 v 8:43 | Karma článku: 15.01 | Přečteno: 679 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Druhý otevřený dopis předsedovi Muslimské obce Praha, proč jsem dostal ban místo odpovědi?

Velmi podivuhodná a neuspokojující byla reakce na vaší oficiální FB stránce ohledně šíření textů, které v jejich celkovém kontextu a nezkrácené v arabštině otevřeně schvalují domácí násilí, bití žen za odmítání sexuálního

14.11.2017 v 14:22 | Karma článku: 28.46 | Přečteno: 1120 |

Hatem Berrezouga

Islám v kostce

„Život je vlastně celkem jednoduchý a zkomplikuje se jen tím, že sami na komplikovanosti trváme“. Jinak řečeno:

13.11.2017 v 9:37 | Karma článku: 31.10 | Přečteno: 1194 | Diskuse

Hatem Berrezouga

#Zubnikartacek aneb když Muslimská obec Praha šíří bití žen

Proč také nevymyslet svou vlastní kampaň? Ale na rozdíl od ostatních, odpověď nebude záhadou, ale najdete ji v jednom a tom samém blogu.

12.11.2017 v 14:44 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 1848 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaromír Hlubek

Nejlepší autonomní řídič je kůň

Tady se pořádají masáže na úrovni demagogie, přičemž většina redaktorů vůbec neví o čem mluví. Elektromobily, autonomní řízení, bonzácké hlášení přes GPS. Socialistická byrokracie chce lidem vnutit všeobecné dobro za účelem jejich

17.11.2017 v 21:11 | Karma článku: 17.41 | Přečteno: 276 | Diskuse

Josef Nožička

Rektor Bek při výročí 17. listopadu: prezidentské volby se nepovedly

Kromě mnoha pietních i protestních akcí se dnes při příležitosti výročí 17. listopadu konalo v našem hlavním městě studentské shromáždění, na kterém vystoupili i představitelé některých českých vysokých škol.

17.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 35.82 | Přečteno: 992 | Diskuse

Karel Trčálek

Kéž v této zemi zvítězí zdravý rozum nad komedianty!

Čeští komedianti dostali parádní lekci z demokracie. Nás ostatní tato a jiné lekce ještě čekají, neboť zdravý rozum není opakem šílenství, ale jeho mocninou

17.11.2017 v 19:15 | Karma článku: 12.11 | Přečteno: 612 | Diskuse

Irena Fuchsová

Když tě zavřou, postarám se ti o děti

Letos poprvé jsem příchod 17. listopadu a všechno kolem, brala v klidu a dá se říct i lhostejně. Letos poprvé. Všechny minulé sedmnácté listopady jsem prožila ve zvláštní nervozitě, kterou jsem nechápala.

17.11.2017 v 18:11 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 642 | Diskuse

Karel Trčálek

Ze 17. listopadu se staly druhé české vánoce

Ačkoliv všichni dobře víme, že 17. listopad 1989 byl podvod, přesto teď bloumají pražskými ulicemi tisíce lidí v mystickém vytržení, že se dnes určitě něco velkého musí stát. Ale co? Narodí se spasitel a my budeme opět svobodní?

17.11.2017 v 14:42 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 848 | Diskuse
Počet článků 75 Celková karma 30.20 Průměrná čtenost 9723

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.