Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otevřený Dopis pro Organizaci HateFree Culture

20. 10. 2015 23:11:32
Vážení, S velkým rozhořčením jsem přečetl níže uvedenou analýzu na Vašich stránkách pod názvem Valí se na nás hordy verbeže, negrů a primitivů, ve které jste mě obviňovali z porušování kodexu blogera, síření nenávisti

vůči uprchlíkům a muslimům a používání slov jako verbež, barbar, horda, svoloč, opice, primitiv, čmoud, chátra.

„Uprchlíci a média

Samostatnou kapitolou jsou blogeři. Například na iDnes.cz: Gardavský, Rogozov, Berrezouga, Hrindová, Konvička, Lhoťan, Vojteková a další – kteří přebíráním a zveřejňováním povětšinou různých hoaxů jednoznačně porušují místní kodex blogera, ale přesto zde publikují. Rozebírat jejich jednotlivá prohlášení přesahuje rámec studie, celkové vyznění jejich blogů má však jediný cíl – šíření nenávisti vůči uprchlíkům, muslimům a dalším skupinám, které se blogerovi právě znelíbily. S vydatnou podporou slepě přebíraných či smyšlených, ničím nepodložených zpráv. Internet je sice pro všechny, ale skutečnost, že si takové autory ve své stáji drží právě redakce iDnes, je poněkud překvapivá. [1][2]

1. V mých blozích jsem nikdy nepoužíval taková slova k označení lidské bytosti, a jestli jste je našli, tak bych rád věděl, kde přesně se vyskytují, jelikož jsem nikdy neodstranil žádnou diskuzi a ani jsem neaktualizoval své články.

2. Obviňujete mě ze šíření nenávisti proti uprchlíkům, muslimům a dalším skupinám. Sám jsem migrant a muslim a veškeré moje blogy se zabývaly integrací, respektem domácí kultury a ujasněním kulturních rozdílů.

Vždy jsem kritizoval netolerantní islámské formy ortodoxních režimů, které potlačují lidská práva, zakazují veškeré formy umění, a dokonce jsem vystupoval proti skupině či jednotlivcům, kteří měli v úmyslu prosadit islámské právo nebo jejich části v cizím prostředí. V mých článcích jsem vždy zdůrazňoval principy jako sebereflexe, vzájemný respekt a tolerance. Více než jednou jsem obhajoval osobní charakter praktikování víry.

Když kritizujete mě, že rozšiřuji nenávist vůči muslimům, protože kritizuji diktátorské režimy, tak by mě zajímalo, jakou formu islámu obhajujete a jaký je Váš vztah k těmto diktátorským režimům? Stejnou otázku jsem položil islámskému vedení v ČR, aby zaujalo jasný postoj, což bych žádal i od Vás.

3. Obviňovali jste mě ze šíření hoaxů a psaní slepě přebíraných či smyšlených, ničím nepodložených zpráv. Vždy jsem v mých textech uváděl zdroje, jak náboženské, lingvistické i historické. Nikdy jsem nemluvil o všech muslimech, buď jsem mluvil o určitých diktátorských režimech, anebo o části muslimů pocházející z Arabských zemí nebo Afriky, kteří nemají žádný respekt pro kulturní odlišnosti. Kritikou doloženou fakty a osobní sebereflexí jsem se snažil, aby dospěli k pochopení, že takové chování by netolerovali ve vlastních zemích.

4. Vážení, Vaší analýzou jste ze mě udělali veřejného nepřítele všech muslimů a islámu jako celku, čímž jste ze mě udělali odpadlíka, a není hoax, že muslimové, kteří nečetli mé texty, berou takové obvinění velice vážně a už i moji známí na to začali reagovat a jejich chování se vůči mé osobě začalo měnit. Nejenže jste zničili takovým nefundovaným obviněním celou moji práci o vzájemném respektu, náboženské toleranci a zdravém dialogu, ale diskreditovali jste i moji práci v rámci Amnesty International, ve které figuruji v projektu Živých knih, který zrovna podporuje vzájemné poznávání kultur. Ohrozili jste rovněž mou pověst mezi mými kolegy ve školství, kde se mě ptají, jak je možné, že šířím nenávist a mé soužití v ČR jako celek.

Nejnebezpečnější je, že jste ze mě udělali živý terč pro každého ortodoxního muslima, jelikož toto není hoax, že za odpadlictví a veřejné šíření nenávisti a aktivní boj proti muslimům a islámu, hrozí trest smrti v legislativě ortodoxních zemí. Faktem je, že v Evropě bylo spácháno spoustu atentátů na lidi s kritickým myšlením. Moje otázka zní, ztratili jste rozum, abyste uváděli osobní jména ve veřejné analýze, ve které jste označili konkrétní lidi včetně mé osoby a redakci iDNESU jako nepřátele islámu a muslimů? Toužíte vyvolat další Charlie Hebdo?

Tím jste nejen ohrozili můj život, ale i život mých blízkých, hlavně když jsem se dozvěděl, že Vaše analýza byla dokonce přeložena do angličtiny.

"In the online posts surveyed, refugees are most frequently referred to by the terms "hordes", "niggers", "monkeys" or "vermin". Other negative terms used are "barbarians", "rabble" or "scum"... The analysis also mentions the role of bloggers, especially those who post to news server iDNES.cz. "For example, on iDNES.cz, Gardavský, Rogozov, Berrezouga, Hrindová, Konvička, Lhoťan, Vojteková and others are unequivocally violating that server's code of ethics for bloggers because most of their content is the publication and re-circulation of various hoaxes, but they continue to be published there," the analysis says.“[3]

Víte, psal jsem v českém jazyce, i když se tato problematika týká celé Evropy, bral jsem v úvahu jednak specifičnost české kultury a za druhé jsem nechtěl očerňovat Českou republiku ve světových médiích, jelikož v ČR existuje víc kultury a rozmanitosti, než aby byla nespravedlivě prezentována jako země fanatiků a rasistů. Moje matka mi říkávala od mého dětství, abych nenadával lidem, když jím plody jejich země.

Mimochodem mám na svém Facebooku mezi přáteli i ty, které nazýváte xenofoby a fašisty, sic píšou proti islámu, ale dokážeme se respektovat a mnohdy sdílíme kulturní a hudební události. Je velmi nesprávné démonizovat lidi za určité názory a pořádat hon na čarodějnice, protože se v určitých věcech neshodneme, ale neznamená to, že to nejsou spořádaní lidé milující svou rodinu a svou zem.

Situace je jiná a pokládám ji za velmi nebezpečnou, když Vaše analýza byla přeložena do světového jazyka, kde figuruje mé jméno v anglickém textu. Mohou ho číst ortodoxní muslimové z celého světa, kteří nemají tušení, o čem jsem celou dobu psal v češtině.

Tím jste ze mě udělali chodící živý terč a nosíte za to zodpovědnost.

Žádám Vás o veřejnou omluvu na Vašich stránkách, očistění mého jména a jeho vymazání z Vaší analýzy, která figuruje jak na Vašem serveru, tak na dalších, které ji od Vás převzali. Pro mě jste primárně zodpovědní za tuto studii a za situaci, ve které se teď nacházím, stejně jako všichni ti, kteří se podíleli na její realizaci a následné publikaci.

Pokud tak neučiníte v nejbližší době, mám v úmyslu řešit tuto situaci soudní cestou a budu k tomu používat veškeré nástroje demokratické společnosti, abych hájil svobodu myšlení a právo na ochranu jak cti, tak i života před veřejným lynčováním. Obdržíte tento dopis doporučeně, e-mailem i na Vaše facebookové stránky.

V Praze, dne 20.10.2015

Hatem Berrezouga

[1]http://www.hatefree.cz/blo/analyzy/1049-analyza-verbez

[2] http://manipulatori.cz/analyza-vali-se-na-nas-hordy-verbeze-negru-a-primitivu/

[3] http://www.romea.cz/en/news/czech/czech-online-discussions-of-refugees-are-full-of-hatred

Autor: Hatem Berrezouga | úterý 20.10.2015 23:11 | karma článku: 47.16 | přečteno: 18269x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: půlměsíc, aneb když se muslim klaní k satanovi! Část. 2

„Představme si na chvíli, že by se to stalo naopak. Že by Lidl například vymazal půlměsíc na islámské sakrální stavbě. Co by následovalo?" Zněla otázka.

24.9.2017 v 19:04 | Karma článku: 16.54 | Přečteno: 716 |

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: Lidl, kříž a půlměsíc. Část 1.

Za umazání křížů z řecký produktů Lidlu a za vyškrtnutí vepřového masa z jídelníčku podle mnohých, ať jsou obyčejní smrtelníci či duchovní, může islám!

17.9.2017 v 15:18 | Karma článku: 19.62 | Přečteno: 1212 |

Hatem Berrezouga

Vojna a Mír v Koránu - Zabíjejte je všude, kde je dostihnete. Část 1.

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete.“ Koránský verš, který mi donekonečna opakují pod mými blogy, abych si přiznal, že „Korán není slovo Boží“, a že „ospravedlňuje teroristické útoky a zabíjení nevěřících“

20.8.2017 v 23:33 | Karma článku: 26.43 | Přečteno: 1890 |

Hatem Berrezouga

Konvertita jako znamení poslední hodiny. Část. 1

Když jsem psal blog „ Konvertita jako užitečný idiot“ a „Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu“ chtěl jsem, aby konečně arabsky mluvící muslimové čelili tomu, co máme napsáno černé na bílém

13.8.2017 v 16:30 | Karma článku: 26.36 | Přečteno: 1451 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Dalibor Martišek

Poštovní panoptikum města šlapanického

Párkrát jsem už podlehl dojmu, že všechno, co se může stát, si dokážu představit. Proto mám rád šlapanickou poštu. Tam se totiž občas dějí věci nepředstavitelné.

25.9.2017 v 16:00 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 113 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Poslední role J. T.

Vstoupil jsem do dnešního (25/9) rána s těmi největšími obavami. A podvědomě očekával tu nejhorší zprávu. Protože to, co se přihodilo Janu Třískovi na mostě pro Čechy nejkultovnějším, velkou naději nedávalo.

25.9.2017 v 14:50 | Karma článku: 19.75 | Přečteno: 495 | Diskuse

Josef Hejna

Pan Tříšťka

Ve vzpomínce, kterou píšu, není ani náznak neúcty k osobnosti herce Jana Třísky. Jenom vzpomínka na dávné chvilky s ním. Jako mladí kluci jsme se v televizi potkávali často přátelsky.

25.9.2017 v 12:00 | Karma článku: 21.91 | Přečteno: 925 | Diskuse

Tomáš Flaška

Stát jako mafie pod vedením ANO

Tak nám pomalu vyplouvá na povrch, že Finanční správa položila několik firem neoprávněně. Celé to musí zarazit až soudy, ale morální škody jsou už neodčinitelné.

25.9.2017 v 11:47 | Karma článku: 29.19 | Přečteno: 688 | Diskuse

Iva Apanasenková

Tantrická oslava podzimní rovnodennosti

Většina si pod pojmem tantra představí sex. Při oslavě magické noci čekejte hry, rituály, svíčky, důvěru, masáže, zkoumání sebe i druhých. A také saxofon. Sami si určujete hranice, zda a kam druhé pustíte. Tuto noc se plní přání.

25.9.2017 v 11:23 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 247 | Diskuse
Počet článků 64 Celková karma 30.47 Průměrná čtenost 10479

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.