Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsem muslim a začínám být islamofobem

1. 09. 2014 17:24:22
Na památku Robina Williamse: Good morning, Česko! Jak jsem slíbil, usiloval jsem o svůj návrat do rodného Tuniska, ale imigrační politika je tak vymakaná, že můj návrat je složitější, než jsem tušil. Ve zkratce, ČR nemá žádné sociální ani zdravotní dohody s Tuniskem, což znamená, že 18 let práce a studia přijdou vniveč, a pokud chci mít důchod, i kdybych nebydlel v ČR, musím platit zdravotní a sociální pojištění dalších +- 20 let nebo musím najít jinou zemi, se kterou má ČR dohody, a kde se započítají roky práce, ale tento článek nebude o (ne)imigrační politice ani o tom, jak se (ne)zbavit emigrantů.

Ale přináším Vám pár čerstvých zpráv, o kterých se oficiálně nepíše. K mému překvapení jsem se dozvěděl, že nejen Češi jsou nevěřící, ale já také a možná dalších 90 % Tunisanů. Není to blbý vtip, ale takto rozhodli Beduíni z pouště, kteří náhodou našli ropu a nevěděli, co dělat s penězi a s časem, tak začali vytvářet islámský svět podle svých obchodních ideálů a vyhlásili na nás džihád. Jak se to stalo? Tuniská republika od svého vzniku v roce 1956 zásluhou 1. prezidenta Bourgiby, separuje mezi politkou a náboženstvím, uznává rovnost pohlaví, zavedla povinnou školní docházku, omezila počet manželek na jednu a zakázala nošení burek a nikábů, je však nyní prý nevěřící zemí podle ortodoxních poměrů.

Prý nás přišli „osvobodit“, a kdo jim pomáhá k dosažení našeho osvobození od „tyranie a diktatury“, není nikdo jiný, než další kovbojové z divokého Západu a podle oficiálních zpráv u nás, které jsou neoficiální u vás, je trénují, ozbrojují a nazývají je osvobozenecké armády. Tihle Petro-Dolar teroristé jen během mého pobytu minulý měsíc zabili v Tunisku 20 vojáků a 40 zranili. Mají lepší výzbroj, lepší taktiku, zabrali několik set mešit, kde učí jejich zasvěcené poselství, dokonce ve středních školách začali verbovat bojovníky do Sýrie a spoustu tuniských rodičů jsou zoufalí, že jejich děti jsou buď mrtví nebo v zajetí nebo se vrátili do Tuniska s dalšími kamarády ozbrojení a vzteklí. Nejenže zničili několik historických památek, ale i spálili několik galerií umění. Sám tuniský premiér zoufale uznával, že tento proud neměli podporovat, a doslova řekl, že tohle už není terorismus, ale jsme v otevřené válce, a teď organizujeme společné vojenské obranné akce s Alžírem a s Marokem a intenzivně jednáme s Libyí, abychom tam uklidnili situaci. Spadne-li Tunisko, spadne celá severní Afrika a o následcích lepší nemluvit.

Kromě toho že už máme v Tunisku milion libyjských uprchlíků, přibyli zbraně, drogy, v zemi, která byla před 4 lety známá sice jako policejní stát, ale byla jednou z nejbezpečnějších na světě. Nezbývá, než poděkovat Beduínům a kovbojům za podporu Arabského jara. Teď už jim však asi opravdu došlo, že stvořili Golema, který se vymkl kontrole svého tvůrce a neví si s ním rady. Můžeme jen doufat, že se snad brzo objeví další zasvěcený rabbi Löw, aby šíleného Golema zastavil.

Samozřejmě tím rabínem není paní ŠABAT-ová, která svým verdiktem na první pohled vypadajícím chvályhodně z hlediska lidských práv a ideálů sluníčkářů (nikde jsem nevěřil, že budu toto slovo používat, ale asi je to koneckonců nejvýstižnější označení), ve skutečnosti dala zbytek muslimů na sopečný kráter, ketrý jakmile vybouchne (brzo), vyletí jako první právě muslimové. Tuto paralelu nehodlám náčelníkovi českých muslimů vysvětlit, dokud nám on nevysvětlí své přirovnání islámského šátku k podprsence a hlavně černé helmě motorkářů. Jako kdyby nestačilo, že muslimové mají proti sobě více než 70 tisíc naštvaných sympatizantů IVČRN, teď se k nim ještě přidalo dalších 20 tisíc uražených motorkářů, kteří vyžadují, aby zahalené muslimky v černém nikábu a burce nosily SPZky k jejich identifikaci. Osobně se obávám, aby za chvíli policajti nezačali pokutovat muslimky za překročení rychlosti na chodnících... Docela mne zaujal následující komentář jednoho Čecha na blogu Přestaň mě srát na adresu šéfa muslimů: Nedmýchejte zbytečně agresi ve společnosti, není vhodná doba na to, aby si muslimská obec vybírala jako jejich předsedu někoho, kdo každým dalším slovem akorát rozdmýchává nenávist u lidí hloupějších a vyvolává nechápavé kroucení hlavou u lidí chytřejších.

Sice je hezké, že šéf českých muslimů oznámil, že muslimové mají rádi ČR, ale zapomněl doplnit: ..Mají ji rádi, ale přetvořenou ke svému obrazu.. mešity, islámské školy, islámské bazény, separace mezi pohlavím, zvláštní rodinná práva, halal maso, atd. Zkusím vysvětlit muslimům a panu Alrawimu principy zdravého soužití jinou parelolou, kterou i motorkáři pochopí. Žít v ČR je jako žít ve společném partnerství s krásnou českou holkou, která se zamilovala do snědého Araba. Ale ve společné domácnosti ji chtěl proměnit ke svému obrazu a jakoukoliv odlišnost odmítal, protože on naivně věří, že jeho způsob života je nejlepší, ale ve skutečnosti ji jen omezuje a dusí k smrti. Tragičtější je, když ty změny, které od ní vyžaduje, nejsou ani pozitivní, ani nijak přínosné, jako např. zmrzačit sochy na Karlově mostě. A jestli byla na něho trpělivá, pak jedině proto, že ho opravdu milovala a věřila v pohádkové soužití, ale teď ho nesnáší, a než se její láska promění v úplně bytostnou nenávist, požádala o rozvod. Arogantní a přesvědčený o své pravdě, místo aby ten snědý Arab zachraňoval svůj krachujcí vztah, pracoval na sobě, přijímal odlišnost, respektoval její kulturu a prokázal větší pokoru a vděčnost, podal na ní ústavní stížnost.

Vážení Češi, sice nesouhlasím s populistickou a nenávistnou kampaní proti celému islámu jako víry, jak ji prezentujete v médiích, a jak každý využívá toto téma, aby se zviditelnil buď politicky, nebo aspoň ve společnosti blogerů s vašimi tvrzeními, že islám je čisté barbarství a nikdy nepřispíval k budování lidské civilizaci a všudypřítomná debilizace veřejného mínění. Klidně vám můžu půjčit 11-ti svazkový The Story of Civilization od Willa Duranta, kde se mj. dozvíte, jak svět vypadal v 5. a 6. století, a jakou úlohu muslimové hráli po několik století v příběhu lidské civilizace.

Dám vám však jednu radu od jednoho muslima,který je svědkem toho, co se děje v jeho vlastní zemi, nedovolte, aby takový směr vznikl u vás. Žádná zvláštní privilegia, žádné střední školy a podobné nesmysly. Ano, směr, který přivezli do ČR, v jeho pozadí bohužel stojí ortodoxní myšlení. Muslimové, kteří budou v šoku, co ten Hatem žvaní, on snad odpadl od víry nebo co, ochotně vám a vašim sluníčkářům zaplatím letenky, abyste utěšili u nás plačící matky a vysvětlili jim ty vaše nereálné kecy. Znám vás a vím, že nepředstavujete nebezpečí, ale stojíte s vašim přihlouplým vedením jako trojský kůň v obrovské geopolitické hře, která přesahuje veškeré rozměry a vaše chápání. Tak držte hubu a krok, pokud tu chcete žít nebo brzo nebude místo pro vás ani tu, ani v našich zničených zemí.

Něco vám chybí, a všichni to vnímají kromě vás a to vysvětlím další paralelou. Co byste si mysleli o Čechovi, který se přistěhoval do Tuniska, žil s námi 20 let, přijali jsme ho, jedl a pil s námi, vzal naše dcery a věřili jsme, že nám bude přínosem, i když jeho život nebyl vždy procházkou růžovým sadem a on se pak dozví, že nám hrozí velké nebezpečí, a ani nás nevaroval? Co byste si o něm mysleli? Uhodli jste, co Vám chybí? LOAJALITA. A tohle je to, co lidé vnímají, je jedno, jak dlouho tady jste, veškerá vaše loajalita směřuje pouze k Vašemu kmenu, tradici a náboženství. Můžete sice hezky kecat,ale lidi nejsou slepí a pozorují vaše chování. Nehledejte chybu v českých zákonech, ale položte si upřímě otázku, pokud by tato země byla napadena, budete ochotni položit za ni život nebo občanství berete jen jako jednosměrné přijímání? Až najdete odpověď v sobě, jděte žít tam, kam vás táhne vaše loajalita.

Autor: Hatem Berrezouga | pondělí 1.9.2014 17:24 | karma článku: 47.75 | přečteno: 24016x

Další články blogera

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: půlměsíc, aneb když se muslim klaní k satanovi! Část. 2

„Představme si na chvíli, že by se to stalo naopak. Že by Lidl například vymazal půlměsíc na islámské sakrální stavbě. Co by následovalo?" Zněla otázka.

24.9.2017 v 19:04 | Karma článku: 16.54 | Přečteno: 718 |

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: Lidl, kříž a půlměsíc. Část 1.

Za umazání křížů z řecký produktů Lidlu a za vyškrtnutí vepřového masa z jídelníčku podle mnohých, ať jsou obyčejní smrtelníci či duchovní, může islám!

17.9.2017 v 15:18 | Karma článku: 19.62 | Přečteno: 1212 |

Hatem Berrezouga

Vojna a Mír v Koránu - Zabíjejte je všude, kde je dostihnete. Část 1.

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete.“ Koránský verš, který mi donekonečna opakují pod mými blogy, abych si přiznal, že „Korán není slovo Boží“, a že „ospravedlňuje teroristické útoky a zabíjení nevěřících“

20.8.2017 v 23:33 | Karma článku: 26.43 | Přečteno: 1890 |

Hatem Berrezouga

Konvertita jako znamení poslední hodiny. Část. 1

Když jsem psal blog „ Konvertita jako užitečný idiot“ a „Odpadlictví: šaría, temná tvář islámu“ chtěl jsem, aby konečně arabsky mluvící muslimové čelili tomu, co máme napsáno černé na bílém

13.8.2017 v 16:30 | Karma článku: 26.36 | Přečteno: 1451 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Dalibor Martišek

Poštovní panoptikum města šlapanického

Párkrát jsem už podlehl dojmu, že všechno, co se může stát, si dokážu představit. Proto mám rád šlapanickou poštu. Tam se totiž občas dějí věci nepředstavitelné.

25.9.2017 v 16:00 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 134 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Poslední role J. T.

Vstoupil jsem do dnešního (25/9) rána s těmi největšími obavami. A podvědomě očekával tu nejhorší zprávu. Protože to, co se přihodilo Janu Třískovi na mostě pro Čechy nejkultovnějším, velkou naději nedávalo.

25.9.2017 v 14:50 | Karma článku: 19.98 | Přečteno: 527 | Diskuse

Josef Hejna

Pan Tříšťka

Ve vzpomínce, kterou píšu, není ani náznak neúcty k osobnosti herce Jana Třísky. Jenom vzpomínka na dávné chvilky s ním. Jako mladí kluci jsme se v televizi potkávali často přátelsky.

25.9.2017 v 12:00 | Karma článku: 21.91 | Přečteno: 965 | Diskuse

Tomáš Flaška

Stát jako mafie pod vedením ANO

Tak nám pomalu vyplouvá na povrch, že Finanční správa položila několik firem neoprávněně. Celé to musí zarazit až soudy, ale morální škody jsou už neodčinitelné.

25.9.2017 v 11:47 | Karma článku: 29.19 | Přečteno: 691 | Diskuse

Iva Apanasenková

Tantrická oslava podzimní rovnodennosti

Většina si pod pojmem tantra představí sex. Při oslavě magické noci čekejte hry, rituály, svíčky, důvěru, masáže, zkoumání sebe i druhých. A také saxofon. Sami si určujete hranice, zda a kam druhé pustíte. Tuto noc se plní přání.

25.9.2017 v 11:23 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 250 | Diskuse
Počet článků 64 Celková karma 30.47 Průměrná čtenost 10479

Jmenuji se Hatem Berrezouga, vystudoval jsem anglickou literaturu v Tunisu a italsko-francouzskou filologii na FFUP v Olomouci. Přišel jsem do Čech v roce 1998, byl jsem aktivní v mezináboženských a mezikulturních debatách. Poté jsem se zabýval IT oblastí a již 10 let provádím turisty v historickém centru Prahy. V současné době se zabývám výukou cizích jazyků.

Kontaktní email: hatemb@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.