Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podle HateFree, já a Konvička jsme zajedno

3. 10. 2015 21:40:00
Znáte ten pocit, když za každou cenu chcete mít klid, a přitom se pořád musí objevit někdo, kdo vám nejen ten klid nedopřeje, ale navíc vám jeho nesmyslné bláboly lezou na nervy...

Takhle se bohužel cítím poslední roky kvůli chování určité části svých souvěrců, ale hlavně kvůli neschopnosti islámských organizací chápat českou kulturu a žít s ní v souladu a teď se přidalo i růžové hnutí Hate Free Culture...

Cituji, co oni považují za odbornou analýzu, která je určitě stála hodně peněz a úsilí:

„Uprchlíci a média

Samostatnou kapitolou jsou blogeři. Například na iDnes.cz: Gardavský, Rogozov, Berrezouga, Hrindová, Konvička, Lhoťan, Vojteková a další – kteří přebíráním a zveřejňováním povětšinou různých hoaxů jednoznačně porušují místní kodex blogera, ale přesto zde publikují. Rozebírat jejich jednotlivá prohlášení přesahuje rámec studie, celkové vyznění jejich blogů má však jediný cíl – šíření nenávisti vůči uprchlíkům, muslimům a dalším skupinám, které se blogerovi právě znelíbily. S vydatnou podporou slepě přebíraných či smyšlených, ničím nepodložených zpráv. Internet je sice pro všechny, ale skutečnost, že si takové autory ve své stáji drží právě redakce iDnes, je poněkud překvapivá. [1] [2] [3]

Co na to říct? Co je poněkud překvapivé, milý Růžový Pantere, že jste si nenašel právě prostor v rámci své odborné studie prostudovat jednotlivé články a nezaváhal jste dehonestovat nejen lidi, kteří mají právo na odlišný názor a jeho svobodné vyjádření, ale navíc jste obviňoval i celou redakci iDNESU za síření nenávisti a hoaxů. iDNES mi dalo, i jako muslimovi, možnost se vyjadřovat k aktuálním tématům a ty samé možnosti dostali i jiní muslimové, kteří rovněž mají své blogy na iDNESU. Jestli Vám vadí, že se stavím proti rozšiřování radikální a regresivní formy islámu pocházející z ropných diktátorských režimů (a jedna z nich by pravděpodobně měla předsedat Radě OSN pro lidská práva?!), možná byste tam měli také zkusit prezentovat Vaše růžové iniciativy v arabštině a uvidíte na vlastní oči a pocítíte na vlastní kůži vřelé přivítaní.

Tahle forma islámu nemá místo v evropském kulturním prostředí a jestli Vám vadí moje názory, a že je iDNES publikuje, tak pochopte, že se tomu říká SVOBODA MYŠLENÍ a SVOBODA TISKU, ale možná se Vám stýská po Totalitě a Censuře a prosazování Velkého Bratra ve jménu Multikulturalismu... Všechno se musí kritizovat a islám ani muslimové nejsou výjimkou. Buď se naučí civilizovaně a věcně argumentovat, nebo ať se vrátí, odkud přišli ti, kteří barbarsky demonstrují, zapalují auta a ničí veřejný majetek atd.. Aby člověk ve svém zoufalství z nedostatku argumentů tímto způsobem obhajoval nedotknutelnost své víry, musí to být jen vyšinutý idiot.

Možná jste také ve Vaší analýze ignorovali názory 95% diskutujících pod mými články, které neobsahovaly ani rasistické ani xenofobní útoky, všechno co lidi žádali, bylo, aby byla respektovaná jejich kultura, zákony, a aby imigranti byli pro ně přínosem a ne hrozbou ve vlastním domě. Jestli tohle považujete za síření nenávisti, rasismu a hoaxy, tak věřte milý Růžový Pantere, že zrovna Vy nutíte zdravě uvažující lidi k extremismu a nesnášenlivosti, když děláte z viníka obět a z oběti viníka ve vlastním domě.

Není nadarmo, že se říká, že vrána k vráně sedá. Jestli kritizuješ ortodoxní režimy a regresivní formy islámu, jsi odpadlík, a jestli odmítáš vidět svět růžově, tak jsi rasista a xenofobní fašista.

S Konvičkou a s ostatními blogery v mnoha věcech nesouhlasím, ale to neznamená, že v určitých věcech nemají pravdu. A mimochodem, kdybyste pozorně četli blogy v jejich celistvosti a ne si jen udělali názor za pomoci softwaru, který najde klíčová slova a nečte Vám ta slova v kontextech, tak byste viděli i další zásadní rozdíl mezi mnou a Konvičkou kromě toho, že jsem muslim a on zajisté není, nevoní nám ani stejné ženy.

Ano, jsem muslim a v žádném případě nešířím nenávist ani proti svým souvěrcům, ani proti uprchlíkům. Sám jsem migrant, ale časem jsem se naučil respektovat místní kulturu, nezasahovat do ní a hlavně jsem pochopil, že ji nemám přetvářet podle svých představ, ani vnucovat cizí přesvědčení či legislativy, protože by se mi nelíbilo, kdyby se někdo choval stejným způsobem v mé rodné zemi.

Ohledně víry, uznávám jen její striktní osobní pojetí a vzájemný respekt, ale v žádném případě ne bezhlavé tolerování čehokoliv a nezdravé míchaní kultur. A když mluvíte o mé víře, tak byste měli vědět, že mně, jako muslimovi, stačí jen KOMPAS A KOBEREC k jejímu praktikování, a pokud se mi evropská kultura nelíbí, můžu tím KOMPASEM najít cestu zpátky domů.

Teď otázku, kterou si pokládám, kde jste našli nesnášenlivé myšlení v mých blozích? A následně mě napadá další otázka, kdo tady rozšiřuje různé hoaxy či smyšlené, ničím nepodložené zprávy?

Prosím Vás, nenuťte nás Vaší naivitou vidět svět růžově, on prostě růžový není. Doporučil bych Vám přečíst si Candide od Voltaira jako povinnou četbu. Víte, kdo je Candide? To je takový prosťáček a neviňátko, který žil ve Vestfálsku na zámku barona Thunder-ten-Tronckha, jehož příliš optimistický domácí učitel Panglos (takový sluníčkář v dnešním pojetí) mu vštípil do hlavy, že svět kolem něj je nejlepší, jaký jen může být. Až se Candide jednou vydal do světa, uvědomil si, že svět je už dávno v prdeli a objevil, kolik zla se v lidech skrývá. Tím Voltaire už skoro před třemi stoletími zesměšnil obě strany osvícenství v době, ve které hodně sílil absolutismus, a zároveň naivita a sny rádoby vzdělanců.

Možná byste měli dumat nad správným použitím Vašeho růžového loga a spíš vyzývejte lidi k respektování odlišností názorů a hlavně RESPEKTOVÁNÍ ODLIŠNOSTÍ KULTUR, v opačném případě by se Vaše iniciativa měla správně jmenovat HATE CULTURE FOR FREE.

[1] http://www.hatefree.cz/blo/analyzy/1049-analyza-verbez

[2] http://manipulatori.cz/analyza-vali-se-na-nas-hordy-verbeze-negru-a-primitivu/

[3] Tučně zvýrazňováno autorem tohoto blogu

Autor: Hatem Berrezouga | sobota 3.10.2015 21:40 | karma článku: 47.94 | přečteno: 17359x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Reakce (bývalého) předsedy MOP na můj otevřený dopis.

Očekával jsem seriózní odpovědi, ale dostal jsem dopis, který je plný polopravd a lží ze strany předsedy, který v tichosti odešel z funkce, aniž by o tom dal vědět veřejnosti s tvrzením, že je to teď korporace s mladými Čechy!

16.11.2017 v 8:43 | Karma článku: 15.01 | Přečteno: 679 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Druhý otevřený dopis předsedovi Muslimské obce Praha, proč jsem dostal ban místo odpovědi?

Velmi podivuhodná a neuspokojující byla reakce na vaší oficiální FB stránce ohledně šíření textů, které v jejich celkovém kontextu a nezkrácené v arabštině otevřeně schvalují domácí násilí, bití žen za odmítání sexuálního

14.11.2017 v 14:22 | Karma článku: 28.46 | Přečteno: 1120 |

Hatem Berrezouga

Islám v kostce

„Život je vlastně celkem jednoduchý a zkomplikuje se jen tím, že sami na komplikovanosti trváme“. Jinak řečeno:

13.11.2017 v 9:37 | Karma článku: 31.10 | Přečteno: 1194 | Diskuse

Hatem Berrezouga

#Zubnikartacek aneb když Muslimská obec Praha šíří bití žen

Proč také nevymyslet svou vlastní kampaň? Ale na rozdíl od ostatních, odpověď nebude záhadou, ale najdete ji v jednom a tom samém blogu.

12.11.2017 v 14:44 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 1848 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaromír Hlubek

Nejlepší autonomní řídič je kůň

Tady se pořádají masáže na úrovni demagogie, přičemž většina redaktorů vůbec neví o čem mluví. Elektromobily, autonomní řízení, bonzácké hlášení přes GPS. Socialistická byrokracie chce lidem vnutit všeobecné dobro za účelem jejich

17.11.2017 v 21:11 | Karma článku: 17.41 | Přečteno: 276 | Diskuse

Josef Nožička

Rektor Bek při výročí 17. listopadu: prezidentské volby se nepovedly

Kromě mnoha pietních i protestních akcí se dnes při příležitosti výročí 17. listopadu konalo v našem hlavním městě studentské shromáždění, na kterém vystoupili i představitelé některých českých vysokých škol.

17.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 35.82 | Přečteno: 992 | Diskuse

Karel Trčálek

Kéž v této zemi zvítězí zdravý rozum nad komedianty!

Čeští komedianti dostali parádní lekci z demokracie. Nás ostatní tato a jiné lekce ještě čekají, neboť zdravý rozum není opakem šílenství, ale jeho mocninou

17.11.2017 v 19:15 | Karma článku: 12.11 | Přečteno: 612 | Diskuse

Irena Fuchsová

Když tě zavřou, postarám se ti o děti

Letos poprvé jsem příchod 17. listopadu a všechno kolem, brala v klidu a dá se říct i lhostejně. Letos poprvé. Všechny minulé sedmnácté listopady jsem prožila ve zvláštní nervozitě, kterou jsem nechápala.

17.11.2017 v 18:11 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 642 | Diskuse

Karel Trčálek

Ze 17. listopadu se staly druhé české vánoce

Ačkoliv všichni dobře víme, že 17. listopad 1989 byl podvod, přesto teď bloumají pražskými ulicemi tisíce lidí v mystickém vytržení, že se dnes určitě něco velkého musí stát. Ale co? Narodí se spasitel a my budeme opět svobodní?

17.11.2017 v 14:42 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 848 | Diskuse
Počet článků 75 Celková karma 30.20 Průměrná čtenost 9723

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.