Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete něco kritizovat? Podpalte synagogu !

14. 01. 2017 22:02:02
K útokům fanatických muslimů na posvátná místa příbuzných učení se přidali i jejich opilci. Nebyli asi jediní smyslu zbavení, neboť zřejmě i soudce v té chvíli trpěl dočasnou ztrátou paměti

a zapomněl, že ochrana svobody vyznání je zaručená Ústavou.

Souhlasí Korán s takovým jednáním? Rozhodně ne.

„Ti proti nimž je vedena válka, mají dovoleno bránit se, neboť se jim děje křivda a nespravedlnost- a Alláh je věru jejich Nejmocnějším pomocníkem. Jsou to ti, kdož byli bezprávně vyhnáni ze svých domovů, a jedinou příčinou bylo, že říkali „Našim Stvořitelem je Alláh“. Kdyby Alláh nenastolil mezi lidmi vzájemné soupeření a protiváhu (tdéfu ́), věru by byly bývaly zničeny kláštery, kostely, synagogy[1] a místa klanění (mešity), v nichž hojně je vzpomínáno Jeho jméno.[2] (Korán 22: 39-40)

„Kdyby Stvořitel Tvůj nenastolil mezi lidmi vzájemné soupeření a protiváhu (tdéfu ́), věru by země dospěla ke zkáze.“ (Korán 2:251)

Podle Koránu moudrost soupeření mezi národy je vytváření rovnováhy moci, aby nedošlo k naprosté dominanci jedněch nad všemi ostatními. Jakmile by k tomu došlo, taková cesta by vedla k rozšíření zkázy a nespravedlnosti na zemi. Korupce a nespravedlnost páchané v běžném světském životě jsou napravitelné, jelikož se budou vždycky vyskytovat bezúhonní, spravedliví a duchovně založení lidé, kteří se snaží o nápravu. A výše citovaný koránský text nerozlišuje mezi jejich přesvědčením v otázkách etiky vzhledem ke společnému původu všech učení a k vrozené schopnosti člověka rozeznávat, co je správné a co není, samozřejmě pokud v sobě nezničí vnitřní vnímání pácháním nespravedlností.

Zkáza na zemi bude větší, jakmile začnou lidé ničit i duchovní místa, určená k jejich niterní regeneraci, a která představují nejsilnější pouto mezi Stvořitelem a Jeho lidmi. Místa, kde je vzýván různými jmény.[3]

Izraelsko-palestinský konflikt je politickým konfliktem a ne náboženským a mělo by se to ujasnit ze strany všech autorit, jelikož člověk nemůže být muslimem, pokud neuznává všechny proroky včetně těch izraelských, nedrží je v úctě a nechrání jejich místa určená k uctívání jednoho Stvořitele.

"Uvěřili jsme ve Stvořitele a v to, co seslal nám, i v to, co seslal Abrahamovi, Ismaelovi, Izákovi, Jakubovi a al-Asbát, i v to, co bylo dáno Mojžíšovi, Ježíšovi, a v to, co bylo dáno prorokům od Pána jejich. My nečiníme rozdíl mezi nimi a jsme muslimové." (Korán 2:136)

Tyto místa jsou nedotknutelná a útoky na ně představují velký hřích i z islámského právnického hlediska.

Jsou jiné politické nástroje k dosažení spravedlivého řešení dlouhotrvajícího konflitku, ale určitě ne znesvěcení ve stavu opilosti.[4]

[1] Tafsír al-Qurtubí

[2] O pravidlech válčení v islámu píšu celou rubriku. Hrbek chybně přeložil výše zmíněný koránský verš, jako kdyby válčení bylo podle libosti, což úplně změní význam verše v absenci jeho historického kontextu, který dovolil muslimům se po dlouhých letech pronásledování bránit. Slova (sawám ́a we salawát) znamenají v arabštině spíše kláštery a synagogy než poustevny a modlitebny: „A těm, kdož chtějí, je dovoleno, aby bojovali kvůli tomu, že jim bylo ukřivděno. A Bůh věru je schopen poskytnout jim pomoc, těm, kdož byli bezprávně vyhnáni ze svých domovů jedině proto, že říkali: "Pánem naším je Bůh!" A kdyby byl Bůh nezahnal jedny lidi druhými, věru by byly bývaly zničeny poustevny, kostely, modlitebny a místa klanění, v nichž hojně je vzpomínáno jména Božího”

[3] Chwátir aš-Šaráwí - vysvětlení významu verše (Korán22:39-40 / 2:251)

[4] https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/426453-podpaleni-synagogy-byla-primerena-kritika-izraelske-politiky-rozhodl-nemecky-soud.html

Autor: Hatem Berrezouga | sobota 14.1.2017 22:02 | karma článku: 33.83 | přečteno: 2288x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: Lidl, kříž a půlměsíc. Část 1.

Za umazání křížů z řecký produktů Lidlu a za vyškrtnutí vepřového masa z jídelníčku podle mnohých, ať jsou obyčejní smrtelníci či duchovní, může islám!

17.9.2017 v 15:18 | Karma článku: 19.19 | Přečteno: 1123 |

Hatem Berrezouga

Vojna a Mír v Koránu - Zabíjejte je všude, kde je dostihnete. Část 1.

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete.“ Koránský verš, který mi donekonečna opakují pod mými blogy, abych si přiznal, že „Korán není slovo Boží“, a že „ospravedlňuje teroristické útoky a zabíjení nevěřících“

20.8.2017 v 23:33 | Karma článku: 26.43 | Přečteno: 1831 |

Hatem Berrezouga

Konvertita jako znamení poslední hodiny. Část. 1

Když jsem psal blog „ Konvertita jako užitečný idiot“ a „Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu“ chtěl jsem, aby konečně arabsky mluvící muslimové čelili tomu, co máme napsáno černé na bílém

13.8.2017 v 16:30 | Karma článku: 26.36 | Přečteno: 1424 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu

Existuje něco jako svoboda vyznání v islámu? Pokud uznáváte šaríu jako součást islámu, tak NEEXISTUJE. Teď budeme odborně a podrobně prozkoumat to, o čem každý muslim buď lže, nebo o tom neví.

4.8.2017 v 19:55 | Karma článku: 37.78 | Přečteno: 3157 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Peter Szendy

7 pilířů pseudohumanismu - část první

Ano..7 pilířů pseudohumanismu – takto se měl článek jmenovat a o nich měl článek pojednávat...(ještě mám zadat alespoň 6 znaků, abych splnil podmínky perexu, ale méně, než kolik jich má následující věta, no to je skvělé)

22.9.2017 v 19:20 | Karma článku: 17.58 | Přečteno: 332 |

Jan Ziegler

Odboráři lidem škodí a moc

Řekl bych dokonce, že ještě víc než alkohol a cigarety. Oni sice tvrdí, že hájí zájmy zaměstnanců, ale svými skutky dělají opak. Jestliže brání snižovaní odvodů za pracovníky, brání i zvyšování platů.

22.9.2017 v 19:16 | Karma článku: 13.44 | Přečteno: 277 | Diskuse

Jiří Turner

Teroristi v Čechách nekřičí: „Allahu akbar!“ Řvou: „Uber!“

Tak už je to i u nás! Jedni vyhrožují blokádou Prahy a likvidací konkurence a druzí chtěli vyhodit do vzduchu vojenský vlak. Ti první našli inspiraci v 90. letech u mafiánů od Thorgesu a ti druzí se asi zhlídli v Bakuninovi.

22.9.2017 v 19:06 | Karma článku: 9.75 | Přečteno: 253 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak to, že soud osvobodil anarchisty obžalované z útoku na vlak?

Anarchisté byli ovšem obžalováni toliko z přípravy útoku, ne útoku samotného. Ale taková manipulace s fakty už k práci našeho blogera používajícího falešnou identitu (stejně jako policejní a jiní agenti), už tak nějak patří

22.9.2017 v 18:21 | Karma článku: 7.98 | Přečteno: 368 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Kdopak by si nepamatoval jádrové mýdlo s jelenem?

Schichtovo jádrové mýdlo s jelenem, ale i prací prostředky Namo či Merkur, mýdlo Soté mink, vody po holení jako Pitralon a Olimon. Výrobky, které nás provázely desítky let za Československa, ožívají! Schicht vstal z mrtvých!

22.9.2017 v 15:25 | Karma článku: 13.16 | Přečteno: 262 | Diskuse
Počet článků 63 Celková karma 34.94 Průměrná čtenost 10629

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.