Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete něco kritizovat? Podpalte synagogu !

14. 01. 2017 22:02:02
K útokům fanatických muslimů na posvátná místa příbuzných učení se přidali i jejich opilci. Nebyli asi jediní smyslu zbavení, neboť zřejmě i soudce v té chvíli trpěl dočasnou ztrátou paměti

a zapomněl, že ochrana svobody vyznání je zaručená Ústavou.

Souhlasí Korán s takovým jednáním? Rozhodně ne.

„Ti proti nimž je vedena válka, mají dovoleno bránit se, neboť se jim děje křivda a nespravedlnost- a Alláh je věru jejich Nejmocnějším pomocníkem. Jsou to ti, kdož byli bezprávně vyhnáni ze svých domovů, a jedinou příčinou bylo, že říkali „Našim Stvořitelem je Alláh“. Kdyby Alláh nenastolil mezi lidmi vzájemné soupeření a protiváhu (tdéfu ́), věru by byly bývaly zničeny kláštery, kostely, synagogy[1] a místa klanění (mešity), v nichž hojně je vzpomínáno Jeho jméno.[2] (Korán 22: 39-40)

„Kdyby Stvořitel Tvůj nenastolil mezi lidmi vzájemné soupeření a protiváhu (tdéfu ́), věru by země dospěla ke zkáze.“ (Korán 2:251)

Podle Koránu moudrost soupeření mezi národy je vytváření rovnováhy moci, aby nedošlo k naprosté dominanci jedněch nad všemi ostatními. Jakmile by k tomu došlo, taková cesta by vedla k rozšíření zkázy a nespravedlnosti na zemi. Korupce a nespravedlnost páchané v běžném světském životě jsou napravitelné, jelikož se budou vždycky vyskytovat bezúhonní, spravedliví a duchovně založení lidé, kteří se snaží o nápravu. A výše citovaný koránský text nerozlišuje mezi jejich přesvědčením v otázkách etiky vzhledem ke společnému původu všech učení a k vrozené schopnosti člověka rozeznávat, co je správné a co není, samozřejmě pokud v sobě nezničí vnitřní vnímání pácháním nespravedlností.

Zkáza na zemi bude větší, jakmile začnou lidé ničit i duchovní místa, určená k jejich niterní regeneraci, a která představují nejsilnější pouto mezi Stvořitelem a Jeho lidmi. Místa, kde je vzýván různými jmény.[3]

Izraelsko-palestinský konflikt je politickým konfliktem a ne náboženským a mělo by se to ujasnit ze strany všech autorit, jelikož člověk nemůže být muslimem, pokud neuznává všechny proroky včetně těch izraelských, nedrží je v úctě a nechrání jejich místa určená k uctívání jednoho Stvořitele.

"Uvěřili jsme ve Stvořitele a v to, co seslal nám, i v to, co seslal Abrahamovi, Ismaelovi, Izákovi, Jakubovi a al-Asbát, i v to, co bylo dáno Mojžíšovi, Ježíšovi, a v to, co bylo dáno prorokům od Pána jejich. My nečiníme rozdíl mezi nimi a jsme muslimové." (Korán 2:136)

Tyto místa jsou nedotknutelná a útoky na ně představují velký hřích i z islámského právnického hlediska.

Jsou jiné politické nástroje k dosažení spravedlivého řešení dlouhotrvajícího konflitku, ale určitě ne znesvěcení ve stavu opilosti.[4]

[1] Tafsír al-Qurtubí

[2] O pravidlech válčení v islámu píšu celou rubriku. Hrbek chybně přeložil výše zmíněný koránský verš, jako kdyby válčení bylo podle libosti, což úplně změní význam verše v absenci jeho historického kontextu, který dovolil muslimům se po dlouhých letech pronásledování bránit. Slova (sawám ́a we salawát) znamenají v arabštině spíše kláštery a synagogy než poustevny a modlitebny: „A těm, kdož chtějí, je dovoleno, aby bojovali kvůli tomu, že jim bylo ukřivděno. A Bůh věru je schopen poskytnout jim pomoc, těm, kdož byli bezprávně vyhnáni ze svých domovů jedině proto, že říkali: "Pánem naším je Bůh!" A kdyby byl Bůh nezahnal jedny lidi druhými, věru by byly bývaly zničeny poustevny, kostely, modlitebny a místa klanění, v nichž hojně je vzpomínáno jména Božího”

[3] Chwátir aš-Šaráwí - vysvětlení významu verše (Korán22:39-40 / 2:251)

[4] https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/426453-podpaleni-synagogy-byla-primerena-kritika-izraelske-politiky-rozhodl-nemecky-soud.html

Autor: Hatem Berrezouga | sobota 14.1.2017 22:02 | karma článku: 33.77 | přečteno: 2271x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Jsem muslim a jsem rasista.

Češi vyhráli zlatou medaili v rasismu, podle 15 let trvajícího odborného harvardského průzkumu, založeného na reakcích 280 000 respondentů napříč Evropou při zhlédnutí jednotlivých obličejů.

19.7.2017 v 15:57 | Karma článku: 47.26 | Přečteno: 13306 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Ano, právo šaría je moudré. Evropa to pochopí.

Tuto větu předčasně pronesl jeden z islámských guru v Čechách. Teprve teď si uvědomuji její genialitu. Jako Sibyla pokračoval, že „Evropané jen potřebují čas na to, aby ji pochopili.“

16.7.2017 v 18:25 | Karma článku: 48.23 | Přečteno: 25733 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Die Sonate o pravdoláskaři.

Znáte ten pocit, když všechno začíná vypadat jako z blbého filmu, nebo ten pocit, když se nedokážete vzbudit ze špatného snu do té míry, že se začínáte bát, že už to Není Sen, ale Realita?

14.7.2017 v 10:56 | Karma článku: 40.94 | Přečteno: 3322 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Západ a jeho pokřivený altruismus

Překvapila mě reakce určitých Čechů na můj poslední blog ohledně burkin ve smyslu, co z toho máte, Hateme, teď ty chudinky nebudou moci ani plavat a tvoje interpretace je jen wahhabistická..

12.7.2017 v 15:46 | Karma článku: 45.57 | Přečteno: 6539 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Ziegler

Nožička se mýlí: Komunisté využívali v boji se Západem i islámské radikály

Cílem rudých bylo zničit Západ a nastolit všude socialismus. Pod heslem nepřítel mého nepřítele je mým přítelem, neváhali v boji se zlými kapitalisty využívat kde koho a to rovněž náboženských fanatiků. Smutným příkladem je Izrael

28.7.2017 v 17:58 | Karma článku: 14.93 | Přečteno: 187 | Diskuse

Katarína Lorenčíková

Svet potrebuje bláznov, aby sa nezbláznil...

Keď som naposledy hovorila známej moje historky z ciest, zarazila sa.... "Somálec? Rozprávala si sa len tak s černochom...?" Áno. Nezdalo sa mi na tom nič čudné...

28.7.2017 v 15:51 | Karma článku: 4.00 | Přečteno: 91 | Diskuse

Josef Nožička

Komunisté mohou pane Zieglere za spoustu věcí, za islámský fanatismus však nejspíš ne

Téma smrti české turistky, která zemřela po útoku islámského fanatika v egyptském letovisku Hurghada, zaujalo některé mé kolegy blogery zde na iDNES.

28.7.2017 v 14:46 | Karma článku: 30.43 | Přečteno: 753 | Diskuse

Petr Binder

Přejmenovávávání

Jsem zmatený, slova, která znám, již nemají významy, které měly. A to nejsem tak starý, jako pán, co se ztratil v metru. Nemusíme ani stavět Babylonskou věž. Zmatení jednoho jazyka je zřejmě nevyhnutelné.

28.7.2017 v 13:07 | Karma článku: 18.85 | Přečteno: 583 | Diskuse

Marie Haisová

Za peníze vše nekoupíš

Ideologie prvního porevoluční premiéra, dle které na vrcholu veškerého lidského snažení jsou peníze a mamon, dosahuje dnes svého vrcholu v osobě magnáta, dominantně vlastnícího zemědělství, potravinovou výrobu, média.

28.7.2017 v 12:15 | Karma článku: 13.98 | Přečteno: 481 | Diskuse
Počet článků 58 Celková karma 39.05 Průměrná čtenost 11284

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.