Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podle HateFree, já a Konvička jsme zajedno

3. 10. 2015 21:40:00
Znáte ten pocit, když za každou cenu chcete mít klid, a přitom se pořád musí objevit někdo, kdo vám nejen ten klid nedopřeje, ale navíc vám jeho nesmyslné bláboly lezou na nervy...

Takhle se bohužel cítím poslední roky kvůli chování určité části svých souvěrců, ale hlavně kvůli neschopnosti islámských organizací chápat českou kulturu a žít s ní v souladu a teď se přidalo i růžové hnutí Hate Free Culture...

Cituji, co oni považují za odbornou analýzu, která je určitě stála hodně peněz a úsilí:

„Uprchlíci a média

Samostatnou kapitolou jsou blogeři. Například na iDnes.cz: Gardavský, Rogozov, Berrezouga, Hrindová, Konvička, Lhoťan, Vojteková a další – kteří přebíráním a zveřejňováním povětšinou různých hoaxů jednoznačně porušují místní kodex blogera, ale přesto zde publikují. Rozebírat jejich jednotlivá prohlášení přesahuje rámec studie, celkové vyznění jejich blogů má však jediný cíl – šíření nenávisti vůči uprchlíkům, muslimům a dalším skupinám, které se blogerovi právě znelíbily. S vydatnou podporou slepě přebíraných či smyšlených, ničím nepodložených zpráv. Internet je sice pro všechny, ale skutečnost, že si takové autory ve své stáji drží právě redakce iDnes, je poněkud překvapivá. [1] [2] [3]

Co na to říct? Co je poněkud překvapivé, milý Růžový Pantere, že jste si nenašel právě prostor v rámci své odborné studie prostudovat jednotlivé články a nezaváhal jste dehonestovat nejen lidi, kteří mají právo na odlišný názor a jeho svobodné vyjádření, ale navíc jste obviňoval i celou redakci iDNESU za síření nenávisti a hoaxů. iDNES mi dalo, i jako muslimovi, možnost se vyjadřovat k aktuálním tématům a ty samé možnosti dostali i jiní muslimové, kteří rovněž mají své blogy na iDNESU. Jestli Vám vadí, že se stavím proti rozšiřování radikální a regresivní formy islámu pocházející z ropných diktátorských režimů (a jedna z nich by pravděpodobně měla předsedat Radě OSN pro lidská práva?!), možná byste tam měli také zkusit prezentovat Vaše růžové iniciativy v arabštině a uvidíte na vlastní oči a pocítíte na vlastní kůži vřelé přivítaní.

Tahle forma islámu nemá místo v evropském kulturním prostředí a jestli Vám vadí moje názory, a že je iDNES publikuje, tak pochopte, že se tomu říká SVOBODA MYŠLENÍ a SVOBODA TISKU, ale možná se Vám stýská po Totalitě a Censuře a prosazování Velkého Bratra ve jménu Multikulturalismu... Všechno se musí kritizovat a islám ani muslimové nejsou výjimkou. Buď se naučí civilizovaně a věcně argumentovat, nebo ať se vrátí, odkud přišli ti, kteří barbarsky demonstrují, zapalují auta a ničí veřejný majetek atd.. Aby člověk ve svém zoufalství z nedostatku argumentů tímto způsobem obhajoval nedotknutelnost své víry, musí to být jen vyšinutý idiot.

Možná jste také ve Vaší analýze ignorovali názory 95% diskutujících pod mými články, které neobsahovaly ani rasistické ani xenofobní útoky, všechno co lidi žádali, bylo, aby byla respektovaná jejich kultura, zákony, a aby imigranti byli pro ně přínosem a ne hrozbou ve vlastním domě. Jestli tohle považujete za síření nenávisti, rasismu a hoaxy, tak věřte milý Růžový Pantere, že zrovna Vy nutíte zdravě uvažující lidi k extremismu a nesnášenlivosti, když děláte z viníka obět a z oběti viníka ve vlastním domě.

Není nadarmo, že se říká, že vrána k vráně sedá. Jestli kritizuješ ortodoxní režimy a regresivní formy islámu, jsi odpadlík, a jestli odmítáš vidět svět růžově, tak jsi rasista a xenofobní fašista.

S Konvičkou a s ostatními blogery v mnoha věcech nesouhlasím, ale to neznamená, že v určitých věcech nemají pravdu. A mimochodem, kdybyste pozorně četli blogy v jejich celistvosti a ne si jen udělali názor za pomoci softwaru, který najde klíčová slova a nečte Vám ta slova v kontextech, tak byste viděli i další zásadní rozdíl mezi mnou a Konvičkou kromě toho, že jsem muslim a on zajisté není, nevoní nám ani stejné ženy.

Ano, jsem muslim a v žádném případě nešířím nenávist ani proti svým souvěrcům, ani proti uprchlíkům. Sám jsem migrant, ale časem jsem se naučil respektovat místní kulturu, nezasahovat do ní a hlavně jsem pochopil, že ji nemám přetvářet podle svých představ, ani vnucovat cizí přesvědčení či legislativy, protože by se mi nelíbilo, kdyby se někdo choval stejným způsobem v mé rodné zemi.

Ohledně víry, uznávám jen její striktní osobní pojetí a vzájemný respekt, ale v žádném případě ne bezhlavé tolerování čehokoliv a nezdravé míchaní kultur. A když mluvíte o mé víře, tak byste měli vědět, že mně, jako muslimovi, stačí jen KOMPAS A KOBEREC k jejímu praktikování, a pokud se mi evropská kultura nelíbí, můžu tím KOMPASEM najít cestu zpátky domů.

Teď otázku, kterou si pokládám, kde jste našli nesnášenlivé myšlení v mých blozích? A následně mě napadá další otázka, kdo tady rozšiřuje různé hoaxy či smyšlené, ničím nepodložené zprávy?

Prosím Vás, nenuťte nás Vaší naivitou vidět svět růžově, on prostě růžový není. Doporučil bych Vám přečíst si Candide od Voltaira jako povinnou četbu. Víte, kdo je Candide? To je takový prosťáček a neviňátko, který žil ve Vestfálsku na zámku barona Thunder-ten-Tronckha, jehož příliš optimistický domácí učitel Panglos (takový sluníčkář v dnešním pojetí) mu vštípil do hlavy, že svět kolem něj je nejlepší, jaký jen může být. Až se Candide jednou vydal do světa, uvědomil si, že svět je už dávno v prdeli a objevil, kolik zla se v lidech skrývá. Tím Voltaire už skoro před třemi stoletími zesměšnil obě strany osvícenství v době, ve které hodně sílil absolutismus, a zároveň naivita a sny rádoby vzdělanců.

Možná byste měli dumat nad správným použitím Vašeho růžového loga a spíš vyzývejte lidi k respektování odlišností názorů a hlavně RESPEKTOVÁNÍ ODLIŠNOSTÍ KULTUR, v opačném případě by se Vaše iniciativa měla správně jmenovat HATE CULTURE FOR FREE.

[1] http://www.hatefree.cz/blo/analyzy/1049-analyza-verbez

[2] http://manipulatori.cz/analyza-vali-se-na-nas-hordy-verbeze-negru-a-primitivu/

[3] Tučně zvýrazňováno autorem tohoto blogu

Autor: Hatem Berrezouga | sobota 3.10.2015 21:40 | karma článku: 47.94 | přečteno: 17353x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: půlměsíc, aneb když se muslim klaní k satanovi! Část. 2

„Představme si na chvíli, že by se to stalo naopak. Že by Lidl například vymazal půlměsíc na islámské sakrální stavbě. Co by následovalo?" Zněla otázka.

24.9.2017 v 19:04 | Karma článku: 16.54 | Přečteno: 716 |

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: Lidl, kříž a půlměsíc. Část 1.

Za umazání křížů z řecký produktů Lidlu a za vyškrtnutí vepřového masa z jídelníčku podle mnohých, ať jsou obyčejní smrtelníci či duchovní, může islám!

17.9.2017 v 15:18 | Karma článku: 19.62 | Přečteno: 1212 |

Hatem Berrezouga

Vojna a Mír v Koránu - Zabíjejte je všude, kde je dostihnete. Část 1.

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete.“ Koránský verš, který mi donekonečna opakují pod mými blogy, abych si přiznal, že „Korán není slovo Boží“, a že „ospravedlňuje teroristické útoky a zabíjení nevěřících“

20.8.2017 v 23:33 | Karma článku: 26.43 | Přečteno: 1890 |

Hatem Berrezouga

Konvertita jako znamení poslední hodiny. Část. 1

Když jsem psal blog „ Konvertita jako užitečný idiot“ a „Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu“ chtěl jsem, aby konečně arabsky mluvící muslimové čelili tomu, co máme napsáno černé na bílém

13.8.2017 v 16:30 | Karma článku: 26.36 | Přečteno: 1451 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Dalibor Martišek

Poštovní panoptikum města šlapanického

Párkrát jsem už podlehl dojmu, že všechno, co se může stát, si dokážu představit. Proto mám rád šlapanickou poštu. Tam se totiž občas dějí věci nepředstavitelné.

25.9.2017 v 16:00 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 113 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Poslední role J. T.

Vstoupil jsem do dnešního (25/9) rána s těmi největšími obavami. A podvědomě očekával tu nejhorší zprávu. Protože to, co se přihodilo Janu Třískovi na mostě pro Čechy nejkultovnějším, velkou naději nedávalo.

25.9.2017 v 14:50 | Karma článku: 19.75 | Přečteno: 495 | Diskuse

Josef Hejna

Pan Tříšťka

Ve vzpomínce, kterou píšu, není ani náznak neúcty k osobnosti herce Jana Třísky. Jenom vzpomínka na dávné chvilky s ním. Jako mladí kluci jsme se v televizi potkávali často přátelsky.

25.9.2017 v 12:00 | Karma článku: 21.91 | Přečteno: 925 | Diskuse

Tomáš Flaška

Stát jako mafie pod vedením ANO

Tak nám pomalu vyplouvá na povrch, že Finanční správa položila několik firem neoprávněně. Celé to musí zarazit až soudy, ale morální škody jsou už neodčinitelné.

25.9.2017 v 11:47 | Karma článku: 29.19 | Přečteno: 688 | Diskuse

Iva Apanasenková

Tantrická oslava podzimní rovnodennosti

Většina si pod pojmem tantra představí sex. Při oslavě magické noci čekejte hry, rituály, svíčky, důvěru, masáže, zkoumání sebe i druhých. A také saxofon. Sami si určujete hranice, zda a kam druhé pustíte. Tuto noc se plní přání.

25.9.2017 v 11:23 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 247 | Diskuse
Počet článků 64 Celková karma 30.47 Průměrná čtenost 10479

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.