Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otevřený Dopis pro Organizaci HateFree Culture

20. 10. 2015 23:11:32
Vážení, S velkým rozhořčením jsem přečetl níže uvedenou analýzu na Vašich stránkách pod názvem Valí se na nás hordy verbeže, negrů a primitivů, ve které jste mě obviňovali z porušování kodexu blogera, síření nenávisti

vůči uprchlíkům a muslimům a používání slov jako verbež, barbar, horda, svoloč, opice, primitiv, čmoud, chátra.

„Uprchlíci a média

Samostatnou kapitolou jsou blogeři. Například na iDnes.cz: Gardavský, Rogozov, Berrezouga, Hrindová, Konvička, Lhoťan, Vojteková a další – kteří přebíráním a zveřejňováním povětšinou různých hoaxů jednoznačně porušují místní kodex blogera, ale přesto zde publikují. Rozebírat jejich jednotlivá prohlášení přesahuje rámec studie, celkové vyznění jejich blogů má však jediný cíl – šíření nenávisti vůči uprchlíkům, muslimům a dalším skupinám, které se blogerovi právě znelíbily. S vydatnou podporou slepě přebíraných či smyšlených, ničím nepodložených zpráv. Internet je sice pro všechny, ale skutečnost, že si takové autory ve své stáji drží právě redakce iDnes, je poněkud překvapivá. [1][2]

1. V mých blozích jsem nikdy nepoužíval taková slova k označení lidské bytosti, a jestli jste je našli, tak bych rád věděl, kde přesně se vyskytují, jelikož jsem nikdy neodstranil žádnou diskuzi a ani jsem neaktualizoval své články.

2. Obviňujete mě ze šíření nenávisti proti uprchlíkům, muslimům a dalším skupinám. Sám jsem migrant a muslim a veškeré moje blogy se zabývaly integrací, respektem domácí kultury a ujasněním kulturních rozdílů.

Vždy jsem kritizoval netolerantní islámské formy ortodoxních režimů, které potlačují lidská práva, zakazují veškeré formy umění, a dokonce jsem vystupoval proti skupině či jednotlivcům, kteří měli v úmyslu prosadit islámské právo nebo jejich části v cizím prostředí. V mých článcích jsem vždy zdůrazňoval principy jako sebereflexe, vzájemný respekt a tolerance. Více než jednou jsem obhajoval osobní charakter praktikování víry.

Když kritizujete mě, že rozšiřuji nenávist vůči muslimům, protože kritizuji diktátorské režimy, tak by mě zajímalo, jakou formu islámu obhajujete a jaký je Váš vztah k těmto diktátorským režimům? Stejnou otázku jsem položil islámskému vedení v ČR, aby zaujalo jasný postoj, což bych žádal i od Vás.

3. Obviňovali jste mě ze šíření hoaxů a psaní slepě přebíraných či smyšlených, ničím nepodložených zpráv. Vždy jsem v mých textech uváděl zdroje, jak náboženské, lingvistické i historické. Nikdy jsem nemluvil o všech muslimech, buď jsem mluvil o určitých diktátorských režimech, anebo o části muslimů pocházející z Arabských zemí nebo Afriky, kteří nemají žádný respekt pro kulturní odlišnosti. Kritikou doloženou fakty a osobní sebereflexí jsem se snažil, aby dospěli k pochopení, že takové chování by netolerovali ve vlastních zemích.

4. Vážení, Vaší analýzou jste ze mě udělali veřejného nepřítele všech muslimů a islámu jako celku, čímž jste ze mě udělali odpadlíka, a není hoax, že muslimové, kteří nečetli mé texty, berou takové obvinění velice vážně a už i moji známí na to začali reagovat a jejich chování se vůči mé osobě začalo měnit. Nejenže jste zničili takovým nefundovaným obviněním celou moji práci o vzájemném respektu, náboženské toleranci a zdravém dialogu, ale diskreditovali jste i moji práci v rámci Amnesty International, ve které figuruji v projektu Živých knih, který zrovna podporuje vzájemné poznávání kultur. Ohrozili jste rovněž mou pověst mezi mými kolegy ve školství, kde se mě ptají, jak je možné, že šířím nenávist a mé soužití v ČR jako celek.

Nejnebezpečnější je, že jste ze mě udělali živý terč pro každého ortodoxního muslima, jelikož toto není hoax, že za odpadlictví a veřejné šíření nenávisti a aktivní boj proti muslimům a islámu, hrozí trest smrti v legislativě ortodoxních zemí. Faktem je, že v Evropě bylo spácháno spoustu atentátů na lidi s kritickým myšlením. Moje otázka zní, ztratili jste rozum, abyste uváděli osobní jména ve veřejné analýze, ve které jste označili konkrétní lidi včetně mé osoby a redakci iDNESU jako nepřátele islámu a muslimů? Toužíte vyvolat další Charlie Hebdo?

Tím jste nejen ohrozili můj život, ale i život mých blízkých, hlavně když jsem se dozvěděl, že Vaše analýza byla dokonce přeložena do angličtiny.

"In the online posts surveyed, refugees are most frequently referred to by the terms "hordes", "niggers", "monkeys" or "vermin". Other negative terms used are "barbarians", "rabble" or "scum"... The analysis also mentions the role of bloggers, especially those who post to news server iDNES.cz. "For example, on iDNES.cz, Gardavský, Rogozov, Berrezouga, Hrindová, Konvička, Lhoťan, Vojteková and others are unequivocally violating that server's code of ethics for bloggers because most of their content is the publication and re-circulation of various hoaxes, but they continue to be published there," the analysis says.“[3]

Víte, psal jsem v českém jazyce, i když se tato problematika týká celé Evropy, bral jsem v úvahu jednak specifičnost české kultury a za druhé jsem nechtěl očerňovat Českou republiku ve světových médiích, jelikož v ČR existuje víc kultury a rozmanitosti, než aby byla nespravedlivě prezentována jako země fanatiků a rasistů. Moje matka mi říkávala od mého dětství, abych nenadával lidem, když jím plody jejich země.

Mimochodem mám na svém Facebooku mezi přáteli i ty, které nazýváte xenofoby a fašisty, sic píšou proti islámu, ale dokážeme se respektovat a mnohdy sdílíme kulturní a hudební události. Je velmi nesprávné démonizovat lidi za určité názory a pořádat hon na čarodějnice, protože se v určitých věcech neshodneme, ale neznamená to, že to nejsou spořádaní lidé milující svou rodinu a svou zem.

Situace je jiná a pokládám ji za velmi nebezpečnou, když Vaše analýza byla přeložena do světového jazyka, kde figuruje mé jméno v anglickém textu. Mohou ho číst ortodoxní muslimové z celého světa, kteří nemají tušení, o čem jsem celou dobu psal v češtině.

Tím jste ze mě udělali chodící živý terč a nosíte za to zodpovědnost.

Žádám Vás o veřejnou omluvu na Vašich stránkách, očistění mého jména a jeho vymazání z Vaší analýzy, která figuruje jak na Vašem serveru, tak na dalších, které ji od Vás převzali. Pro mě jste primárně zodpovědní za tuto studii a za situaci, ve které se teď nacházím, stejně jako všichni ti, kteří se podíleli na její realizaci a následné publikaci.

Pokud tak neučiníte v nejbližší době, mám v úmyslu řešit tuto situaci soudní cestou a budu k tomu používat veškeré nástroje demokratické společnosti, abych hájil svobodu myšlení a právo na ochranu jak cti, tak i života před veřejným lynčováním. Obdržíte tento dopis doporučeně, e-mailem i na Vaše facebookové stránky.

V Praze, dne 20.10.2015

Hatem Berrezouga

[1]http://www.hatefree.cz/blo/analyzy/1049-analyza-verbez

[2] http://manipulatori.cz/analyza-vali-se-na-nas-hordy-verbeze-negru-a-primitivu/

[3] http://www.romea.cz/en/news/czech/czech-online-discussions-of-refugees-are-full-of-hatred

Autor: Hatem Berrezouga | úterý 20.10.2015 23:11 | karma článku: 47.16 | přečteno: 18287x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Reakce (bývalého) předsedy MOP na můj otevřený dopis.

Očekával jsem seriózní odpovědi, ale dostal jsem dopis, který je plný polopravd a lží ze strany předsedy, který v tichosti odešel z funkce, aniž by o tom dal vědět veřejnosti s tvrzením, že je to teď korporace s mladými Čechy!

16.11.2017 v 8:43 | Karma článku: 15.01 | Přečteno: 679 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Druhý otevřený dopis předsedovi Muslimské obce Praha, proč jsem dostal ban místo odpovědi?

Velmi podivuhodná a neuspokojující byla reakce na vaší oficiální FB stránce ohledně šíření textů, které v jejich celkovém kontextu a nezkrácené v arabštině otevřeně schvalují domácí násilí, bití žen za odmítání sexuálního

14.11.2017 v 14:22 | Karma článku: 28.46 | Přečteno: 1120 |

Hatem Berrezouga

Islám v kostce

„Život je vlastně celkem jednoduchý a zkomplikuje se jen tím, že sami na komplikovanosti trváme“. Jinak řečeno:

13.11.2017 v 9:37 | Karma článku: 31.10 | Přečteno: 1194 | Diskuse

Hatem Berrezouga

#Zubnikartacek aneb když Muslimská obec Praha šíří bití žen

Proč také nevymyslet svou vlastní kampaň? Ale na rozdíl od ostatních, odpověď nebude záhadou, ale najdete ji v jednom a tom samém blogu.

12.11.2017 v 14:44 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 1848 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaromír Hlubek

Nejlepší autonomní řídič je kůň

Tady se pořádají masáže na úrovni demagogie, přičemž většina redaktorů vůbec neví o čem mluví. Elektromobily, autonomní řízení, bonzácké hlášení přes GPS. Socialistická byrokracie chce lidem vnutit všeobecné dobro za účelem jejich

17.11.2017 v 21:11 | Karma článku: 17.41 | Přečteno: 276 | Diskuse

Josef Nožička

Rektor Bek při výročí 17. listopadu: prezidentské volby se nepovedly

Kromě mnoha pietních i protestních akcí se dnes při příležitosti výročí 17. listopadu konalo v našem hlavním městě studentské shromáždění, na kterém vystoupili i představitelé některých českých vysokých škol.

17.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 35.82 | Přečteno: 994 | Diskuse

Karel Trčálek

Kéž v této zemi zvítězí zdravý rozum nad komedianty!

Čeští komedianti dostali parádní lekci z demokracie. Nás ostatní tato a jiné lekce ještě čekají, neboť zdravý rozum není opakem šílenství, ale jeho mocninou

17.11.2017 v 19:15 | Karma článku: 12.11 | Přečteno: 612 | Diskuse

Irena Fuchsová

Když tě zavřou, postarám se ti o děti

Letos poprvé jsem příchod 17. listopadu a všechno kolem, brala v klidu a dá se říct i lhostejně. Letos poprvé. Všechny minulé sedmnácté listopady jsem prožila ve zvláštní nervozitě, kterou jsem nechápala.

17.11.2017 v 18:11 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 642 | Diskuse

Karel Trčálek

Ze 17. listopadu se staly druhé české vánoce

Ačkoliv všichni dobře víme, že 17. listopad 1989 byl podvod, přesto teď bloumají pražskými ulicemi tisíce lidí v mystickém vytržení, že se dnes určitě něco velkého musí stát. Ale co? Narodí se spasitel a my budeme opět svobodní?

17.11.2017 v 14:42 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 848 | Diskuse
Počet článků 75 Celková karma 30.20 Průměrná čtenost 9723

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.