Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsem muslim a Alláh mi nepřikázal, abych znásilnil svou ženu, pane pastore Fürste. Část I.

20. 07. 2015 22:45:00
Mír s Vámi pane Pastýři, jehož úkolem je vést lidi stezkou spravedlnosti, i když půjdou roklí šeré smrti a ukázat těm, kdo jsou ve tmě a ve stínu, kroky na cestu pokoje.

Občas se mi zdá, že se svět zbláznil...

Když Zeman používá pár arabských slov, které ani nezná a začíná mudrovat o islámu a o muslimech, říkám si, budiž. Co můžeš očekávat od prezidenta z Vysočiny, který raději filozofuje v hospůdkách, nesnáší kavárny, a který se bez ustání snaží vymanit ze stínu Havla, jehož jméno stále rezonuje, naposledy v Karlových Varech. Jako kdyby ušlechtilé a intelektuální duši pana Ebena bylo líto pokazit představu romantika a hrdiny Pretty Woman o ideálech, které po Havlovi už nejsou vůbec pretty.

Když čeští bloggeři prezentují islám jako ideologii totožnou s nacismem, komunismem a jako největší zlo na světě, že ďábel vedle Muhammada vypadá jako beránek, říkám si, budiž. Co můžeš očekávat od pár lidí, kteří neznají rozdíl mezi idea logos a religio a vidí v šíření nenávisti vůči islámu šanci, jak se dostat do politiky. Je překvapující, že nikdo neřeší, že tihle jedinci nerozumí ani politice, ani ekonomii a doposud kromě své pouliční a facebookové agitace neprezentovali žádný vládní ani detailní reformní program. Připomínají mi ty naše islamisty, kteří zneužívali po Arabském jaru nespokojenost lidí, a jakmile se dostali do vlády, všechny státy krachovaly, jelikož neměli žádnou kvalifikaci ani zkušenost s řízením vlády a spoléhali na Alláha, že to vyřeší místo nich.

I ten, který používá nenávist jako víru a politickou kampaň, až se dostane do vlády, čím myslíte, že bude řešit složitou ekonomickou situaci a konkurenceschopnost na globálním trhu? Vystoupením z EU ignorující komplexní procedury takového kroku bez prezentace plánu, jak se vypořádat s důsledky a jaká je alternativa za EU? Nebo oběšením na šibenici či obětováním nějakého muslima slovanským Bohům? Vážně? Nedivte se pak, až se jeden z nich stane ministrem zahraničí, způsobí třetí světovou, jakmile si otevře pusu na špacýr v sídle UN. A navíc takový jedinec, který se chce odtrhnout a izolovat od všeho, vás klidně přesvědčí, že česká zkratka OSN znamená jak na Moravě, tak v Japonsku Organization of Separated Nations.

Když slyším zoologa, který nikdy nebyl v žádné islámské zemi, nezná ani arabštinu, ani Korán a mluví o Muhammadovi, jak obcuje s kozou, říkám si, budiž. Co můžeš očekávat od člověka, který strávil celý svůj život mezi brouky a zvířaty a myslí si, že všichni ventilují své zvířecí pudy stejným způsobem.

Když čtu nenávistné blogy od ex-konvertitek, pro které se stala i víra ex, když vystřídaly partnery, říkám si, budiž. Co můžeš očekávat od zklamaných žen, které si vzaly hloupého a snědého Araba ospravedlňujícího své špatné chování islámem.

Když čtu nesmyslná a bezpáteřní prohlášení Alráwího nebo vidím Abbáse v televizi, jak nejen bojuje s výslovností, ale i o islámu ví stejně jako o pravidlech českého pravopisu, říkám si, Hateme, jak můžeš přiznat a vysvětlit, že jsi pořád muslimem! Nejasnosti o islámu, které se akumulovaly v průběhu staletí, měli objasňovat ti, kteří se rozhodli, že nás budou prezentovat, a navíc za to pobírají plat. Ale místo toho aby pěstovali svůj intelekt, aby se naučili odpovídat, vedou stranické boje mezi sebou a praktikují pštrosí politiku.

Říkám si, možná bys měl přemýšlet o stěhování, kam už ani Slunce nesvítí. Dokonce mě lákala nabídka NASY na jednosměrnou letenku na Mars, protože pro mě je to jednodušší cesta, než vysvětlovat tyto problémy vzhledem k omezenému času a jiné pracovní náplni.

Poslední léta shromažďuji různé náboženské texty a manuskripty, které nestíhám ani číst, protože je toho tolik.. Neodpadl jsem od islámu z jediného důvodu, protože věřím, že reforma musí vždycky vycházet zevnitř, a proto pořád pátrám a hledám řešení. Uvědomil jsem si, jak jsou iracionální názory o zákazu víry 1,5 miliardě lidí, mající tak odlišné formy a chápání, na základě chování určité pomatené části a neznalosti některých, kteří jsou bohužel hodně slyšet.

Naděje, kterou jsem měl, se nacházela v duchovní cestě a spolupráci s ostatními duchovními směry, abychom jednou provždy ujasnili interpretaci sporných veršů, překonali historické události a hořkosti z minulosti, které se nám stále vrací dokola a společně zvýšili uvědomění na duchovní úrovni, protože věřím, že stále síla lásky a porozumění je větší než nenávist a rozkol.

Ta jediná naděje, na kterou jsem sázel, začala uhasínat, když jsem četl článek člověka, který se hrdě prezentuje jako služebník Boha a pastýř zbloudilých a vystrašených duší. Už jsem přestal mluvit a koukal jsem na sebe v zrcadle a zeptal jsem se sám sebe, Hateme, s kým povedeš ten dialog? Když ten duchovní našinec straší stejně jako ten cizinec?

Vážený pane pastore Fürste, můžete mi upřímně objasnit smysl Vašeho článku s názvem Znásilnění - to je jen Alláhův trest? A kde jste našel následující výrok "Manželský slib, u něhož je nejvíce očekáváno jeho plnění, je mužovo právo užívat si vagíny své ženy." (Buchárí 7,62,81)?

Vzpomínáte si pořád na tato slova „Blaze těm, kdo hladovějí a žízní po spravedlnosti, neboť oni budou nasyceni. Blaze milosrdným, neboť oni dojdou milosrdenství. Blaze těm, kdo mají čisté srdce, neboť oni uzří Boha. Blaze těm, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni syny Božími.“ Anebo „Nebudeš zabíjet, cizoložit, krást ani křivě svědčit proti svému sousedovi“?

Já jsem ten Váš soused a upřímně jsem kritizoval chování muslimů, kteří neznají ani vlastní víru. Člověk má odsuzovat chování násilníků, kteří se vyskytují všude na světě s vyznáním i bez vyznání. Ale situace je jiná, když duchovní, mluvící za Boha, který měl vědět, o čem mluví, tím myslím nejen znát Bibli ve své celistvosti, ale také Písma ostatních, pokud se rozhodl je očerňovat a uvádět, že muslim znásilňuje svou ženu, protože jeho víra mu to přikazuje a chová se podle svého vzoru Muhammada.

Víte, pane pastore, Váš výrok jsem hledal v celém Buchárím, obsahující 5 svazků a 96 svazků s interpretací, ale nenašel jsem ho. Dovolte mi tedy, abych Vás v následujících částech mého blogu informoval o Buchárím, jeho díle a objasnil Vám reference, které jste poskytl, a poté popsal, jak se islám staví k sexualitě s uvedením veršů, které jste během Vašeho intenzivního studia islámu nejspíše přehlédl.

Autor: Hatem Berrezouga | pondělí 20.7.2015 22:45 | karma článku: 37.70 | přečteno: 7072x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: půlměsíc, aneb když se muslim klaní k satanovi! Část. 2

„Představme si na chvíli, že by se to stalo naopak. Že by Lidl například vymazal půlměsíc na islámské sakrální stavbě. Co by následovalo?" Zněla otázka.

24.9.2017 v 19:04 | Karma článku: 16.54 | Přečteno: 718 |

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: Lidl, kříž a půlměsíc. Část 1.

Za umazání křížů z řecký produktů Lidlu a za vyškrtnutí vepřového masa z jídelníčku podle mnohých, ať jsou obyčejní smrtelníci či duchovní, může islám!

17.9.2017 v 15:18 | Karma článku: 19.62 | Přečteno: 1212 |

Hatem Berrezouga

Vojna a Mír v Koránu - Zabíjejte je všude, kde je dostihnete. Část 1.

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete.“ Koránský verš, který mi donekonečna opakují pod mými blogy, abych si přiznal, že „Korán není slovo Boží“, a že „ospravedlňuje teroristické útoky a zabíjení nevěřících“

20.8.2017 v 23:33 | Karma článku: 26.43 | Přečteno: 1890 |

Hatem Berrezouga

Konvertita jako znamení poslední hodiny. Část. 1

Když jsem psal blog „ Konvertita jako užitečný idiot“ a „Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu“ chtěl jsem, aby konečně arabsky mluvící muslimové čelili tomu, co máme napsáno černé na bílém

13.8.2017 v 16:30 | Karma článku: 26.36 | Přečteno: 1451 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Dalibor Martišek

Poštovní panoptikum města šlapanického

Párkrát jsem už podlehl dojmu, že všechno, co se může stát, si dokážu představit. Proto mám rád šlapanickou poštu. Tam se totiž občas dějí věci nepředstavitelné.

25.9.2017 v 16:00 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 134 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Poslední role J. T.

Vstoupil jsem do dnešního (25/9) rána s těmi největšími obavami. A podvědomě očekával tu nejhorší zprávu. Protože to, co se přihodilo Janu Třískovi na mostě pro Čechy nejkultovnějším, velkou naději nedávalo.

25.9.2017 v 14:50 | Karma článku: 19.98 | Přečteno: 527 | Diskuse

Josef Hejna

Pan Tříšťka

Ve vzpomínce, kterou píšu, není ani náznak neúcty k osobnosti herce Jana Třísky. Jenom vzpomínka na dávné chvilky s ním. Jako mladí kluci jsme se v televizi potkávali často přátelsky.

25.9.2017 v 12:00 | Karma článku: 21.91 | Přečteno: 965 | Diskuse

Tomáš Flaška

Stát jako mafie pod vedením ANO

Tak nám pomalu vyplouvá na povrch, že Finanční správa položila několik firem neoprávněně. Celé to musí zarazit až soudy, ale morální škody jsou už neodčinitelné.

25.9.2017 v 11:47 | Karma článku: 29.19 | Přečteno: 691 | Diskuse

Iva Apanasenková

Tantrická oslava podzimní rovnodennosti

Většina si pod pojmem tantra představí sex. Při oslavě magické noci čekejte hry, rituály, svíčky, důvěru, masáže, zkoumání sebe i druhých. A také saxofon. Sami si určujete hranice, zda a kam druhé pustíte. Tuto noc se plní přání.

25.9.2017 v 11:23 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 250 | Diskuse
Počet článků 64 Celková karma 30.47 Průměrná čtenost 10479

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.