Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otevřený dopis Ústředí muslimských obcí a Islámské nadaci v Praze

22. 08. 2015 22:08:33
Vzhledem k narůstajícímu násilí, strachu a intoleranci v mnoha oblastech světa včetně České republiky a jejich neblahým vlivům jak na život muslimů, tak nemuslimů,

považuji Vaše mlčení ohledně zásadních otázek vyvolávající ještě větší strach většiny obyvatel ČR z muslimů, za nepřijatelné v tak kritické době. Naposledy Vás vyzývala ke komunikaci s veřejností paní Rakušanová ve svém článku Váženým představitelům zdejších muslimských organizací a výstižně komentovala: „Dělat za těchto okolností mrtvé brouky znamená podporovat protiislámskou rétoriku. Nebo snad mlčíte proto, že k tomu nemáte co dodat?“.[1]

Pokud jste vzali na sebe zodpovědnost reprezentovat islám a jeho praxi v České republice, je Vaší povinností ujasnit jakékoliv nepochopení této víry a otevřeně deklarovat Vaše úmysly a plány.

Jestli si myslíte, že Vaše pštrosí politika Vás zachrání, anebo čekáte, že tato vlna pomine, jste na velkém omylu. Nepomine, a jak Čech rád konstatuje: „Bude hůř!“. Tím totiž nejen zhoršujete celkovou situaci, ale navíc vystavujete muslimské obyvatelé této republiky bezprostřednímu nebezpečí.

Je načase, abyste jasně, výstižně a podrobně odpovídali na následující otázky většiny obyvatel této republiky, kvůli kterým z muslimů a islámu mají strach:

 1. Prosazujete zde nepřijatelnou a nekompatibilní formu islámu se zdejší kulturou importovanou z ortodoxních zemí? Jak jinak vysvětlíte Vaše napojení na tyto státy, ze kterých jste buď pozvali učence, anebo jste tam poslali konvertity studovat? Financují Vaše aktivity tyto státy s nedemokratickými režimy? Jaká je Vaše pozice ohledně islamizace České republiky?
 2. Tvrdí se, že prostory, které fungují jako modlitebny, ve skutečnosti dostaly oprávnění pouze k tomu, aby fungovaly jako kancelář či jazyková škola. Jak je to ve skutečnosti s uvědoměním, že islámská legislativa přísně zakazuje podvádění ve smlouvách?
 3. Jak vysvětlíte snahu bývalého pražského imáma, který byl v té době členem Vaší organizace a možná u Vás stále účinkuje, k prosazování paralelní legislativy, i kdyby se týkala pouze rodinného práva? Máte k tomu oficiální oprávnění od českého státu, abyste konali takový krok, který by navíc prohloubil strach z muslimů a je vnímán jako jednoznačné porušování místních zákonů?
 4. Jak vysvětlíte některé netolerantní kázání ve Vašich prostorách, nemluvě o pořizování fotek se samopalem v místě určeném k modlitbě?
 5. Máte vůbec pod kontrolou Vaše prostory a Vaše konvertity? Jak jinak vysvětlíte vznik skupiny Šaría pro Česko, která neskrývá své úmysly zasahovat do legislativy této země? Doufám, že si dobře uvědomujete, že tito lidé konvertovali ve Vašich prostorách a ne na jiné planetě?
 6. Jak se stavíte k různým prohlášením ex-konvertitek o tom, že docházelo k domácímu násilí a byly zbité ve jménu islámu? Jelikož se ex-muslimky seznámily s těmi muslimy ve Vašich prostorách, prošetřovali jste vůbec tyto události? Jaký je Váš postoj k postavení ženy v islámu a opravdu považujete ženu za méněcennou s poloviční hodnotou?
 7. Jak se stavíte k otázkám trestu smrti za odpadlictví, ukamenování žen a různým veršům z Koránu používaných či zneužívaných k ospravedlnění násilí? Znáte kontext těch veršů, jak se k nim stavíte a proč je nevysvětlíte, když se opakovaně používají v rétorice proti islámu a zdůrazňují tím jeho násilný charakter?
 8. Jak se stavíte k tvrzení, že Prorok Muhammad byl pedofil, násilník, loupežník a islám je totožná ideologie s nacismem a komunismem a musí být zákonem zakázán?
 9. Jakým způsobem provádíte Halal porážky zvířat? V jakém prostředí se to děje, a za jakých podmínek, a zda nedochází k týrání zvířat? Jaký máte vztah k psům?
 10. Jaký je Váš vztah k umění, sochařství, malířství, hudbě, když ortodoxní země podporují ničení památek a zakazují hudbu? Jak se k tomu stavíte?
 11. Hodně se píše, že doporučujete vychovat své děti k nenávisti vůči nevěřícím a odlišování se od nich. Je to pravda? Jaký vůbec máte vztah k ostatním vírám, k ateistům a různým menšinám? Tvrdí se, že islám v tom případě doporučuje taqíju, což je lhaní s cílem oklamat ostatní. Jak se stavíte k takovému tvrzení?
 12. Vyčítá se Vám, že se neangažujete do žádných kulturních aktivit, které jsou nedílnou součástí integračního procesu. Můžete prosím Vás potvrdit nebo vyvrátit takové tvrzení a uvádět seznam kulturních festivalů, které jste organizovali pro veřejnost a s jakými kulturními spolky spolupracujete?
 13. Jak se stavíte k emigrační krizi vzhledem k tomu, že většina emigrantů pochází z islámských zemí? Jak jim budete pomáhat se integrovat, když ČR musí nevyhnutelně přijímat stovky, možná tisíce uprchlíků? Máte strategii k jejich integraci a k otázkám bezpečnosti, které trápí spoustu lidí?
 14. Proč jste po čtvrt století nereformovali Vaše vedení a pořád tam figurují stejní lidé, i přes skandály, kvůli kterým by jakékoliv vedení žijící v demokratické společnosti dávno odstoupilo? Jsou snad Vaše funkce doživotní?

Hledal jsem na internetu, bohužel jsem nenašel žádné fundované a podrobné odpovědi na tyto otázky. Když jsem navštívil Vaši webovou stránku „Tiskové centrum Islámské nadace v Praze“[2], překvapilo mě, že jediné, co děláte, je copy-paste nějakých článků, které jste se ani nenamáhali napsat. Rozum se mi zastavil, když jsem narazil na Vaši modlitbu k Alláhovi, aby poslal déšť pro Česko! Komu je adresovaná tato informace publikovaná na stránkách tiskového centra? Pro českou veřejnost? Doufám, že jste to mysleli jako vtip, jelikož jste znovu prokázali Vaši neznalost zdejší kultury a vnímám to jen jako další trapný pokus o vyvolání soucitu a porozumění v Češích jako tehdy před budovou MV. Tím v nich pouze vyvoláváte kroucení hlavy, jelikož tato země připisuje klimatické změny buď ke globálnímu oteplování, nebo pro milovníky konspiračních teorií, k projektu HAARP.

Vážení, jsem také muslim a nelíbí se mi, jak prezentujete islám a muslimy. Frustruje mě Vaše neschopnost jako oficiální organizace se jednoznačně vyjadřovat k aktuálním problémům a Vaše naprostá pasivita cokoliv obhajovat nebo vyvrátit. Osobně Vás viním ze zhoršení situace a nárůstu útoků buď na muslimy, nebo na jejich zařízení, a i z budoucích nevyhnutelných útoků, budete-li nadále provozovat stejnou politiku.

Pokud nebudete podrobně odpovídat na výše uvedené otázky a zodpovědně konfrontovat českou veřejnost, vyzývám Vás k hromadnému odstoupení z funkcí a zrušení islámských organizací. Místo toho si můžete klidně založit různé kluby a spolky pro Araby či jejich sympatizanty. Děláte islámu ostudu a jste primárně zodpovědní za hanobení jak Proroka, tak celého jeho učení a já jako bloger nehodlám obhajovat islám, jelikož je to Vaše práce, tak ji konejte a přesvědčte ostatní, že nemáme víru pro slabomyslné násilníky nebo okamžitě odstupte a nemluvte o islámu # NE MÝM JMÉNEM.

Muslimům v Evropě hrozí potopa a Vy se modlíte za déšť!!! Pokud se chcete modlit za déšť, v afrických zemích to potřebují nejvíce.

[1] Zdroj: http://www.denik.cz/rakusanova/vazenym-predstavitelum-zdejsich-muslimskych-organizaci-20150725.html

[2] https://www.facebook.com/islam.nadace?fref=ts

Autor: Hatem Berrezouga | sobota 22.8.2015 22:08 | karma článku: 47.34 | přečteno: 18812x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Reakce (bývalého) předsedy MOP na můj otevřený dopis.

Očekával jsem seriózní odpovědi, ale dostal jsem dopis, který je plný polopravd a lží ze strany předsedy, který v tichosti odešel z funkce, aniž by o tom dal vědět veřejnosti s tvrzením, že je to teď korporace s mladými Čechy!

16.11.2017 v 8:43 | Karma článku: 15.01 | Přečteno: 679 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Druhý otevřený dopis předsedovi Muslimské obce Praha, proč jsem dostal ban místo odpovědi?

Velmi podivuhodná a neuspokojující byla reakce na vaší oficiální FB stránce ohledně šíření textů, které v jejich celkovém kontextu a nezkrácené v arabštině otevřeně schvalují domácí násilí, bití žen za odmítání sexuálního

14.11.2017 v 14:22 | Karma článku: 28.46 | Přečteno: 1120 |

Hatem Berrezouga

Islám v kostce

„Život je vlastně celkem jednoduchý a zkomplikuje se jen tím, že sami na komplikovanosti trváme“. Jinak řečeno:

13.11.2017 v 9:37 | Karma článku: 31.10 | Přečteno: 1194 | Diskuse

Hatem Berrezouga

#Zubnikartacek aneb když Muslimská obec Praha šíří bití žen

Proč také nevymyslet svou vlastní kampaň? Ale na rozdíl od ostatních, odpověď nebude záhadou, ale najdete ji v jednom a tom samém blogu.

12.11.2017 v 14:44 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 1848 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaromír Hlubek

Nejlepší autonomní řídič je kůň

Tady se pořádají masáže na úrovni demagogie, přičemž většina redaktorů vůbec neví o čem mluví. Elektromobily, autonomní řízení, bonzácké hlášení přes GPS. Socialistická byrokracie chce lidem vnutit všeobecné dobro za účelem jejich

17.11.2017 v 21:11 | Karma článku: 17.41 | Přečteno: 276 | Diskuse

Josef Nožička

Rektor Bek při výročí 17. listopadu: prezidentské volby se nepovedly

Kromě mnoha pietních i protestních akcí se dnes při příležitosti výročí 17. listopadu konalo v našem hlavním městě studentské shromáždění, na kterém vystoupili i představitelé některých českých vysokých škol.

17.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 35.82 | Přečteno: 992 | Diskuse

Karel Trčálek

Kéž v této zemi zvítězí zdravý rozum nad komedianty!

Čeští komedianti dostali parádní lekci z demokracie. Nás ostatní tato a jiné lekce ještě čekají, neboť zdravý rozum není opakem šílenství, ale jeho mocninou

17.11.2017 v 19:15 | Karma článku: 12.11 | Přečteno: 612 | Diskuse

Irena Fuchsová

Když tě zavřou, postarám se ti o děti

Letos poprvé jsem příchod 17. listopadu a všechno kolem, brala v klidu a dá se říct i lhostejně. Letos poprvé. Všechny minulé sedmnácté listopady jsem prožila ve zvláštní nervozitě, kterou jsem nechápala.

17.11.2017 v 18:11 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 642 | Diskuse

Karel Trčálek

Ze 17. listopadu se staly druhé české vánoce

Ačkoliv všichni dobře víme, že 17. listopad 1989 byl podvod, přesto teď bloumají pražskými ulicemi tisíce lidí v mystickém vytržení, že se dnes určitě něco velkého musí stát. Ale co? Narodí se spasitel a my budeme opět svobodní?

17.11.2017 v 14:42 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 848 | Diskuse
Počet článků 75 Celková karma 30.20 Průměrná čtenost 9723

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.