Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tahle země není pro muslimy ani pro šibenice

3. 07. 2015 15:46:00
Chtěl jsem psát o dalších problémech, které zabraňují vývoji islámské společnosti, ale můj rozum se zastavil při pohledu na ŠIBENICE.

Chtěl jsem otevřeně promluvit o postavení ženy jako matky, jejíž úloha se v islámském světě většinou omezila na ženu v domácnosti a zanedbalo se její vzdělávání, a tím přestala být nejen produktivní v islámské společnosti, ale také efektivní matkou, která měla dávat dětem první impulsy vzdělání a rovnoprávnosti mezi členy rodiny, jelikož otec je většinu času venku a příliš se nevěnuje vývoji a růstu svých dětí. Samozřejmě pořád mluvím o blízkovýchodní oblasti a Africe, které pro své analýzy považuji za věcné, jelikož naše krize se přímo týká těch oblastí. Neřeším jednotlivé případy, ale hlavní rysy, a proto jakékoliv zevšeobecňování je iracionální.

Neodpadl jsem od islámu, jak si někteří myslí a nechápavě kroutí hlavou nad tím, jak může muslim vůbec uvažovat a být pořád muslimem. Druzí spekulují, že nejsem vůbec muslim, ale xenofob přestrojený za muslima. Zjednodušeně řečeno jsem však usiloval o konstruktivní kritiku a sebereflexi, jelikož člověk se nemůže nikdy hnout z místa a polepšit se, pokud sám neuznává, že má problém, že musí nejdřív prozkoumat jeho kořeny a pak myslet na případné řešení.

Islámský národ je nemocným národem a velmi dlouho, a rovněž většina černého kontinentu, a pokud nemocný člověk nepřijímá ten fakt, že není zdravý, tak nikdy nebude schopný zahájit léčbu. Můj cíl není, aby můj blog byl používán k zabití nemocného, ale k nalezení společného léku po diagnóze.

Vlastnosti, jako nadhled a sebereflexi jsem získal teprve v této zemi, v ČESKU, a úplně se mi mozek zastavil, když jsem viděl ŠIBENICE. Teď narovinu, jaký je rozdíl mezi členem ISIS, který nosí kříž, aby ukřižoval nevěřící i většinu muslimů, které přestal považovat za muslimy a nacionalistou, který nosí šibenice, aby popravil emigranta i vlastní lidi, které považuje za vlastizrádce? Pod dohledem policie?

Emigroval jsem z Tuniska kvůli tomu, že jsme byli policejní stát a dlužím Česku, že jsem mohl pokračovat své vzdělávání a uvažuji, jak dnes uvažuji. Byla to neuvěřitelně bolestivá cesta, abych chápal českou mentalitu, a v čem jsem chyboval. Kvůli té svobodě, kterou jsem našel v této Zemi, jsem našel sílu zpochybňovat všechno a začal jsem víc pátrat a víc se vzdělávat a nakonec jsem našel odvahu říct svým souvěrcům, v čem se mýlíme, a to jedině proto, že jsem našel národ, který čte, poslouchá, uvažuje a hájí principy SVOBODY, DEMOKRACIE A NENÁSILÍ.

Když jsem byl na univerzitě v Olomouci, první co mě rozesmálo, bylo, když jsem měl svou první debatu s Čechy o našich kulturních odlišnostech. S notnou dávkou gestikulace jsem mluvil nahlas jako každý člověk pocházející ze Středomoří. Všichni Češi, kteří byli kolem, jen v klidu poslouchali, a ani jednou mi neskočili do řeči, a ani mě nepřekřikovali. Poprvé jsem si uvědomil, že jsem ve skutečnosti zbytečně řval, a proč mě po každé debatě mezi Araby bolela hlava. Uprostřed debaty jsem přestal mluvit a zachvátil mě smích nad mým uvědoměním, oni to sice nechápali, ale od té doby se snažím mluvit tišeji a racionálněji, jelikož jsem si uvědomil, že tady vždy najdu lidi, kteří poslouchají a v klidu uvažují. Kdo neposlouchá, nechápe. A kdo řve, jen ubližuje svým hlasivkám.

Ale abych byl svědkem toho, že NÁROD, který mě naučil těmto vlastnostem, jedna jeho část se začíná chovat jako ti, před kterými jsem utekl, to už není zlý sen, ale velmi zlá realita.

Na jednu stranu chápu ty lidi, kteří jsou frustrovaní a mají strach, že jejich vlády neberou dostatečně vážně rizika spojená s imigrací lidí odlišné kultury a její možné neblahé následky na zdejší kulturu a na druhé straně ty, kteří mají strach, že vidí před očima, jak mizí principy humanismu, tolerance a základy demokracie a lidskosti.

Lidé jsou frustrovaní kvůli schizofrennímu chování západních politiků, kteří chtějí vnucovat demokracii všude i tam, kam nepatří a nosí velkou zodpovědnost, za co se teď děje. Ve jménu demokracie, ničili tamní země. A teď jak hodlají řešit imigrační problém? Že ve jménu solidarity budou ničit vlastní země, tím, že roztrhají vlastní společnosti na extrémy. Lidi, u kterých jsem se naučil základy zdravého dialogu a sebeovládání, začali proti sobě útočit a navzájem se obviňovat buď z xenofobie a rasismu, anebo z vlastizrady a pseudohumanismu a v extrémních případech volají po vyhubení celého náboženství a braní zákonů do vlastních rukou.

Musíme se smířit s tím, že žijeme v tak malém globálním světě a je čas, aby lidé nepodlehli strachu. Strach z nákazy nikdy nebyl lékem. A násilí plodí jen násilí. Lidstvo je před velkou zkouškou: a to své lidskosti. Nebuďme jen těla bez duše, jsme těla a duše.

Řekni, kde ti střízliví Češi jsou.

Ti, kteří řeší věci RACIONÁLNĚ, DEMOKRATICKY a hlavně LIDSKY.

Co se tady mohlo stát.

Kde mohou být.

ŠIBENICE DO ČESKA NEPATŘÍ.

Autor: Hatem Berrezouga | pátek 3.7.2015 15:46 | karma článku: 46.01 | přečteno: 15678x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Konvertita jako znamení poslední hodiny. Část. 1

Když jsem psal blog „ Konvertita jako užitečný idiot“ a „Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu“ chtěl jsem, aby konečně arabsky mluvící muslimové čelili tomu, co máme napsáno černé na bílém

13.8.2017 v 16:30 | Karma článku: 24.98 | Přečteno: 1066 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu

Existuje něco jako svoboda vyznání v islámu? Pokud uznáváte šaríu jako součást islámu, tak NEEXISTUJE. Teď budeme odborně a podrobně prozkoumat to, o čem každý muslim buď lže, nebo o tom neví.

4.8.2017 v 19:55 | Karma článku: 37.36 | Přečteno: 2759 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Konvertita jako užitečný idiot

Nevím, jestli je k smíchu nebo k pláči, když mě začne konvertita, který nezná mou mateřštinu ani mou kulturu, a ani mou víru, nazývat odpadlíkem..

1.8.2017 v 0:02 | Karma článku: 38.86 | Přečteno: 2975 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Jsem muslim a jsem rasista.

Češi vyhráli zlatou medaili v rasismu, podle 15 let trvajícího odborného harvardského průzkumu, založeného na reakcích 280 000 respondentů napříč Evropou při zhlédnutí jednotlivých obličejů.

19.7.2017 v 15:57 | Karma článku: 47.31 | Přečteno: 13760 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Ziegler

Za protiizraelskou nenávist zasluhuje Irán tvrdý trest

Je hrozné, že takovou zášť zatahuje tato muslimská země do sportu. Dva výborní iránští fotbalisté nemohou hrát za národní tým, protože nastoupili za Panionios Atény proti týmu z Židovského státu.

16.8.2017 v 20:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Josef Nožička

Jen 9 % nových migrantů má v Německu práci

Není tomu tak dávno, co se psalo a mluvilo o tom, že kvůli stárnutí německé populace je třeba, aby tamní ekonomiku oživil příchod dostatečného počtu migrantů.

16.8.2017 v 19:40 | Karma článku: 27.82 | Přečteno: 566 | Diskuse

Přemek Čech

O brzo "Vítejte v České logistické republice.."

Když člověk projíždí Českem, začíná mít už teď pocit, že jsme jedním velkým skladem pro střední Evropu.. Betonová monstra vybudované na orné půdě, a nejen už kolem velkých měst, nelze přehlédnout..

16.8.2017 v 18:10 | Karma článku: 18.23 | Přečteno: 340 | Diskuse

Karel Trčálek

Církevní restituce Květné zahrady, další katolická zlodějna

Je to jen čtyřiadvacet a něco hodin, co se zde na blogu psalo o Květné zahradě a žádosti církve o její vrácení. A hle, už jsem o Květné zahradě napsal článek i já. Asi jsem opravdu zloděj, stejný jako katolická církev

16.8.2017 v 17:07 | Karma článku: 11.81 | Přečteno: 690 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Od chlapů, kteří se vysmívají vzdělání, radši pryč!

Jako žena jsem si myslela, že muži budou u své partnerky ocení inteligenci a dobré vzdělání. Normální muži snad... Ale já jsem narazila na ty, pro které bylo moje vzdělání problémem! Zřejmě chtěli blbku... To ale já nejsem!

16.8.2017 v 16:54 | Karma článku: 19.05 | Přečteno: 841 | Diskuse
Počet článků 61 Celková karma 37.01 Průměrná čtenost 10879

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.