Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsem muslim a Alláh mi nepřikázal, abych znásilnil svou ženu, pane pastore Fürste. Část I.

20. 07. 2015 22:45:00
Mír s Vámi pane Pastýři, jehož úkolem je vést lidi stezkou spravedlnosti, i když půjdou roklí šeré smrti a ukázat těm, kdo jsou ve tmě a ve stínu, kroky na cestu pokoje.

Občas se mi zdá, že se svět zbláznil...

Když Zeman používá pár arabských slov, které ani nezná a začíná mudrovat o islámu a o muslimech, říkám si, budiž. Co můžeš očekávat od prezidenta z Vysočiny, který raději filozofuje v hospůdkách, nesnáší kavárny, a který se bez ustání snaží vymanit ze stínu Havla, jehož jméno stále rezonuje, naposledy v Karlových Varech. Jako kdyby ušlechtilé a intelektuální duši pana Ebena bylo líto pokazit představu romantika a hrdiny Pretty Woman o ideálech, které po Havlovi už nejsou vůbec pretty.

Když čeští bloggeři prezentují islám jako ideologii totožnou s nacismem, komunismem a jako největší zlo na světě, že ďábel vedle Muhammada vypadá jako beránek, říkám si, budiž. Co můžeš očekávat od pár lidí, kteří neznají rozdíl mezi idea logos a religio a vidí v šíření nenávisti vůči islámu šanci, jak se dostat do politiky. Je překvapující, že nikdo neřeší, že tihle jedinci nerozumí ani politice, ani ekonomii a doposud kromě své pouliční a facebookové agitace neprezentovali žádný vládní ani detailní reformní program. Připomínají mi ty naše islamisty, kteří zneužívali po Arabském jaru nespokojenost lidí, a jakmile se dostali do vlády, všechny státy krachovaly, jelikož neměli žádnou kvalifikaci ani zkušenost s řízením vlády a spoléhali na Alláha, že to vyřeší místo nich.

I ten, který používá nenávist jako víru a politickou kampaň, až se dostane do vlády, čím myslíte, že bude řešit složitou ekonomickou situaci a konkurenceschopnost na globálním trhu? Vystoupením z EU ignorující komplexní procedury takového kroku bez prezentace plánu, jak se vypořádat s důsledky a jaká je alternativa za EU? Nebo oběšením na šibenici či obětováním nějakého muslima slovanským Bohům? Vážně? Nedivte se pak, až se jeden z nich stane ministrem zahraničí, způsobí třetí světovou, jakmile si otevře pusu na špacýr v sídle UN. A navíc takový jedinec, který se chce odtrhnout a izolovat od všeho, vás klidně přesvědčí, že česká zkratka OSN znamená jak na Moravě, tak v Japonsku Organization of Separated Nations.

Když slyším zoologa, který nikdy nebyl v žádné islámské zemi, nezná ani arabštinu, ani Korán a mluví o Muhammadovi, jak obcuje s kozou, říkám si, budiž. Co můžeš očekávat od člověka, který strávil celý svůj život mezi brouky a zvířaty a myslí si, že všichni ventilují své zvířecí pudy stejným způsobem.

Když čtu nenávistné blogy od ex-konvertitek, pro které se stala i víra ex, když vystřídaly partnery, říkám si, budiž. Co můžeš očekávat od zklamaných žen, které si vzaly hloupého a snědého Araba ospravedlňujícího své špatné chování islámem.

Když čtu nesmyslná a bezpáteřní prohlášení Alráwího nebo vidím Abbáse v televizi, jak nejen bojuje s výslovností, ale i o islámu ví stejně jako o pravidlech českého pravopisu, říkám si, Hateme, jak můžeš přiznat a vysvětlit, že jsi pořád muslimem! Nejasnosti o islámu, které se akumulovaly v průběhu staletí, měli objasňovat ti, kteří se rozhodli, že nás budou prezentovat, a navíc za to pobírají plat. Ale místo toho aby pěstovali svůj intelekt, aby se naučili odpovídat, vedou stranické boje mezi sebou a praktikují pštrosí politiku.

Říkám si, možná bys měl přemýšlet o stěhování, kam už ani Slunce nesvítí. Dokonce mě lákala nabídka NASY na jednosměrnou letenku na Mars, protože pro mě je to jednodušší cesta, než vysvětlovat tyto problémy vzhledem k omezenému času a jiné pracovní náplni.

Poslední léta shromažďuji různé náboženské texty a manuskripty, které nestíhám ani číst, protože je toho tolik.. Neodpadl jsem od islámu z jediného důvodu, protože věřím, že reforma musí vždycky vycházet zevnitř, a proto pořád pátrám a hledám řešení. Uvědomil jsem si, jak jsou iracionální názory o zákazu víry 1,5 miliardě lidí, mající tak odlišné formy a chápání, na základě chování určité pomatené části a neznalosti některých, kteří jsou bohužel hodně slyšet.

Naděje, kterou jsem měl, se nacházela v duchovní cestě a spolupráci s ostatními duchovními směry, abychom jednou provždy ujasnili interpretaci sporných veršů, překonali historické události a hořkosti z minulosti, které se nám stále vrací dokola a společně zvýšili uvědomění na duchovní úrovni, protože věřím, že stále síla lásky a porozumění je větší než nenávist a rozkol.

Ta jediná naděje, na kterou jsem sázel, začala uhasínat, když jsem četl článek člověka, který se hrdě prezentuje jako služebník Boha a pastýř zbloudilých a vystrašených duší. Už jsem přestal mluvit a koukal jsem na sebe v zrcadle a zeptal jsem se sám sebe, Hateme, s kým povedeš ten dialog? Když ten duchovní našinec straší stejně jako ten cizinec?

Vážený pane pastore Fürste, můžete mi upřímně objasnit smysl Vašeho článku s názvem Znásilnění - to je jen Alláhův trest? A kde jste našel následující výrok "Manželský slib, u něhož je nejvíce očekáváno jeho plnění, je mužovo právo užívat si vagíny své ženy." (Buchárí 7,62,81)?

Vzpomínáte si pořád na tato slova „Blaze těm, kdo hladovějí a žízní po spravedlnosti, neboť oni budou nasyceni. Blaze milosrdným, neboť oni dojdou milosrdenství. Blaze těm, kdo mají čisté srdce, neboť oni uzří Boha. Blaze těm, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni syny Božími.“ Anebo „Nebudeš zabíjet, cizoložit, krást ani křivě svědčit proti svému sousedovi“?

Já jsem ten Váš soused a upřímně jsem kritizoval chování muslimů, kteří neznají ani vlastní víru. Člověk má odsuzovat chování násilníků, kteří se vyskytují všude na světě s vyznáním i bez vyznání. Ale situace je jiná, když duchovní, mluvící za Boha, který měl vědět, o čem mluví, tím myslím nejen znát Bibli ve své celistvosti, ale také Písma ostatních, pokud se rozhodl je očerňovat a uvádět, že muslim znásilňuje svou ženu, protože jeho víra mu to přikazuje a chová se podle svého vzoru Muhammada.

Víte, pane pastore, Váš výrok jsem hledal v celém Buchárím, obsahující 5 svazků a 96 svazků s interpretací, ale nenašel jsem ho. Dovolte mi tedy, abych Vás v následujících částech mého blogu informoval o Buchárím, jeho díle a objasnil Vám reference, které jste poskytl, a poté popsal, jak se islám staví k sexualitě s uvedením veršů, které jste během Vašeho intenzivního studia islámu nejspíše přehlédl.

Autor: Hatem Berrezouga | pondělí 20.7.2015 22:45 | karma článku: 37.70 | přečteno: 7077x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

An Open Letter to Al-Jazeera from a Muslim living in Prague.

The Crazy and Shameful Reality of Islam and Muslim Leaders in the Czech Republic. Dear Al-Jazeera, Dear Mr. Heijmans, As a Muslim, I am outraged by the lies and the bias both Muslim community leaders, Raed Shaikh and Vladimir Sanka

22.11.2017 v 21:21 | Karma článku: 28.15 | Přečteno: 1468 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Muslimská obec borgů (MOB).

Ani utajené odstoupení předsedy MOP, ani přeměna náboženské obce na „korporaci mladých konvertitů“, a ani součet jejich kolektivního vědomí nezabránily hanobení českého národa jako nejrasističtějšího vůči menšinám včetně Židů!

20.11.2017 v 13:11 | Karma článku: 33.51 | Přečteno: 1561 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Reakce (bývalého) předsedy MOP na můj otevřený dopis.

Očekával jsem seriózní odpovědi, ale dostal jsem dopis, který je plný polopravd a lží ze strany předsedy, který v tichosti odešel z funkce, aniž by o tom dal vědět veřejnosti s tvrzením, že je to teď korporace s mladými Čechy!

16.11.2017 v 8:43 | Karma článku: 18.01 | Přečteno: 859 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Druhý otevřený dopis předsedovi Muslimské obce Praha, proč jsem dostal ban místo odpovědi?

Velmi podivuhodná a neuspokojující byla reakce na vaší oficiální FB stránce ohledně šíření textů, které v jejich celkovém kontextu a nezkrácené v arabštině otevřeně schvalují domácí násilí, bití žen za odmítání sexuálního

14.11.2017 v 14:22 | Karma článku: 29.16 | Přečteno: 1200 |

Další články z rubriky Společnost

Jitka Zámečníková

VAŠE AUTO NENÍ TREZOR

Tak tenhle nápis máme vrytý do naší paměťové stopy asi všichni. Nechávat cenné předměty na sedadle automobilu může jen blázen... a já...

24.11.2017 v 17:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 21 | Diskuse

Karol Wild

Mám problém

Tím problémem je stručné hodnocení politiků i politických stran a hnutí. Slova létají vzduchem a každý použije to, co se mu hodí.

24.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Jan Ziegler

Maršál Koněv se podílel na komunistickém teroru

Velký spor nyní vyřešilo zastupitelstvo Městské části Prahy 6, které i přes odpor komunistů rozhodlo, že u sochy maršála Koněva v Bubenči bude doplňková tabulka, jež připomene i kontroverzní činy tohoto vojevůdce.

24.11.2017 v 16:14 | Karma článku: 19.58 | Přečteno: 316 | Diskuse

Jana Slaninová

I povstaly nové Šárky a zapíchly Ctirady

"Muži, ta sexistická a zlá stvoření, jsou hodni vyhubení!" vzala si slovo šéfka všech žen, takto Svatá Číča. "A je jedno, jestli jsme jim to my ženy dovolily, či nikoli. Musí trpět, jako jsme po staletí trpěly my!"

24.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 21.58 | Přečteno: 518 | Diskuse

Přemysl Čech

Rusko a doping: - my nic, jinde hledejte viníky

Podle ruského vicepremiéra a bývalého ministra sportu Vitalije Mutka nenese vinu za skandál kolem dopingu ruských biatlonistů a biatlonistek v souvislosti se ZOH v Soči v roce 2014 Rusko, ale naopak MOV a WADA. A kdyby jen to!

24.11.2017 v 13:15 | Karma článku: 9.90 | Přečteno: 206 | Diskuse
Počet článků 77 Celková karma 30.56 Průměrná čtenost 9522

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.