Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hatefree Culture- Novodobá inkvizice

29. 10. 2015 22:56:09
Vážení Hatefríťáci, o takovou omluvu, ve které jste mi dokonce věnovali samostatný odstavec, opravdu nestojím. Stačí, že jste dokázali všem, že postrádáte pokoru přiznat chyby.

Můžu teď s klidným svědomím tvrdit, že se chováte hůř než ti lidi, o kterých si myslíte, že jsou fanatici a xenofobové. Aspoň u nich jsem našel větší pochopení, jelikož oni na rozdíl od Vás čtou, co píšu, a když jsem jim prokázal respekt, respekt opětovali. Nejednám s lidmi arogantně a nadřazeně a nedělám z každého odpůrce islámu hloupého Honzu, abych mu psal prázdné argumenty korunované pokryteckým srdíčkem či přáním míru.

Že spadáte pod Úřad vlády, neznamená, že máte monopol na pravdu anebo snad jste nadlidmi. Dovolte mi Vám připomenout Váš primární úkol, jehož cíl je začleňovat minority do majoritní společnosti a ne proměnit společnost k obrazu minoritám.

Myslíte vážně, že jste mi vyčítali použití řečnických obratů a nadsázku? Jak řekl jeden český čtenář mých blogů: „Humor není nijak trestný, vzhledem k tomu, že evropská kultura má nadsázku, ironii, sarkasmus a satiru hluboce zakořeněnu, dokonce jako regulérní politický projev a politický boj.“ Chcete mi zakázat používání Monthy Python a karikatury? Kde to proboha jsem? Nevěděl jsem, že jsem si spletl zemi a emigroval jsem do Islámského státu namísto České republiky..

Všiml jsem si, že nechápete, proč na jedné straně kritizuji část muslimů z arabského světa a Afriky a na druhé straně se jich zastávám? Tomu se, Vážení, říká nevidět svět černobíle ani přes růžové brýle.

Nechápu také, proč autor Vaší analýzy považuje použití řečnického obratu ŠABAT-ová jako důkaz zesměšňování Arabů? Snad jste ji nezačali považovat za Arabku?

A když mluvíte o interpretaci a dezinterpretaci, můžu chápat případ někoho, kdo cituje verše z arabského Koránu mimo jejich historický kontext a málo ví o islámské kultuře. Ale můj rozum zůstává stát nad tím, jak můžete dezinterpretovat texty, které jsem psal ve Vašem rodném jazyce, a jestli Vám opravdu nedochází rozdíl mezi kritikou a literární tvorbou, abyste používali jako argument, že kritizujeme texty, protože někteří čtenáři text nechápou a můžou zneužívat. Tak byste měli vědět, že zrovna Vy děláte to samé, a kdyby svět fungoval podle Vašeho pojetí, tak bychom zakázali veškerou literaturu a legitimizovali dehonestaci autora, protože někteří lidé prostě číst a chápat neumí.

Neměli byste spíš podporovat kritické myšlení a nadsázku a ne útočit na svobodu projevu, abyste chránili pár jedinců, které uráží skoro všechno? Tím muslimy nechráníte ani jim nepomáháte, jen je víc odcizujete od domácí kultury a rozdmýcháváte nenávist místních proti nim, že jim přisuzujete víc práv, než mají domácí. Když pochopíte, že domácí nejsou naštvaní na integrovaného muslima či Roma, ale jsou frustrovaní z toho, když Vy a Vám podobné organizace berete tu integrovanou a vzdělanou menšinu a prezentujete ji jako většinu, jako kdyby žádný problém neexistoval. Tím nikoho neošálíte, jelikož lidé jsou sami svědky toho, co jim vadí.

Vidím však, že kvůli Vaší politické korektnosti brzo přijdeme o srandu, humor a následně i o kulturu ve Vaší snaze nikoho neurážet. Už to pomalu a jistě začíná být jako u NÁS DOMA...

Překvapila mě Vaše bagatelizace a nezodpovědná reakce na reálné ohrožení mého života uváděním mého jména v analýze přeložené do světového jazyka jako šiřitele nenávisti vůči islámu a muslimům. Berete vůbec lidské životy vážně nebo jen životy těch, kteří s Vámi souhlasí, aby Váš odborný analyzátor napsal tak směšnou větu jako „Tvrzení, že jsme Vás ohrozili na životě a udělali z Vás živý terč pro každého ortodoxního muslima, je z našeho pohledu také velmi nadnesený.“?

Říkají Vám něco jména jako: Shahin Najafi, Geert Wilders, Jerry Falwell, Salman Rushdie, Taslima Nasreen, Raheel Raza, Mariwan Halabjaee, Ulil Abshar Abdalla, Farag Foda a mnozí další?

Pokud je neznáte, tak všichni jsou odsouzeni k smrti různými fatwami a to není hoax, že někteří z nich jsou už po smrti. Stojí za to uvést Vaší další perličku „Pokud se tomu tak stalo, tak jistě ne díky naší studii.“

Co vlastně víte o mé víře a o společnosti, ze které pocházím? Opravdu Vám tak vadí, že jsem kritizoval ortodoxní země a nošení nikábů a burek ve 21. století jako uniformní uniformy? Tak teď končí sranda, a jelikož jste suchaři a nemáte rádi humor, tak Vám řeknu, proč jsem se o tom ve skutečnosti zmiňoval.

Nejenže takový oděv není součástí islámské víry a je to jen předislámská tradice, ale je v poslední době zneužíván ke spáchání sebevražedných atentátů, vražd a krádeží po celém světě jak ze strany muslimů, tak i nemuslimů přestrojených v černém hábitu zakrývající identitu pachatele. V Egyptě a v Tunisku je ten problém tak aktuální, že Tunisko ve spolupráci s největší islámskou institucí Azzajtuna chystá novelu zákona na jednoznačný zákaz nikábů a burek v době, kdy Vy v ČR s tím hábitem šaškujete ve škole?

Pořád si myslíte, že podněcuji nenávist, když se snažím varovat Váš národ, že jdete s otevřenou náručí do vlastní zkázy, když budete tolerovat takovou regresivní formu islámu? Občas přemýšlím, jestli nejste sami s Vašim naivním viděním světa bezpečnostní hrozbou pro Váš stát, a hlavně když padla ve Vaší obhajobě zmínka o Saudské Arábii.. Takové praktiky nikdo nesmí tolerovat.

Víte, jako muslim mám víc důvodů, abych Zemana neměl v lásce, a navíc když jsem byl svědkem toho, jaká byla ČR za Havla, ale něco Vám řeknu. Když jsem psal o Zemanovi básničku, podotýkám ironickou, to Vám nevadilo.. Nenechte se oklamat vzhledem a nevybranými způsoby, Váš prezident může být všechno, ale ne hloupý muž a hlavně, co Vám pořád nedochází: JE VELKÝ VLASTENEC a nazývá věci pravými jmény. Zasloužil by si větší respekt, když se snaží chránit svou zem před různými živly, než červené karty a házení vajec.

Matka mi od dětství říkávala, abych nenadával lidem, když jím plody jejich země. A ten, který nadává svou vlast a prezentuje ji v zahraničí jako zemi xenofobů a fašounů, vím, že moje matka by řekla, že takový člověk si v ní nezaslouží žít.

Tentokrát jste mě naštvali natolik, že jsem se rozhodl ještě zůstat a budu trnem v oku každému, kdo se snaží uškodit zemi, která mi dala nejlepších 20 let mého života, a jejíž kultura mě tolik obohatila.

Jinak řečeno, Hatema Berrezougu lze zabít, ale ne umlčet.

A mimochodem, milí Hatefríťáci, opravdu nevíte, že islám netoleruje homosexualitu? Jestli Korán mluví o lásce mezi muži, tak se pouze jedná o vzájemnou pomoc bez očekávání jakékoliv protislužby, v žádném případě ne o vzájemném osahávání. Korán trest neuvádí, ale legislativa ortodoxních zemí člověka majícího jinou sexuální orientaci potrestá čtyřmi způsoby: buď ho ukamenují, upálí, nechají na něj padat zeď, anebo ho vyhodí z nejvyšší budovy. A tohle není hoax a každý arabsky mluvící člověk Vám to potvrdí. Nevěříte? Můžete tam osobně cestovat a přesvědčit se na vlastní oči. Navíc tam dneska mají i vysoké mrakodrapy a jako důkaz si můžete pořídit SELFIE a během volného pádu budete mít čas ji i postnout na Vaše růžové stránky..

Pac a pusu, padám!!

Hlavně mě teď neobviňujte, že jsem homofob. To nejsem a mezi mými studenty mam i homosexuály a jejich orientace je mi šumák a dokážu profesionálně dělat svou práci. Ale co mně bytostně vadí, když někdo používá své minoritní postavení ve společnosti, aby tím vymáhal víc práv než většinová společnost má. Nedej bože, aby někdo otvíral proti tomu pusu a je hned ocejchován různými –foby, -ouny a -isty. Je mi upřímně jedno, jakou má člověk orientaci, barvu, náboženství, já uznávám jen vzájemný respekt a tvrdou práci jako součást veřejného života. Jinak doma ať si každý dělá, co chce, pokud nezasahuje do práv svého souseda. Uznávám jen zákon, který všichni musíme stejně ctít a respektovat. A proto pro mě něco jako sexuální choutky a náboženství patří do soukromé sféry a všechno, co patří do soukromé sféry je, jak říkal jeden filosof: „ ..jako PENIS. Je občas dobré ho mít. Můžete na něj být i hrdí. Může velmi silně ovlivňovat váš život. Co ale NIKDY nedělejte: Nezkoušejte ho vytáhnout na veřejnosti a mávat s ním kolem sebe a čekat respekt od ostatních a v žádném případě ho nevnucujte dětem.”

Milí hatefríťáci, hlavně se nepovažujte za ty jediné správné nebo opravdu věříte, že jste ti Jedájové, kteří mají zachránit republiku? Bacha na tenkou linii mezi dobrem a zlem, abyste nevědomky nesloužili zájmům lorda Sitha Palpatina a jeho impériu temnoty.

Autor: Hatem Berrezouga | čtvrtek 29.10.2015 22:56 | karma článku: 48.86 | přečteno: 30849x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Reakce (bývalého) předsedy MOP na můj otevřený dopis.

Očekával jsem seriózní odpovědi, ale dostal jsem dopis, který je plný polopravd a lží ze strany předsedy, který v tichosti odešel z funkce, aniž by o tom dal vědět veřejnosti s tvrzením, že je to teď korporace s mladými Čechy!

16.11.2017 v 8:43 | Karma článku: 15.01 | Přečteno: 679 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Druhý otevřený dopis předsedovi Muslimské obce Praha, proč jsem dostal ban místo odpovědi?

Velmi podivuhodná a neuspokojující byla reakce na vaší oficiální FB stránce ohledně šíření textů, které v jejich celkovém kontextu a nezkrácené v arabštině otevřeně schvalují domácí násilí, bití žen za odmítání sexuálního

14.11.2017 v 14:22 | Karma článku: 28.46 | Přečteno: 1120 |

Hatem Berrezouga

Islám v kostce

„Život je vlastně celkem jednoduchý a zkomplikuje se jen tím, že sami na komplikovanosti trváme“. Jinak řečeno:

13.11.2017 v 9:37 | Karma článku: 31.10 | Přečteno: 1194 | Diskuse

Hatem Berrezouga

#Zubnikartacek aneb když Muslimská obec Praha šíří bití žen

Proč také nevymyslet svou vlastní kampaň? Ale na rozdíl od ostatních, odpověď nebude záhadou, ale najdete ji v jednom a tom samém blogu.

12.11.2017 v 14:44 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 1848 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaromír Hlubek

Nejlepší autonomní řídič je kůň

Tady se pořádají masáže na úrovni demagogie, přičemž většina redaktorů vůbec neví o čem mluví. Elektromobily, autonomní řízení, bonzácké hlášení přes GPS. Socialistická byrokracie chce lidem vnutit všeobecné dobro za účelem jejich

17.11.2017 v 21:11 | Karma článku: 17.41 | Přečteno: 276 | Diskuse

Josef Nožička

Rektor Bek při výročí 17. listopadu: prezidentské volby se nepovedly

Kromě mnoha pietních i protestních akcí se dnes při příležitosti výročí 17. listopadu konalo v našem hlavním městě studentské shromáždění, na kterém vystoupili i představitelé některých českých vysokých škol.

17.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 35.82 | Přečteno: 992 | Diskuse

Karel Trčálek

Kéž v této zemi zvítězí zdravý rozum nad komedianty!

Čeští komedianti dostali parádní lekci z demokracie. Nás ostatní tato a jiné lekce ještě čekají, neboť zdravý rozum není opakem šílenství, ale jeho mocninou

17.11.2017 v 19:15 | Karma článku: 12.11 | Přečteno: 612 | Diskuse

Irena Fuchsová

Když tě zavřou, postarám se ti o děti

Letos poprvé jsem příchod 17. listopadu a všechno kolem, brala v klidu a dá se říct i lhostejně. Letos poprvé. Všechny minulé sedmnácté listopady jsem prožila ve zvláštní nervozitě, kterou jsem nechápala.

17.11.2017 v 18:11 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 642 | Diskuse

Karel Trčálek

Ze 17. listopadu se staly druhé české vánoce

Ačkoliv všichni dobře víme, že 17. listopad 1989 byl podvod, přesto teď bloumají pražskými ulicemi tisíce lidí v mystickém vytržení, že se dnes určitě něco velkého musí stát. Ale co? Narodí se spasitel a my budeme opět svobodní?

17.11.2017 v 14:42 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 848 | Diskuse
Počet článků 75 Celková karma 30.20 Průměrná čtenost 9723

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.