Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

# Ano! Je to mým jménem

15. 11. 2015 22:05:10
Nemám slov, která vyjadřují lítost nad obětmi terorismu, ať jsou v Paříži, v Libanonu nebo v kterémkoliv koutku světa. Cítím jen hluboký smutek a velký hněv za to, že to co se děje, je ve jménu islámu a bohužel, # Ano, mým jménem.

Kolik nevinných lidi musí ještě zemřít, abychom dál ignorovali a odmítali realitu, která se odehrává každý den před našima očima? Kolik životů musíme ještě oplakávat, abychom konečně uznali, že současná forma islámu, která je podporovaná a hlavně financovaná ortodoxními zeměmi a ropnými magnáty na Blízkém východě a v určitých částech Afriky, je nebezpečná nejen pro Evropany, ale i pro samotné muslimy, kteří si přejí žít v klidu a v míru?

Tolik bych si přál říct a psát taková prázdná slova a prázdná hesla, jako # Ne mým jménem, anebo Terorismus nemá náboženství, ale bohužel, hluboko v sobě vím, že je to lež a musíme konečně najít odvahu si to přiznat, nejdříve sobě a poté těm, kteří nás jednou přijali a které ohrožujeme, protože žijeme buď ve stavu sebeklamu, anebo hrajeme roli užitečných idiotů.

Dnešní terorismus má náboženství, a je jím bohužel islám. A všechno co se děje, se děje ve jménu nás všech muslimů.

Není čas na obhajoby, hledání výmluv, či nesmyslná obviňování třetích stran, prostě tato forma islámu nemá místo v evropském prostředí, stejně jako v Evropě nemá místo blízkovýchodní mentalita, která je v mnohých aspektech nekompatibilní a nelze ji integrovat.

Jestli my, jako muslimové, chceme dál žít v Evropě, musíme jednoznačně nejen odmítnout veškeré agresivní a regresivní směry pocházející z Blízkého východu a Afriky, včetně jejich patriarchálních tradic a zpátečnického myšlení, ale každý muslim, který chce žít v Evropě, musí především prokázat loajalitu vůči evropským zemím tím, že musí najít svou vlastní identitu v pojmu občanství a společných evropských hodnotách a ne v jeho vlastní náboženské příslušnosti, která může mít tisíce podob a kdo se v tom má vyznat...?!

Islám v Evropě musí mít jen osobní charakter, a co má spojovat evropské občany s muslimy, jsou hodnoty, které se vytvářely v Evropě, a které odlišné směry a proudy v islámu než ty ortodoxní nevylučují na jedné straně a na straně druhé veškeré džihadistické myšlení omezené na válčení a agresi vůči civilistům či hostitelským zemím musí být v Evropě naprosto zakázané a veškeré koránské verše mluvící o válčení musí být umístěny do jejich historického kontextu a v žádném případě nemají dostat univerzální a nadčasovou platnost, jak se tomu děje právě u těch radikálních skupin.

Jedna čtenářka se mě na mém FB profilu zeptala, jak toho chci dosáhnout, když máme v Evropě miliony muslimů? Moje odpověď je:

  1. Uzavření veškerých islámských organizací, které jsou napojeny na ortodoxní režimy a sami brání muslimům v integraci buď prosazováním nekompatibilních tradic či mentality, anebo prostě kvůli jejich neschopnosti konat své povinnosti, reagovat na dnešní výzvy, absenci nabízet jakákoliv řešení a uzavírání se do sebe jako hnízdo a kolébka pro stagnaci.
  2. Zákaz jakýchkoliv zásahů ortodoxních zemí do evropského kontinentu a zákaz veškerých forem ovlivňování muslimských obyvatel tohoto kontinentu či financování jejich aktivit.
  3. Vypracování jednotné interpretace Koránu v Evropě odmítající veškeré formy násilí a naprostý zákaz džihadistického myšlení omezeného na válčení a jakéhokoliv prosazování cizí legislativy či její části na tomto kontinentu.
  4. Důraz na občanství a loajalitu vůči evropským zemím a ne na náboženskou příslušnost.
  5. Prosazování silných integračních zákonů.
  6. Odebrání občanství kterémukoliv muslimovi hlásající násilí nebo prosazování jiných hodnot nekompatibilních s evropskou kulturou.
  7. Okamžitá deportace a ne zbytečné a drahé sledování tajnými službami.

Dovolím si citovat další čtenářku: „Já bych měla návod pro muslimy v Čechách. Nenechte se reprezentovat podobnými pokrytci, jako je Alrawi a spol. Ti, co něco jiného říkají na veřejnosti a něco jiného v mešitě, jsou nejhorší zbraní proti muslimům tady. Celý muslimský svět nezměníte, vaše generace na to zkrátka nemá, ale začněte alespoň tam, kde na to máte kapacity. Přestaňte se vymlouvat a zbavte se sami toho negativního. Tu práci za vás nikdo neudělá. Přestaňte brečet, že vám svět křivdí, je to jen ve vašich rukách.“

Vážení čtenáři, nemyslete si, že nechápu a necítím Vaši frustraci a věřte, že jsem také frustrovaný a nemyslete si, že mně jako muslimovi dělá radost, že byli zavražděni lidé v Paříži ve jménu islámu. Pochopte, že se stejně ve jménu islámu zabijí také stovky a tisíce muslimů v Libanonu, Sýrii, v Iráku, v Egyptě, v Tunisku a skoro všude na světě. Cítím hněv kdykoliv a kdekoliv umírají nevinní lidé, ale vím, že jestli se mu poddám, vyhráli oni a prohráli jsme my všichni. Musíme tyto elementy izolovat a ne proti sobě bojovat a volat po zbraních a násilí. Násilí plodí jen násilí a zbraně v dějinách nikdy nic nevyřešily, a proto jakákoliv válka musela skončit mírovou dohodou i s tím poraženým. To je ta společnost, kterou nechceme mít, vůči násilí musíme prosazovat silné zákony a zachránit hodnoty, za které zrovna bojujeme. A proto prosím Vás, pochopte, že ukázkami zbraní a výhružkami nikoho nevyděsíte, leda běžného a bezradného muslima, kterého reprezentuje neschopné a pokrytecké vedení, ale v žádném případě tím nevyděsíte teroristu, který se rozhodl zemřít. Faktem, že ti teroristi ve Francii neměli masky a nezakryli si tvář je velmi nebezpečný precedent a bod zlomu v nove válce, proti lidem, kteří úplně ztratili smysl žít a jdou na smrt, jako kdyby oslavovali život.

Musíme se začít ptát na správné otázky a najít pro ně správné odpovědi. Jak se vyrábí terorista? Kdo za ním stojí? A jak ho zneškodnit a zneškodnit jeho ideologii bez toho, abychom s ním tahali všechny ostatní? Tohle je válka myšlenek a ideologií, a jak jste si sami všimli, zbraně proti nim dosud nebyly efektivní a ani efektivní nebudou. Poslat další vojáky do Sýrie nebo se snažit postavit světové náboženství jako celek mimo zákon je nemoudré, a stejně nemoudré je jednat s 1.5 mld. muslimů jako s teroristy kvůli tisícům, kterých se můžeme společně zbavit. Extremismus v jakékoliv podobě nebude řešení a není odpověď.

Již po sté apeluji na českou vládu, konejte a zaveďte jednoznačné imigrační zákony a jednoznačné zákony ohledně ortodoxních forem islámu a spolupracujte s těmi, kteří se snaží žít v klidu, a není jich málo.

Rovněž apeluji na islámské vedení jak na Alrawiho, tak i na virtuálního šéfa muslimů Abbase, odejděte v klidu a v míru. Váš čas vypršel, nikdo Vám nevěří ani slovo a nejste hodni kohokoliv reprezentovat. Děláte muslimům víc škody, než si myslíte.

Apeluji na muslimy, musíme přestat mlčet a sami začínejme nabízet konkrétní řešení pocházející od nás samotných a ne hledání nesmyslných spojenectví, obhajování neobhajitelného a následně stavění se do role obětí!

Tohle je zodpovědnost každého jednotlivého muslima. Jinak běžný člověk nebude věřit, že islám není agresivní, když se zrovna zabíjí v jeho jménu s výkřiky Alláhu Akbar!

Judaismus a křesťanství dávno překonaly takové období a muslimové v Evropě mají šanci, dokud ještě žijí svobodně, aby takovou náboženskou reformu udělali, jelikož u nás, kde převládá diktatura, tradice a teď navíc chaos, taková iniciativa nemá šanci uspět.

Jestli muslim chce přispět v Evropě, tak ať je jeho snažení vnímáno pozitivně a hlavně ať ho lidé považují za přidanou kulturní a ekonomickou hodnotu a ne za zátěž a hrozbu.

Teprve až muslim ukáže pochopení a respekt, tak mu respekt a pochopení bude opětováno.

Na paměť všem obětem teroristických útoků a na paměť dvou tuniských sester Sáadi[1], které šly oslovovat narozky v Paříži a nevrátily se k rodičům, protože je zabil vlastní souvěrec ve jménu jejich víry...

[1] http://kapitalis.com/tunisie/2015/11/14/deux-tunisiennes-parmi-les-victimes-des-attaques-de-paris/

Autor: Hatem Berrezouga | neděle 15.11.2015 22:05 | karma článku: 48.40 | přečteno: 33207x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: půlměsíc, aneb když se muslim klaní k satanovi! Část. 2

„Představme si na chvíli, že by se to stalo naopak. Že by Lidl například vymazal půlměsíc na islámské sakrální stavbě. Co by následovalo?" Zněla otázka.

24.9.2017 v 19:04 | Karma článku: 16.54 | Přečteno: 716 |

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: Lidl, kříž a půlměsíc. Část 1.

Za umazání křížů z řecký produktů Lidlu a za vyškrtnutí vepřového masa z jídelníčku podle mnohých, ať jsou obyčejní smrtelníci či duchovní, může islám!

17.9.2017 v 15:18 | Karma článku: 19.62 | Přečteno: 1212 |

Hatem Berrezouga

Vojna a Mír v Koránu - Zabíjejte je všude, kde je dostihnete. Část 1.

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete.“ Koránský verš, který mi donekonečna opakují pod mými blogy, abych si přiznal, že „Korán není slovo Boží“, a že „ospravedlňuje teroristické útoky a zabíjení nevěřících“

20.8.2017 v 23:33 | Karma článku: 26.43 | Přečteno: 1890 |

Hatem Berrezouga

Konvertita jako znamení poslední hodiny. Část. 1

Když jsem psal blog „ Konvertita jako užitečný idiot“ a „Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu“ chtěl jsem, aby konečně arabsky mluvící muslimové čelili tomu, co máme napsáno černé na bílém

13.8.2017 v 16:30 | Karma článku: 26.36 | Přečteno: 1451 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Dalibor Martišek

Poštovní panoptikum města šlapanického

Párkrát jsem už podlehl dojmu, že všechno, co se může stát, si dokážu představit. Proto mám rád šlapanickou poštu. Tam se totiž občas dějí věci nepředstavitelné.

25.9.2017 v 16:00 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 113 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Poslední role J. T.

Vstoupil jsem do dnešního (25/9) rána s těmi největšími obavami. A podvědomě očekával tu nejhorší zprávu. Protože to, co se přihodilo Janu Třískovi na mostě pro Čechy nejkultovnějším, velkou naději nedávalo.

25.9.2017 v 14:50 | Karma článku: 19.36 | Přečteno: 495 | Diskuse

Josef Hejna

Pan Tříšťka

Ve vzpomínce, kterou píšu, není ani náznak neúcty k osobnosti herce Jana Třísky. Jenom vzpomínka na dávné chvilky s ním. Jako mladí kluci jsme se v televizi potkávali často přátelsky.

25.9.2017 v 12:00 | Karma článku: 21.91 | Přečteno: 925 | Diskuse

Tomáš Flaška

Stát jako mafie pod vedením ANO

Tak nám pomalu vyplouvá na povrch, že Finanční správa položila několik firem neoprávněně. Celé to musí zarazit až soudy, ale morální škody jsou už neodčinitelné.

25.9.2017 v 11:47 | Karma článku: 29.19 | Přečteno: 688 | Diskuse

Iva Apanasenková

Tantrická oslava podzimní rovnodennosti

Většina si pod pojmem tantra představí sex. Při oslavě magické noci čekejte hry, rituály, svíčky, důvěru, masáže, zkoumání sebe i druhých. A také saxofon. Sami si určujete hranice, zda a kam druhé pustíte. Tuto noc se plní přání.

25.9.2017 v 11:23 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 247 | Diskuse
Počet článků 64 Celková karma 30.47 Průměrná čtenost 10479

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.