Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konvertita jako znamení poslední hodiny. Část. 1

13. 08. 2017 16:30:34
Když jsem psal blog „ Konvertita jako užitečný idiot“ a „Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu“ chtěl jsem, aby konečně arabsky mluvící muslimové čelili tomu, co máme napsáno černé na bílém

a přestali zneužívat konvertity tím, že jim úmyslně tají tu nepříjemnou pravdu o šaríi.

Arabsky mluvící muslimové jako vždy mlčí a jako vždy v jejich případě mlčení znamená souhlas.

Přesto mě překvapila reakce jednoho konvertity, z brněnské dílny Alrawího, který ho musel nakonec zavrhnout, samozvaný vzdělanec, majitel a autor největšího salafistického portálu „Islámské nauky a islám v praxihttp://e-islam.cz/ , vystupující pod pseudonymem Alija Harisovič, když bez skrupulí a bez jakéhokoliv náznaku duchovní poctivosti začal lhát, jako když tiskne ohledně četných zdrojů uvedených v arabském jazyce.

Zkopíruji a podrobně zanalyzuji, v čem takový konvertita a jeho libovolná a nepodložená argumentace o islámu představuje problém pro všechny, jak pro muslimy, kteří především nosí největší díl zodpovědnosti za ne-formování takových mladíků a pro nemuslimy, kteří přestanou vnímat islám jako duchovní cestu, ale jen jako cestu manipulace, úmyslného lhaní a přetvářky (pak ať se jim člověk nediví, když jsou přesvědčeni, že muslimové žijí podle principu Taqijji, která sice není v Koránu, ale v chování dnešních muslimů).

Odpověď na otázku „kde je v Koránu, či Hadisech řečeno, že se má muslim přizpůsobit káfirovi?“ je nejen nesprávná z hlediska Koránu samotného, ale také četných výroků (Hadíthů), které proti tomu otevřeně a bez obalu mluví. Navíc se citovaný koránský verš o „závazcích“ vztahuje k úplně něčemu jinému než k přizpůsobování se či nikoliv.

Webová stránka http://tanzil.net/#19:1 se vůbec nezabývá komplexními výklady Koránu podle nejuznávanějších středověkých autorit, ale funguje spíš jako databáze různých koránských překladů a recitací. Problém je v tom, že nenajdete žádnou oficiální arabskou instituci či vládu, která takový projekt podpořila či akreditovala.

Její vývojář je jistý pan Hamid Zarrabi-Zadeh, který mimochodem není ani arabsky mluvící, ale persky mluvící šíita z Iránu. Nic proti šíitům, ale to je jen ukázka schizofrenního chování konvertitů, proti kterému jsem dávno islámské předsednictvo varoval, že konvertité hlava nehlava překládají o islámu z internetu cokoliv, aniž by si ověřili zdroje a žádní arabsky mluvící muslimové po nich neověří ani zdroje ani překlady.

A teď je ten vtip, Alija Harisovič čili Lukáš Větrovec, konvertita, salafista, a jehož celý web je pro saudsky orientovaný používá ve své argumentaci šíitské zdroje, nejen neuznávané, ale prokleté Saudskou Arábií.

Pan Hamid Zarrabi-Zadeh je Assistant Professor Department of Computer Engineering, Sharif University of Technology, Azadi Ave, Tehran, Iran, PO Box: 11365-11155.

Pokud mluvíte persky můžete jim i zavolat:+98 (21) 6616-4780

Poté, co jsme ověřili zdroje, je čas ověřit výklad výše citovaného verše: „Vy, kteří věříte! Dodržujte se závazky!” Korán 5:1 (Hrbkův překlad), jestli řeší přizpůsobovaní muslimů nemuslimům či nikoliv. K upřesnění kontextu nebudu používat perské internetové stránky, ale nejuznávanější středověké zdroje, známé jako „ Ummahát at-Tafsír“ čili matky všech výkladů, a které se zabývaly výkladem koránského textu z historických, lingvistických i legislativních hledisek.

Podle at-Tabarího (839 – 923), Az-zmachšarího (1074-1143) al-Qurtubího (1214-1273) se slovo „ahd“, mn.č. „uhúd“, vztahuje k uzavřeným smlouvám mezi arabskými kmeny před islámem na jedné straně a ke smlouvám uzavřeným mezi Stvořitelem a svými lidmi na straně druhé. V arabštině „aqd, mn.č. uqúd“, je smlouva či spojenectví uzavřené mezi různými smluvními stranami.

Jak at-Tabárí i al-Qurtubí uváděli historický kontext toho verše, a to když se muslimové zeptali Mohameda, zda-li mají dodržovat dohody a spojenecké smlouvy, které uzavřeli před islámem s ostatními arabskými kmeny. Mohamed řekl: "Muslimové musí dodržovat své smlouvy“. Hlavně smlouvy, které sám Korán schválil. Ibn Isháq zaznamenal, že se to týkalo „ Aliance al-Fudhúl“ známá jako smlouva uzavřená před islámem mezi arabskými kmeny v domě Abdulláha ibn Žud ́áne, vzhledem k jeho vysokému postavení mezi Araby, aby udělali všechno, co v jejich silách k podpoře každého Araba, ať je z Mekky či mimo ni, který by utrpěl křivdu a nespravedlnost. Nepřestanou, dokud nebude dosažena spravedlnost a Mohamed tuto dohodou podpořil a řekl „Takové dohody uzavřené před islámem, islám potvrdí a zdůrazní.“

Druhá část koránského verše se také netýká přizpůsobovaní muslimů nemuslimům, ale uvádí, co je povolené, a co je zakázané v islámu a zde upřesnění pravidel lovu:

„Jsou vám dovolena zvířata ze stád s výjimkou těch, o nichž vám bylo přednášeno; a není vám dovolena lovná zvěř po dobu, kdy jste ve stavu poutního zasvěcení.“ Korán 5:1

Kvůli výše zmíněnému komentátoři koránského textu rozšířili význam té smlouvy jako závazek mezi člověkem a svým Stvořitelem, aby dodržoval všechno, co povolil a všechno co zakázal z islámského hlediska, ať se to týká aktů uctívání či obchodních transakcí nebo manželské smlouvy.

Jak jsme viděli, uvedený verš se vztahuje k jiným historickým a legislativním událostem a mlžení Harisoviče ohledně přizpůsobování muslimů nemuslimům podle Koránu sunny, není zcela nevinné

Korán a Sunna (Hadithy) naprosto zakazují, aby se muslim přizpůsobil nemuslimům, a to je hlavní pozice i Saudské Arábie a všech jejich učenců, odkud autor e-islámu čerpá svá moudra a má v oblibě citovat jejich fatwy a ortodoxní učence jako Ibn Tajmijja.

Korán víc než v jednom verši nabádá, aby muslimové šli jinou cestou než cestou Židů a křesťanů, a proto i směr modlitby je k Mekce a ne k Jeruzalému. Existuje neuvěřitelné množství Hadíthů, které nabádají muslimy, aby se odlišovali od Židů a křesťanů, a to téměř ve všem. Vzhledově, ve způsobu odívaní, uctívaní, chození na ulicích a také v sexuálním soužití, způsobu oslavovaní atd. Tolik antisemitských výroků propagovaných ortodoxními zeměmi a jejich konvertity, kteří neznají ani dobu jejich vzniku, a ani jakým politickým cílům tehdy sloužili a slouží dodnes. Je to další důležité téma na samostatný blog, které může vysvětlit rozšiřování antisemitského chovaní a nenávist vůči Židům jak v islámském světě, tak i v Evropě. Nehledejte důvody v narušené psychice pár jednotlivců, ale v šaríi samotné. Tam také najdete odpověď, proč se muslim, který se řídí islámskou legislativou, nebude nikdy integrovat, a to kvůli jejímu antagonizmu ke všemu odlišnému.

Překládám vše v arabštině, aby to pan „expert“ měl možnost poctivě přeložit, pokud samozřejmě sám umí arabštinu, jak tvrdí[1].

Problém nejen konvertitů, ale i spousty muslimů v arabském světě a hlavně salafistů mezi nimi, je, že buď vykládají, nebo si nechávají vykládat Korán libovolně, a to bez upřesnění historického i etymologického kontextu. Problém se stává závažnějším, když začínají aplikovat koránské verše na úplně jiné jevy, kterými se ani Korán nezabýval. A to je například vidět v odpovědi autora portálu e-islám ohledně kauzy burkin, který bohužel potvrdil správnost informace, které jsem poskytl ohledně šarií než mu došlo, že s tím vůbec nesouhlasím. Vlastně ani takový oblek v koránském textu neexistuje.

Další problém je velký rozdíl mezi chápáním prvních muslimů šaríi v koránském kontextu a jejím chápáním pozdějších právnických škol, které časem téměř vytvořily paralelní náboženství...

Pak se nedivte, proč se muslimská ženě podle saudských poměrů říká paní Crusoevá...

http://e-islam.cz/content/koup%C3%A1n%C3%AD-muslim%C5%AF-na-ve%C5%99ejnosti-af%C3%A9ra-burkini

Ne nadarmo se říká na Balkáně, odkud asi vystopuje svůj původ autor, prý vzdělávacího portálu poturčenec horší Turka.

V druhé části blogu budu analyzovat jeho argumentaci ohledně odpadlictví v šáríi, v čem se mýlil, anebo co se úmyslně snaží tajit.

[1]

https://islamqa.info/ar/120211

Autor: Hatem Berrezouga | neděle 13.8.2017 16:30 | karma článku: 26.35 | přečteno: 1417x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: Lidl, kříž a půlměsíc. Část 1.

Za umazání křížů z řecký produktů Lidlu a za vyškrtnutí vepřového masa z jídelníčku podle mnohých, ať jsou obyčejní smrtelníci či duchovní, může islám!

17.9.2017 v 15:18 | Karma článku: 18.30 | Přečteno: 1022 |

Hatem Berrezouga

Vojna a Mír v Koránu - Zabíjejte je všude, kde je dostihnete. Část 1.

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete.“ Koránský verš, který mi donekonečna opakují pod mými blogy, abych si přiznal, že „Korán není slovo Boží“, a že „ospravedlňuje teroristické útoky a zabíjení nevěřících“

20.8.2017 v 23:33 | Karma článku: 26.42 | Přečteno: 1811 |

Hatem Berrezouga

Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu

Existuje něco jako svoboda vyznání v islámu? Pokud uznáváte šaríu jako součást islámu, tak NEEXISTUJE. Teď budeme odborně a podrobně prozkoumat to, o čem každý muslim buď lže, nebo o tom neví.

4.8.2017 v 19:55 | Karma článku: 37.75 | Přečteno: 3148 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Martin Nosek

Omluva

Dobrý den. Na základě výzvy okresního státního zástupce pana JUDr. Jana Řeháčka zveřejňuji následující omluvu k článku Prošlá kulturní konzerva:

19.9.2017 v 23:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 |

Richard Siemko

Islámský terorismus

Pokud nelhal překlad projevu prezidenta Trumpa v OSN, neváhal vyslovit to, co je leckde mediálně nepřípustné. Jednoznačně označil teroristy, kteří své masové vraždy páchají se zvoláním Alláhu Akbar, jako Islámský terorismus.

19.9.2017 v 18:59 | Karma článku: 24.14 | Přečteno: 597 | Diskuse

Kateřina Kostrůnková

Pustošená Amerika hlásí desítky mrtvých, Jižní Asie přes 2100 obětí. Nevyváženost médií.

Hurikány v Americe ukazují nejen sílu přírody, ale především sílu médií. Všechna pozornost je obrácena k západu. O silném monzunu a jeho obětech v jižní Asii se však téměř neinformuje.

19.9.2017 v 18:48 | Karma článku: 17.80 | Přečteno: 338 | Diskuse

Karel Trčálek

Komu je určena propaganda synka z Poruby?

Podle pamětníků býval prý synek z Poruby celkem vtipným pozorovatelem života. On sám nejlíp ví, proč se dal na propagandu, poněkud směšnou ve své předstírané nevážnosti

19.9.2017 v 18:42 | Karma článku: 15.78 | Přečteno: 720 | Diskuse

Tomáš Gayer

Jasné známky diskriminace

Klíčová slova tohoto miniblogu: kauza, nésti, známka, jasný, diskriminace, střelná zbraň, pouhý, záminka, nepřijetí, škola.

19.9.2017 v 18:15 | Karma článku: 22.68 | Přečteno: 493 | Diskuse
Počet článků 63 Celková karma 36.70 Průměrná čtenost 10625

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.