Hatefree Culture- Novodobá inkvizice

29. 10. 2015 22:56:09
Vážení Hatefríťáci, o takovou omluvu, ve které jste mi dokonce věnovali samostatný odstavec, opravdu nestojím. Stačí, že jste dokázali všem, že postrádáte pokoru přiznat chyby.

Můžu teď s klidným svědomím tvrdit, že se chováte hůř než ti lidi, o kterých si myslíte, že jsou fanatici a xenofobové. Aspoň u nich jsem našel větší pochopení, jelikož oni na rozdíl od Vás čtou, co píšu, a když jsem jim prokázal respekt, respekt opětovali. Nejednám s lidmi arogantně a nadřazeně a nedělám z každého odpůrce islámu hloupého Honzu, abych mu psal prázdné argumenty korunované pokryteckým srdíčkem či přáním míru.

Že spadáte pod Úřad vlády, neznamená, že máte monopol na pravdu anebo snad jste nadlidmi. Dovolte mi Vám připomenout Váš primární úkol, jehož cíl je začleňovat minority do majoritní společnosti a ne proměnit společnost k obrazu minoritám.

Myslíte vážně, že jste mi vyčítali použití řečnických obratů a nadsázku? Jak řekl jeden český čtenář mých blogů: „Humor není nijak trestný, vzhledem k tomu, že evropská kultura má nadsázku, ironii, sarkasmus a satiru hluboce zakořeněnu, dokonce jako regulérní politický projev a politický boj.“ Chcete mi zakázat používání Monthy Python a karikatury? Kde to proboha jsem? Nevěděl jsem, že jsem si spletl zemi a emigroval jsem do Islámského státu namísto České republiky..

Všiml jsem si, že nechápete, proč na jedné straně kritizuji část muslimů z arabského světa a Afriky a na druhé straně se jich zastávám? Tomu se, Vážení, říká nevidět svět černobíle ani přes růžové brýle.

Nechápu také, proč autor Vaší analýzy považuje použití řečnického obratu ŠABAT-ová jako důkaz zesměšňování Arabů? Snad jste ji nezačali považovat za Arabku?

A když mluvíte o interpretaci a dezinterpretaci, můžu chápat případ někoho, kdo cituje verše z arabského Koránu mimo jejich historický kontext a málo ví o islámské kultuře. Ale můj rozum zůstává stát nad tím, jak můžete dezinterpretovat texty, které jsem psal ve Vašem rodném jazyce, a jestli Vám opravdu nedochází rozdíl mezi kritikou a literární tvorbou, abyste používali jako argument, že kritizujeme texty, protože někteří čtenáři text nechápou a můžou zneužívat. Tak byste měli vědět, že zrovna Vy děláte to samé, a kdyby svět fungoval podle Vašeho pojetí, tak bychom zakázali veškerou literaturu a legitimizovali dehonestaci autora, protože někteří lidé prostě číst a chápat neumí.

Neměli byste spíš podporovat kritické myšlení a nadsázku a ne útočit na svobodu projevu, abyste chránili pár jedinců, které uráží skoro všechno? Tím muslimy nechráníte ani jim nepomáháte, jen je víc odcizujete od domácí kultury a rozdmýcháváte nenávist místních proti nim, že jim přisuzujete víc práv, než mají domácí. Když pochopíte, že domácí nejsou naštvaní na integrovaného muslima či Roma, ale jsou frustrovaní z toho, když Vy a Vám podobné organizace berete tu integrovanou a vzdělanou menšinu a prezentujete ji jako většinu, jako kdyby žádný problém neexistoval. Tím nikoho neošálíte, jelikož lidé jsou sami svědky toho, co jim vadí.

Vidím však, že kvůli Vaší politické korektnosti brzo přijdeme o srandu, humor a následně i o kulturu ve Vaší snaze nikoho neurážet. Už to pomalu a jistě začíná být jako u NÁS DOMA...

Překvapila mě Vaše bagatelizace a nezodpovědná reakce na reálné ohrožení mého života uváděním mého jména v analýze přeložené do světového jazyka jako šiřitele nenávisti vůči islámu a muslimům. Berete vůbec lidské životy vážně nebo jen životy těch, kteří s Vámi souhlasí, aby Váš odborný analyzátor napsal tak směšnou větu jako „Tvrzení, že jsme Vás ohrozili na životě a udělali z Vás živý terč pro každého ortodoxního muslima, je z našeho pohledu také velmi nadnesený.“?

Říkají Vám něco jména jako: Shahin Najafi, Geert Wilders, Jerry Falwell, Salman Rushdie, Taslima Nasreen, Raheel Raza, Mariwan Halabjaee, Ulil Abshar Abdalla, Farag Foda a mnozí další?

Pokud je neznáte, tak všichni jsou odsouzeni k smrti různými fatwami a to není hoax, že někteří z nich jsou už po smrti. Stojí za to uvést Vaší další perličku „Pokud se tomu tak stalo, tak jistě ne díky naší studii.“

Co vlastně víte o mé víře a o společnosti, ze které pocházím? Opravdu Vám tak vadí, že jsem kritizoval ortodoxní země a nošení nikábů a burek ve 21. století jako uniformní uniformy? Tak teď končí sranda, a jelikož jste suchaři a nemáte rádi humor, tak Vám řeknu, proč jsem se o tom ve skutečnosti zmiňoval.

Nejenže takový oděv není součástí islámské víry a je to jen předislámská tradice, ale je v poslední době zneužíván ke spáchání sebevražedných atentátů, vražd a krádeží po celém světě jak ze strany muslimů, tak i nemuslimů přestrojených v černém hábitu zakrývající identitu pachatele. V Egyptě a v Tunisku je ten problém tak aktuální, že Tunisko ve spolupráci s největší islámskou institucí Azzajtuna chystá novelu zákona na jednoznačný zákaz nikábů a burek v době, kdy Vy v ČR s tím hábitem šaškujete ve škole?

Pořád si myslíte, že podněcuji nenávist, když se snažím varovat Váš národ, že jdete s otevřenou náručí do vlastní zkázy, když budete tolerovat takovou regresivní formu islámu? Občas přemýšlím, jestli nejste sami s Vašim naivním viděním světa bezpečnostní hrozbou pro Váš stát, a hlavně když padla ve Vaší obhajobě zmínka o Saudské Arábii.. Takové praktiky nikdo nesmí tolerovat.

Víte, jako muslim mám víc důvodů, abych Zemana neměl v lásce, a navíc když jsem byl svědkem toho, jaká byla ČR za Havla, ale něco Vám řeknu. Když jsem psal o Zemanovi básničku, podotýkám ironickou, to Vám nevadilo.. Nenechte se oklamat vzhledem a nevybranými způsoby, Váš prezident může být všechno, ale ne hloupý muž a hlavně, co Vám pořád nedochází: JE VELKÝ VLASTENEC a nazývá věci pravými jmény. Zasloužil by si větší respekt, když se snaží chránit svou zem před různými živly, než červené karty a házení vajec.

Matka mi od dětství říkávala, abych nenadával lidem, když jím plody jejich země. A ten, který nadává svou vlast a prezentuje ji v zahraničí jako zemi xenofobů a fašounů, vím, že moje matka by řekla, že takový člověk si v ní nezaslouží žít.

Tentokrát jste mě naštvali natolik, že jsem se rozhodl ještě zůstat a budu trnem v oku každému, kdo se snaží uškodit zemi, která mi dala nejlepších 20 let mého života, a jejíž kultura mě tolik obohatila.

Jinak řečeno, Hatema Berrezougu lze zabít, ale ne umlčet.

A mimochodem, milí Hatefríťáci, opravdu nevíte, že islám netoleruje homosexualitu? Jestli Korán mluví o lásce mezi muži, tak se pouze jedná o vzájemnou pomoc bez očekávání jakékoliv protislužby, v žádném případě ne o vzájemném osahávání. Korán trest neuvádí, ale legislativa ortodoxních zemí člověka majícího jinou sexuální orientaci potrestá čtyřmi způsoby: buď ho ukamenují, upálí, nechají na něj padat zeď, anebo ho vyhodí z nejvyšší budovy. A tohle není hoax a každý arabsky mluvící člověk Vám to potvrdí. Nevěříte? Můžete tam osobně cestovat a přesvědčit se na vlastní oči. Navíc tam dneska mají i vysoké mrakodrapy a jako důkaz si můžete pořídit SELFIE a během volného pádu budete mít čas ji i postnout na Vaše růžové stránky..

Pac a pusu, padám!!

Hlavně mě teď neobviňujte, že jsem homofob. To nejsem a mezi mými studenty mam i homosexuály a jejich orientace je mi šumák a dokážu profesionálně dělat svou práci. Ale co mně bytostně vadí, když někdo používá své minoritní postavení ve společnosti, aby tím vymáhal víc práv než většinová společnost má. Nedej bože, aby někdo otvíral proti tomu pusu a je hned ocejchován různými –foby, -ouny a -isty. Je mi upřímně jedno, jakou má člověk orientaci, barvu, náboženství, já uznávám jen vzájemný respekt a tvrdou práci jako součást veřejného života. Jinak doma ať si každý dělá, co chce, pokud nezasahuje do práv svého souseda. Uznávám jen zákon, který všichni musíme stejně ctít a respektovat. A proto pro mě něco jako sexuální choutky a náboženství patří do soukromé sféry a všechno, co patří do soukromé sféry je, jak říkal jeden filosof: „ ..jako PENIS. Je občas dobré ho mít. Můžete na něj být i hrdí. Může velmi silně ovlivňovat váš život. Co ale NIKDY nedělejte: Nezkoušejte ho vytáhnout na veřejnosti a mávat s ním kolem sebe a čekat respekt od ostatních a v žádném případě ho nevnucujte dětem.”

Milí hatefríťáci, hlavně se nepovažujte za ty jediné správné nebo opravdu věříte, že jste ti Jedájové, kteří mají zachránit republiku? Bacha na tenkou linii mezi dobrem a zlem, abyste nevědomky nesloužili zájmům lorda Sitha Palpatina a jeho impériu temnoty.

Autor: Hatem Berrezouga | čtvrtek 29.10.2015 22:56 | karma článku: 48.86 | přečteno: 30956x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

O Vánocích, aneb když je někdo přejedený, ale stále má místo pro Berrezougu.

Šéf Al-Firdausu mi vyhrožoval odpadlictvím, Lhoťan mě obvinil, že jsem vůdce radikálních muslimů v ČR a dvojitý agent IS a teď jistý pán Burkert aka „dekonšpirátor“ si vzal na sebe úkol odhalit jednoho „mohamedána“.

27.12.2018 v 11:04 | Karma článku: 19.30 | Přečteno: 616 |

Hatem Berrezouga

Opravdu islám evropské civilizaci nic nepřinesl?A co když Evropa sama rozšiřuje terorismus

Chtěl jsem psát sérii blogů o přínosech islámské civilizace do různých oblastí života, ale záhy jsem si uvědomil, že bych psal v minulém čase. Správná otázka by spíše zněla:Co přináší islám v současné době lidské civilizaci?

2.12.2018 v 22:08 | Karma článku: 41.27 | Přečteno: 5019 |

Hatem Berrezouga

Proč jsem stále muslimem?

To je otázka, kterou jsem dostal téměř po každém blogu kritizujícím některé islámské praktiky či chování muslimů a je to otázka, kterou si také sám sobě často kladu a budu se snažit na ni odpovídat.

18.11.2018 v 13:53 | Karma článku: 35.54 | Přečteno: 1500 |

Hatem Berrezouga

Aby se demokracie nezměnila v morální bahno

Když jsem psal „Jsem muslim a v těchto časech bych volil Zemana“, byly to jiné časy, kdy celá Evropa byla zaslepená svým destruktivním humanismem a bojem za „dobro“, ale věci se mění a moudrý vladař by je měl vnímat.

17.11.2018 v 15:13 | Karma článku: 16.63 | Přečteno: 861 |

Další články z rubriky Společnost

Oto Kaděrka

... politika je ŠPÍNA ... tamtěch...

Tak mne dnes radio sdělilo, že mediální guru z Barandova Jaroslav Soukup bude chtít ovládnout politickou scénu prostřednictvím své politické strany List Jaroslava Soukupa.

17.1.2019 v 9:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 18 | Diskuse

Lenka Káčerová

Návrat do práce

Návrat do práce po rodičovské dovolené je něco, z čeho máte na jednu stranu strach a na druhou stranu se těšíte...

17.1.2019 v 7:45 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 220 |

Pavel Szturc

Proč se vlastně stále motáme v kruhu?

Už delší dobu se mluví a píše o tom, jak je společnost rozdělena zhruba na dvě zdánlivě nesmiřitelné poloviny. Tento trend se týká v podstatě celé takzvané "západní společnosti". Naše země není a ani nemůže být výjimkou.

17.1.2019 v 7:28 | Karma článku: 7.26 | Přečteno: 213 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Den v ústavu pro mentálně hendikepované

Úroveň státu se pozná ne podle toho, jak jsou lidé bohatí, ale jak se stará o své nemohoucí a hendikepované spoluobčany. Nejsme na tom špatně.

17.1.2019 v 7:13 | Karma článku: 19.07 | Přečteno: 277 | Diskuse

Pavel Chalupský

Hendikep.

Berte prosím tohle slovo doslova a do písmene. Jde mi o pokus stanovit určitou pomyslnou citově výchovnou prioritu. Jde o hendikep ovlivňující člověka na celý život.

17.1.2019 v 6:44 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse
Počet článků 96 Celková karma 30.71 Průměrná čtenost 8638

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.cz

Najdete na iDNES.cz